Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lansare provocare

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lansare provocare

    salut...il provoc pe Christnacht la o liniuta,oricand,oriunde.eu cu un 1.4 aspirat,el...cred ca stie ce motor are
    My Photos

  • #2
    Neah ... n ai sa ma vezi pe mine la liniute si alte dintr astea. Nu sunt pasionat de dungi, n am cu ce . Mie imi plac serpentinele, drumuri intortocheate , am alt stil astea cu liniutele ma lasa rece de tot. Dar daca e sa ne intalnim vreodata la un semafor cu cea mai mare placere . Numai bine
    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

    Comentariu


    • #3
      sa inteleg ca iti e frica?ai ramas cu sechele de cand eram mai mici cand te-am facut in port...si acum nu mai vrei nu ai masina pt serpentine,acolo te duci cu o masina puternica si stabila,si mai ales un sofer bun,iar la semafor...sa inteleg ca iti place sa pui viata in pericol,a ta si a celorlalti participanti in trafic,dar si a pietonilor(mai lasa nfs-ul )hai odata seara,gasim noi un loc frumos,daca vrei facem sa fie si o mica curba...k sa te simti ca pe serpentine
      My Photos

      Comentariu


      • #4
        hai ma cic-ule ce naiba. Asa repede te lasi?

        Comentariu


        • #5
          Stati ma linistiti..el zice sa va intalniti la semafor sa va salutati, ca nu le are cu racing..pe serpentine ce sa faca? Iti spun eu ca iti maxim trei masini 16v-ul daca te pricepi sa conduci 1.4...ma refer la 16v condus de Cicu ca de luat oricum ti o iei de la el, oricat de prost ar merge
          sigpic

          Comentariu


          • #6
            asta crezi u geo...stiu foarte bine cum conduce,il stiu de 20 de ani.ii este frica...stiu eu mai bine
            My Photos

            Comentariu


            • #7
              Tind sa-l cred si eu pe BTK, cred ca domnul cristi e fricos...si mai face si clubu PetrolHead de rusine. d

              Comentariu


              • #8
                Daca ne face de rusine, asta ramane sa decida membrii oricat de fricos ar fi, doar sa accelereze si sa schimbe vitezele cu ochii inchisi si tot face praf 1.4...
                sigpic

                Comentariu


                • #9
                  Corect,asta zic si eu,in linie dreapta oricine se descurca...pe serpentine iti mai trebuie si ceva talent de pilot.
                  Plus de alta...cum sa-ti fie frica cand ai 105cp si vine altul cu 80-90cp...sau sau poate chiar la fel,macar incerci sa vezi,eu apreciez oameni care dintr-un motor mic au reusit sa mai scoata ceva CP si sa faca masina aia sa se miste decent.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Geo Vezi post
                    Daca ne face de rusine, asta ramane sa decida membrii oricat de fricos ar fi, doar sa accelereze si sa schimbe vitezele cu ochii inchisi si tot face praf 1.4...
                    asta ramane de vazut...daca o sa vrea sa ne facem o liniuta nu inseamna doar sa accelerezi si sa schimbi treptele...trebuie sa stii sa pleci de pe loc...sa iti stii masina,ce cuplu are la ce turatii,si ai ramane surprins sa vezi cum cu un 1.4 am facut o pisicuta de 1.8
                    Ultima editare de BTK; 10.Feb.2011, 22:40.
                    My Photos

                    Comentariu


                    • #11
                      O sa fii uimit cat de agil e chia si un 1.6 8v resoftat fata de un 1.4, fie el si cu soft si ca dupa ce ai facut pisicuta, care te cred ca ai facut-o , pentru ca am mai chinuit si eu d alea, o sa ti se para ca nu trage deloc..stiu ce spun...eu ma refeream ca si daca schimba prost, cand ii intra cuplu s a terminat cu drujba noastra..asta si daca nu schimba la rosu
                      sigpic

                      Comentariu


                      • #12
                        BTK ai dreptate doar partial, daca iti cunosti masina scoti cam juma de secunda maxim in plus pe 1/4 mile. Pe cand daca te dai pe un traseu virajat soferia poate face diferente de secunde intregi

                        Comentariu


                        • #13
                          oricum nu conteaza daca ma face sau nu...just for fun...dar nu vrea sa accepte nu am soft la masina...ca sa zic ca am cine stie ce cai in plus...am caii care ii am din fabrica,daca or mai fii si aia toti.
                          legat de un traseu cu serpentine...oricat de sofer te-ai crede...nu stii cum fortezi o curba prea mult si te duci in decor...asa in linie dreapta este mai safe...tin la masina mea si nu o vreau sifonata
                          Ultima editare de BTK; 10.Feb.2011, 23:58.
                          My Photos

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu unu inclin sa fiu de acord cu Geo ti-o iei in stil mare. Ai prea multe de facut ca sa poti compensa pentru caii si cuplul in plus de la 1,6 16v.
                            Ultima editare de Gaby; 10.Feb.2011, 23:59.
                            sigpic

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Gaby Vezi post
                              Eu unu inclin sa fiu de cu Geo ti-o iei in stil mare. Ai prea multe de facut ca sa poti compensa pentru caii si cuplul in plus de la 1,6 16v.
                              nu am zis ca am logan de 1.4...am alta masina cu motor de 1.4...asa ca nu se stie cat de mare este sau nu diferenta de cai si cuplu
                              My Photos

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X