Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BMW E36, 320i

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • BMW E36, 320i

    Masina este din 1993 si are 740.000 de km. Este in posesia mea de 2 ani. A fost furata, am gasit-o, a fost furat de pe ea, am pus la loc, ne-a alergat politia, am scapat...intr-un cuvant prietenie si / sau devotament.
    Modificari, am sa incep cu soft pentru ca asta fac in particular nu? Soft agresiv - avem limitare la 7200 rpm si un avans urcat la limita suportabilitatii. Evacuare la Pitesti(Pilot Power Tuning) - Magnaflow de la serpi pana in spate cat dat jos. Filtru de aer carbon uscat Sandtler. Short shifter. Suspensie de M, pentru ca ce-a zis fabrica ca e sport mie imi convine(ce se vinde aftermarket e prea dur pentru confortabil). Frane imbunatatite, avem discuri Brembo striate fata- spate si placute ATE. S-a revopsit complet exteriorul (nu are pic de rugina) deoarece se matuise in timp. Am ales o baza neagra cu o perla albastru inchis. Totul este completat de jantele de e39 originale cu anvelope Toyo Proxex T1R. Pleoapele si alte dichisuri sunt la etc...
    La interior s-a intervenit cu piele fresh pe scaunele din fata(cea de fabrica era uzata. Un volan de M, si alte dotari de confort ce primul proprietar nu le-a comandat. Audio avem boxe ovale pe spate (montate frumos cu inele adaptoare fara decupaje tiganesti), avem statie si sub JBL cu Magnat.
    Masina are undeva la 165 - 168 de cai la roata, avem un consum undeva la 8 - 9 % la mers normal in oras.
    Cam astia suntem noi... ne-a parut bine de cunostiinta!
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF5388.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	102,9 KB 
ID:	46477Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF5392.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	111,5 KB 
ID:	46478Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF5364.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	108,2 KB 
ID:	46479Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	8.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,6 KB 
ID:	46480Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,8 KB 
ID:	46476
    Chiptuning si Remapari DIMSPORT
    sigpic

  • #2
    In cazul asta, se ridica o intrebare : pe mine cand ma plimbi cu febletea asta??
    Aaaaa , felicitarile mele !!
    Prieteni stiu de ce !
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Sa-l stapanesti sanatos, ai investit ceva in el.
      Ai avut noroc ca ti-ai recuperat masina...mare noroc avand in vedere ca politia la noi in tara=0...adica majoritatea plangerilor la ei sunt din start cazuri clasate.

      Comentariu


      • #4
        O masina cu o istorie aparte cand mai vii prin ct nu ezita sa nu ma suni ca sa nu stii ca nu te mai cunosc.
        Subaru Impreza 2.0R Sport

        Comentariu


        • #5
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC08968.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	107,3 KB 
ID:	36312Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC08953.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	111,6 KB 
ID:	36313Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC08958.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	107,4 KB 
ID:	36311

          Avem folie carbon pe capota si avem si imaginea firmei pe partea din fata. Urmeaza bara de rigidizare cel mai probabil in 2 saptamani vine, e comandata.
          Chiptuning si Remapari DIMSPORT
          sigpic

          Comentariu


          • #6
            740.000 km...multi inainte...Dragut BMW'ul... aveam si eu in gand sa achizitionez unul in 3 usi ...dar ....am mers pe italience oricum...ft OK masina

            Comentariu


            • #7
              Iarasi o masina in care s-a investit ceva timp si buget. Nu sunt fan bmw neam, dar asta chiar cere plimbare. La cat mai multi bani de investit.
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                cat te-a costat capota si unde ai facut-o ?
                Subaru Impreza 2.0R Sport

                Comentariu


                • #9
                  Capota a fost 250 de ron si a fost facuta la Teo Tehno Design in Mangalia. Folia nu este 3M insa este de calitate buna si este mai lata decat 3M astfel in cat o pui dintr-o bucata si pe capote mai late.
                  Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                  sigpic

                  Comentariu


                  • #10
                    Foarte tare povestea ta ... iar km aceea sunt de invidiat.Inca pe-atat si asfalt uscat

                    Comentariu


                    • #11
                      Uite asa as fi vrut si eu o matza dar nu am gasit nimic care sa convina bugetului asa ca am luat frantuzoaica Arata foarte fain iar capota e totala . Cred ca la vara o "innegresc" si eu pe a mea.....ori capota ori pavilionul , din doua una Apropos.....nu ar da mai bine o janta mai lata sau ai banii programati pentru altceva ?
                      Si Vis Pacem , Parabellum !!!

                      Comentariu


                      • #12
                        Jante mai late nu intra decat daca ma apuc sa stric linia masinii in spate ca ating. Si astea ating o idee pe spate cu ea incarcata la un hop cat de mic imi rascheteaza din anvelopa un pic. Si nu stric linia masinii.
                        Pe langa stricatul liniei masinii daca pun mai late de atat s-a dus demaraju pe apa sambetei. Si nu asta urmaresc.
                        Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                        sigpic

                        Comentariu


                        • #13
                          A venit bara de rigidizare!!

                          Diseara cel mai sigur dau la cheie si va arat poze dupa montaj.
                          Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            Asteptam pozele. d

                            Comentariu


                            • #15
                              Poze cu Strut bar-ul si de asemenea, bonus o poza cu o pisica neagra langa o pisica neagra.

                              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00552.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	115,2 KB 
ID:	36500Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00538.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	116,5 KB 
ID:	36501Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00535.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	114,5 KB 
ID:	36502
                              Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X