Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VW Bora "EDITION"

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• maine dupa masa le aveti...gumele on,culoarea la jante,botul masinii si intre timp "povestea" continua

Comentariu

• deci aveti aici pozele
      de precizat ca inca nu este 100% gata,adica lipsesc capacele centrale si capacelele de la ventil,cele de pe spate vin cu distantieri(la care inca nu m-am hotarat exact cat sa fie)buza fata sta aiurea ca am agatat-o,masina murdara si etc..

revin si cu altele spre sfarsitul sptamanii cand sper ca totul sa fie gata(ca si exterior)ca la interior mai am scaunele,presuri,muzica...
      Fișiere atașate

Comentariu

• Ultima poza este foarte frumoasa.
        Arata foarte bine cu noile jante , capacele la ventile le faci in culoarea jantelor sau le iei din nichel?
        P.S: Surioara ei , Golf nu?

Comentariu

• Postat în original de adrian17071979 Vezi post
          Ultima poza este foarte frumoasa.
          Arata foarte bine cu noile jante , capacele la ventile le faci in culoarea jantelor sau le iei din nichel?
          P.S: Surioara ei , Golf nu?
          in primul rand mersi...o sa schimbe putin aspectul si capacele centrale(pe care nu le-am pus inca ca jantele nu sunt definitiv montate...si nu am vrut sa zgarii jantele)legat de capacele aveam de alea nichelate cu logo de vw dar mi-lau furat,iar acum am tot de genul dar fara logo
          surioara ei este chiar surioara ca ii vento...adica aceas clasa,medie

Comentariu

• din categoria pentru ca volkswagen si ca bora

99% gata...exterior,atat....doar spatele mai low dar mai am putin de lucru,calcul
            interiorul este in standby,muzica spre weekend sper sa fie gata
            in asteptare pentru scaunele de recaro,apoi presuri veluri si per total cam atat
            ar mai fi +\- 1-2 chestii dar pe parcurs

vara asta o pastrez asa,as vrea sa ma opresc din investit ca imi ajunge,o sa vad daca pot,cel mai probabil schimbarea ce va fi la jante,renunt la modulare si buza,trecem pe altceva,dar nimic concret
            Fișiere atașate

Comentariu

• Au iesit faine jantele, chiar ies in evidenta acuma.

Comentariu

• Postat în original de PWR Vezi post
                Au iesit faine jantele, chiar ies in evidenta acuma.
                culoare candy,in realitate se vede mai frumos,mai viu

am facut si upgradeul la muzica,acum am un mic cutremur alpine type r si statia kicker zx750
                am rezolvat si asta de pe lista
                mai ar fi,scaunele + presuri,putin lucrat la fitment pe spate, si strut barul...cam atat pe planul apropiat

Comentariu

• si altele chiar daca nu sunt cele mai profi sau foarte clare...
                  Fișiere atașate

Comentariu

• am mai umblat putin la suspensie,cam 1 cm si ceva mai jos(este la limita frecarii)
                    noul sistem muzical,alpine w1223d,care imi dezmembreaza masina,mic cutremur + amplificator kicker zx 750 care din cate vad cum duce ar mai suporta inca un asemenea dif lejer
                    urmeaza niste stickere,de fapt la unele renunt(s-au cam decojit)
                    urmaresc interiorul recaro,strut bar,presuri velur si eventual mai 1-2 chestii pe urma gataaaaa,cel putin pe anul asta
                    Fișiere atașate

Comentariu

• ceva pareri pro - contra ?! nimeni nimic?ce ar mai fi de facut(cu mentiunea ca fara mari modificari)eu mai am in plan ceva(majoritar la interior)...

Comentariu

• deci jantele sunt dementialemie personal imi plac ft mult...iar si masina arata chiar bine pareri contra doar daca te opresti din munca...success in continuare....

