Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VW Bora "EDITION"

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

dupa cum am spus nimic fantastic dar asa cere anotimpul
    in primavara vedem ce o fi(mare dubii cu jantele....le pastram si stilizam putin la ele...am pus cateva variante)daca nu optam alt stil(spitate ceva)pe culoare originala sau albe
    si sa vedem cu suspensia...daca o sa am bani iau o reglabila de la Eibach(Pro Street) sau daca nu raman la Eibach Pro kit(doar arcuri)

sunt deschis la propuneri de jante...(buzate exclus cam toate variantele inafara de brock b1....)as dori sa schimb putin stilul
    sau chiar sa pun r16 desii cred ca nu ii cea mai buna ideie...
    Fișiere atașate

Comentariu

E greu de ales, dar eu as alege prima varianta, prima poza din coltul stanga, cele gri, nu sunt asa stridente.

Comentariu

Postat în original de PWR Vezi post
        E greu de ales, dar eu as alege prima varianta, prima poza din coltul stanga, cele gri, nu sunt asa stridente.
        da...asta este prima optiune privind jantele mele
        dar acum de 2 zile sunt in mare hoinarire de modele de jante si am ajuns la o concluzie ferma
        1.rondell 21
        2.asa ar1,bbs lm,bbs rs gt...care toate sunt cam la fel...difera ca sunt modulare si mici alte diferente
        3.brock b1

Comentariu

am avut o tura mai scurta si am ajuns mai repede acasa...cu idei noi,planuri noi
          as avea mare nevoie de sfaturi(mai ales de la posesori)in legatura cu jante r18 pe bora...sau si a4,bmw seria 3,megane si etc care sunt cam aceas clasa..
          daca merita de pus asa ceva sau pentru acel mic + de aspect pot fi multe probleme(dupa cum am auzit consum mai mare,problema pentru servo,chiar si franare si etc..)

am tot cautat si am facut o lista ferma de jante...acum sa vad daca merg pe 18 sau nu...
          ex bbs rs st sunt 18 la fel si tomasson tn1

daca nu merg cu ce am avut pana acum r17
          1.rondell 21(si aici is in dubii ca nu as mai vrea flanse...iar aceste jante fiind de bmw..)
          2.cel mai probabil Asa ar1 sau keskin kt4 ori ceva mai special si rar Rial Daytona...sunt si jante asemenatoare,care as gasi ala o fi mai ok(rial este modular...inrest sunt 99% aceas)

la keskin kt4 sau Asa Revolution Ar1 m-as baga sa le cromez miezul sau toata janta,depinde insa nu as vrea sa o dau in tiganie
          astept pareri
          Fișiere atașate

Comentariu

chiar nimeni nimic?activitate,interes zero!??

peste 2 sapt se rezolva distributia si intre timp sunt in tratative cu cateva jante,insa nu le pot proba ca sunt departe iar pana acum nu am primit nici un Vt sa imi fac o ideie,sau voi colegi pareri ceva..

daca nu in final de suparare pastrez ce am,cu timpul le duc sa vopseasca miezul(gri mat sau un portocaliu mai interesant sa zic asa...)dar inca raman la varianta de "schimb"
            keskin kt4....bbs rs gt sau eterna Rondell care va fi greu dar nu renunt,poate poate

Comentariu

am rezolvat cu Vt-ul....greu,dar in sfarsit mi-am pus ideiile inpractica...chiar daca doar virtual
              ideia este in felul urmator...cel mai probabil zilele astea schimb jantele,primesc niste brock b4(insa le voi vinde..) dar dupa lungi cautari pe net am ajuns la concluzia ca dupa buget si ce gasesc in stare cat mai ok si etc etc alea o sa cumpar
              atasez si cateva imigini poate va mai dati si voi cu parerea....jantele din poza(Vn line,Keskin kt4 si Rondell poate le-as pastra si pe original)dar restu sigur vine miezul vospit
              1.Schmidt Vn line
              2.Schmidt Space Line
              3.Keskin kt4
              4.Rh zw3
              5. moft moft moft...Rondell 21

in rest Sarbatori Fericite si sper ca de la anul sa fie activitate mai mare
              Fișiere atașate

Comentariu

Sarbatori fericite si tie si speram sa iti faci masina ca in pozele de mai sus.

