Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BMW E36 coupe 316i CYA :D

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #61
    Frumooos .
    I don`t drive fast, I just fly low!
    DDK Photography
    sigpic

    Comentariu


    • #62
      Sa le rulezi sanatos!!!
      Foarte frumoase si se schimba in totalitate aspectul.
      Asteptam in continuare noile modificari care vor urma.

      Comentariu


      • #63
        Pai urmatoarea modificare ar fi putin mai jos suspensia si apoi e evacuare noua

        Comentariu


        • #64
          Un set de arcuri galbene pentru spate e36 de unde pot sa iau si eu? stiti pe cineva care are

          Comentariu


          • #65
            Sunt si eu curios...o mica intrebare
            A incercat cineva pana acum sa isi confectioneze balamale ''lambo doors'' pe vreo masina?
            E ceva destul de greu de realizat si dureaza timp si nenumarate incercari...sunt curios poate a avut vreunul curajul pana acum sa incerce asa ceva pe propria masina, stim cu toti ca un astfel de ''kit'' depaseste suma de 500e si nu e dedicat pt masina ta e doar unul universal.
            As vrea sa imi sacrific o idee timpul si sa imi storc creierii sa realizez asa ceva am cautat ceva documentatie pt realizarea lor dar destul de vagi am observat si cateva clipuri la montarea lor pt anumite masini kit-uri dedicate ...si as cere si ajutorul vostru daca mai gasiti ceva documentatie sau clipuri sunt bine primite , unele clipuri sau documentatii mai amanuntite...
            O sa incerc sa fac un proiect pe trb asta sa vad ce iasa sper sa nu pierd timpul degeaba doar!!!

            Comentariu


            • #66
              Nu pare complicat, doar sa gasesti un kit la cineva demontat, sa-i faci o copie la dimensiuni apoi sa cauti niste foi de otel de 3-4mm, le tai,indoi,sudezi,gauresti,vopsesti pe dimensiunile dorite si gata kit-ul.

              Comentariu


              • #67
                Asta am zis si eu nu pare prea complicat la prima vedere, dar totusi este un sistem relativ simplu destul de complicat.
                Nu o sa iti dea nimeni un kit sa ii faci copie ca asa e romanica noastra.
                Am inceput ieri sa studiez balamalele la coupe ...cele de vin pe caroserie sunt sudate iar cele de pe usa au suruburi...singura chestie e sa pastrez balamalele originale de pe caroserie sa le pun tot prin bolturi asa zisul ''kit'' dar prima balama trebuie sa fie fixa adica asta de vine pe caroserie ceea ce e destul de greu sa o fixezi in cele 2 bolturi mobile...a doua trebuie sa fie mobila odata sa o deschizi normal la un x unghi si al doilea sa o ridici la un y unghi in functie de telescoapele pe care le pui...plus ca iti trebuie cateva reglaje pe balamale in jur de vreo 4 minim...nu e asa simplu din cate vad

                Comentariu


                • #68
                  Incep sa strang pentru evacuarea de inox...
                  Azi am luat o finala de inox de la carub si un racord flexibil
                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	carub.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,2 KB 
ID:	41623

                  Comentariu


                  • #69
                    Cat ai dat pe finala de inox?
                    Poate pui o inregistrare cu sunetul dupa ce o montezi pe masina.

                    Comentariu


                    • #70
                      Finala a fost 239 lei si racordul flexibil 50 de lei
                      O sa pun si inregistrare dar mai am de cumparat teava de inox de fi50 mm, si sa confectionez flansele nu as vrea sa sudez tevile intre ele, plus ca va trebuii sa ajung pe la vreo firma de au aparat de indoit tevi, de exemplu firme care fac balustrade de inox, sa fac traseul exact...o sa mai dureze ceva timp...
                      Sper sa se auda frumos dupa ce termin

                      Comentariu


                      • #71
                        Mai bine te duci la Pitesti la aia de la Borla, te duci dimineata si in cateva ore ti le monteaza.

                        Comentariu


                        • #72
                          Da stiu de Borla dar pentru o evacuare cap coada iti cer undeva la 1800-2000 lei
                          Mi se pare destul de piperat pretul ,bine e si munca la o asemenea lucrare
                          Imi place sa stiu ca e facut de mana mea parca ai alta satisfactie si iesi si mai ieftin

                          Comentariu


                          • #73
                            mergi in bucuresesti la stelco, e undeva in jurul al 700-1000 lei la o lucrare super complexa (fara serpi)
                            sigpic

                            Comentariu


                            • #74
                              E prima oara cand aud de stelco. Pret bun
                              Dar m-am apucat eu de evacuare duc proiectul pana la capat

                              Comentariu


                              • #75
                                Am achizitonat si teava 3m cu 125 lei
                                Diametrul fi50

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X