Comentariu

• Postat în original de cristidmx Vezi post
                          deci jantele sunt dementialemie personal imi plac ft mult...iar si masina arata chiar bine pareri contra doar daca te opresti din munca...success in continuare....
                          mersi de aprecieri
                          adevarul este ca tot timpul ar fi loc de mai bine...nu mi-ar strica o suspensie pss pss,ceva pe la motor(dar masiv...)sau un kit gli care cred ca ar fi cam unic pe la noi,astea is fanteziile mele dar cine stie
                          insa sa revenim pe pamant in mare cam asta imi era planul cu masina asta,nu vreau nici sa o incarc
                          legat de jante tot variez cu fel si fel de culori la miez insa parca m-am plictisit de ele(asta is eu)si as vrea sa trec la clasic spitate(gen tomason tn1,rondell 21,xxr...si etc)vedem ce o fi si cum o fi,cert este ca imediat cum rezolv cu interiorul si mai miciile chestii ce le am in cap o perioada mai lung gata,poate ma va ajuta asta si pentru planuriile marete(sa se mai adune fonduriile)sau poate vand masina,cine stie,poate fi 2 chestii total opse
                          vedem

Comentariu

• pentru ca recaro
                            le am de cateva zile
                            sper ca pe weekend sa fie freh,retapitate
                            ele sunt ok dar totusi au o varsta si se vede
                            sunt de pe un gti cu reglaj la sezuta,cea ce cautam

in rest cateva stickere(revin cu poze)
                            eternul strut bar in standby pe lista si in mare cam atat

pregatiri de vacanta,tuneru prin Croatia,Muntenegru...am si ceva tehnic de facut ca burduful ce am schimbat in primavara nici 500 km nu a mers si este rupta aproape in 2,deja parea suspect la montaj fiind prea plastic,prea rigid dar na asta e...
                            Fișiere atașate

Comentariu

• deci...am cam lipsit putin de pe aici

intre timp scaunele recaro sunt ON,retapitate miezul nou nout...nu am gasit material albastru cum era oem(in principiu vroiam sa refac doar scaunele fata ca cele de pe spate erau foarte ok)asa am refacut tot,mai putin aripiile care una singura are o mica ciupitura dar nu este nimic grav(nu am refacut-o ca apoi era oarecum materialul diferit fata de restu)dar in rest unde era burete mai tocit s-a complectat,reparat si etc etc

+ stickere noi

pana una alta am revenit din concediu sa zic asa,aprox 10 zile Romania-Serbia-Muntenegru(Podgorita-Budva-Kotor...)-Croatia(cam 1700 km) ca si tehnic masina a fost exemplar(nu bate nimic,nu trage,motorul a mers super consum de 4.9% /total) si chiar ca drumul era peste 60% accidentat,numai munti,numai am tot tras de ea dar am mers lejer

singura problema garda la sol si suspensia sport,a fost un chin deseori dar am reusit cumva evident si cu o mica paguba ca am indoit janta fata pe interior,va trebui sa o duc la roluit...probabil si sudat(dar nu bate nu nimic...)asta e

ca si modificari,incet incerc sa trag linie dar intre timp in max 10 zile imi vin presuriile din Cehia,pe comanda,caut pe cineva care face hidrotransfer cu carbon pentru niste elemente din interior(sau gata facute sa le cumpar la pret bun)

zilele astea schimb uleiul(ravenol specific pentru pd)

si as mai avea in cap 1-2 chestii care o sa vad daca le aplic sau nu(una dintre sa pun folie reflectorizanta pe marginea buzei la janta genul cum ii la motoare)

probabil discuri sport(brembo)si pe spate..

si cea ce ar fi cel mai rau,sa renunt la ideia asta de sport,suspensii sport,cauciucuri cu talon de 40 si etc etc dar cand ies afara si ma uit la ea ce bine arata asa pe burta si cu jante de genul imi trece dar altfel...
                              Fișiere atașate

Comentariu

• Cum este cu noile scaune? la fel de confortabile?

Comentariu

Procesare...
                                X