Comentariu

eu sper poate si mai mult
                  ideia este sa vina vremea frumoasa,sa o bag la vopsit...intre timp complectez ultimele detalii de pe lista(scut metal,strut bar...chestii tehnice etc..)si in final sa ii iau incaltari noi...
                  in mare parte asa va fi,evident nu asa de joasa dar incercam tot posibilul

Comentariu

si o alta ideie care pana la urma nu ma incanta
                    am zis sa renunt la tot de pe portbagaj dar embelma va ramane,eventual neagra si atat
                    chiar si stopuriile poate pun folie pe partea alba...iar pozele cu verdeata este cea ce urmaresc eu cu marimea jantelor,cu inaltimea si etc...adica "fitment"ul exact

deocamdata stau la cutie...astept sa vand jantele,caut jante....analizez,calculez si etc
                    la urmatorul salar rezolvat chestiile marunte sa zic asa...bara stabilizatoare poate chiar si scutul si etc...raman pasii mari de vopsit si alte jante
                    am scos tipsul la vanzare cine este interesat(dedicat pentru tdi seat,skoda,vw....)urmeaza si acolo un upgrade
                    Fișiere atașate

Comentariu

• colegiiiiiiii alooooooo?!?!?
                      activitate nimic...adevarul este ca nici eu nu misc mare chestie dar sunt acolo in umbra,palnuiesc,pun deoparte finante si etc etc

am luat pasla insonorizanta pentru portbagaj(am o portiune de metal chel si vibreaza de la bass)+ pun niste benzi cu led pentru iluminare
                      discuriile sport sunt pe drum,strutbarul in cautare si sa vina vremea buna...pentru vopsit mai ales dar si pentru activitati la masina

legat de jante m-am bagat in ceata,am primit o oferta cu rial daytona(frumoase si rare)dar eu in principiu am alt plan,poate mai frumoase si rare
                      Fișiere atașate

Comentariu

• Salut.
                        Superbe jantele, imi plac tare mult!

De unde ai achizitionat fenominul ala ( pasla)? Vad ca este destul de gros. Ma intereseaza ca si eu vreau sa imi antifonez toata masina si am gasit fenomin de 0,6 grosimea dar vad ca al tau e mai gros.

Mersi!
                        https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

• Postat în original de soosy Vezi post
                          discuriile sport sunt pe drum,strutbarul in cautare si sa vina vremea buna...pentru vopsit mai ales dar si pentru activitati la masina

legat de jante m-am bagat in ceata,am primit o oferta cu rial daytona(frumoase si rare)dar eu in principiu am alt plan,poate mai frumoase si rare
                          Ce discuri sport pui?
                          PS. Jantele rial daytona nu-mi plac.

Comentariu

• discuriile sunt zimmerman dar mai am varianta Ate(am cerut deja de o vreme dar inca nu au ajuns,au ceva probleme cu furnizorii...etc)

jantele s-au vandut,oarecum eram tentat dar eu zic ca am ales bine,si mai bine va fi daca imi iasa planul(deocamdata rabad...poate poate)daca pica ce urmaresc intru iar in febra cautarii jantelor si mai ales a unui anumit model ca am fel si fel de idei si parca toate imi plac

Comentariu

• am rezolvat dilema si cu jantele..
                              saptamana viitoare vor fi la mine...am reusit in final sa le procur(ceva foarte rar si zic eu frumos...)un al doilea anunt din Ro nu am gasit,chiar si din inprejurimi(ungaria,austria etc..)

sunt modulare din 3 bucati,buze din inox dur
                              schmidt vn line

vedem curand si cu restu(discuriile sport,bara stabilizatoare,toba...gumele...)
                              Fișiere atașate

Comentariu

• Arata bine, cat au costat si ce marime au?

Comentariu

Procesare...
                                X