Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Renault clio III(gt style)

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Renault clio III(gt style)

La baza este vorba de un clio 3 din 2006, cu pachet dynamique, motor 1.6 112 hp; avand in vedere ca nu am foarte mult timp la dispozitie in zilele astea voi posta incetul cu incetul cam ce am facut la masina pana in momentul actual
    - masina arata cam asa cand am cumparat-o in 2006:

- a primit la inceput un sticker dragon( multe critici la faza asta, dar eu cand am cumparat masina era singura de aceasta culoare in TM , cu timpul au aparut si altele de asta am pus ceva pe ea sa fie o diferenta):

-in fazele urmatoare a primit folie fata si spate lumar, jenti wolfrace cu cauciucuri dunlop sport:

-Mp3 player panasonic cu boxe fata spate ground zero:

-Kit admisie directa K&N

-Finala de la Ulter Sport

-Pozitiile , bec numar si de habitaclu schimbat pe led

Continuarea maine...

Comentariu

Sa o stapanesti sanatos!
      Foarte frumoasa si bine intretinuta.
      Referitor la dragon , este placut sa vezi o diferenta pe strazi intre astfel de modele.
      Este important sa iti placa tie , restul este la aprecierea celor care doar privesc si nu conduc astfel de masina.
      Motorul de 1,6 litri are suficienta putere pentru greutatea masinii si surprinde foarte multe persoane care conduc astfel de model.
      P.S.: Asteptam sa citim noile modificari.

Comentariu

Draguta masinuta, imi place si structura prezentarii pe care ai facut-o ... astept sa ne arati tot ce ai facut la masina ca sa-mi pot exprima opinia
        Bafta mare!
        In progress 1st 206+

Comentariu

Multumesc baieti, adrian dragonul a disparut de pe ea, dar are altceva; continuarea :
          - a mai primit un volan original clio RS cu logo aferent

- amortizoare Kyb fata spate pe gaz

-arcuri sport KW, a coborat vre-o 4,5 cm fata de cum era (pachet de drumuri grele)

cam asa arata acuma:

masina a fost resoftata de TCM si a ajuns undeva la 125 hp

Continuarea ori astazi(daca am vreme mai incolo) ori maine

Comentariu

Pai da , se putea sa nu fie Banatul fruntea?
            Aici sunt numai masini frumose , puternice si bine intretinute.
            Foarte frumos volanul este super si da bine cu interiorul si modificarile aduse.

Comentariu

Frumos Clio, imi plac modificarile aduse in special au schimbat mult aspectul in bine arcurile KW.

Comentariu

@adrian mersi , dar aveti acolo o gramada de masini superfrumoase si modificate la voi, am citit pe multe forumuri
                @PWR nu numai aspectul dar si stabilitatea
                Mentionez ca incepand de la volanul sport (volanul arcuri amortizoarele si resoftarea) si ce urmeaza au fost facute anul asta
                In continuare:
                Jentile Wolfrace au fost vopsite in alb(in cuptor)

A fost dat jos dragonul

Folie negru lucios pe acoperis,capac oglinzi si parasolar

Si niste stickere model "furat" de pe clio cup

Comentariu

Ultimele modifcari care sa-u facut(farurile chiar acuma 2 saptamani , stopurile cam de 1 luna)
                  Bujiile au fost schimbate cu NGK iridium
                  avand in vedere ca folia pe capac oglinzi nu a fost pus bine am schimbat eu cu folie carbon(pana la anul este ok)

Stopurile au fost schimbate cu unele pe led/smoked si am uitat pe spate au disparut scrisurile renault si clio

Faruri pe fundal negru cu angel si xenon

Cam atat am reusit sa fac anul asta , astept pareri ce as putea sa fac anul viitor la ea

Comentariu

un set de oglinzi mai speciale.... in rest arata superb

Comentariu

Eu am cautat dar nu am gasit dedicata pentru ea , daca ai vre-o idee...

Comentariu

Frumos ti-a iesit proiectul tau pe Clio, respect din partea mea !
                        Parerea mea este ca parca masinuta ar cere niste jante putin mai mari mai ales datorita suspensiei, pe cat le ai tu acum 14 sau 15 !?
                        In progress 1st 206+

Comentariu

Mersi Andraey, sunt pe 15 , voi trece pe 16 , mai mult nu ca drumurile nu sunt cele mai stralucite, am in gand sa le dau si o culoare traznita , dar probabil la anul ce vine ca se apropie iarna si voi trece la cauciucuri de iarna(pe jentile originale); tu parca le ai pe 16, cred ca sunt cum are frate'meu pe megane

Comentariu

Eu am niste MAK-uri pe 15 frumusele as vrea sa trec pe 16 si eu, insa nu ma ajuta motorul si nu vreau sa o ingreunez prea mult si asa o sa care un subwoofer greuuu . La ce culoare te-ai gandit pentru jante !? Am vazut ca se poarta acum auriul dar, nu da bine pe orice masina ...

P.S : La capitolul audio nu ai umblat sau nu esti un impatimit al muzicii ?
                            In progress 1st 206+

Comentariu

Am citit topicul tau, mortala muzica ce o ai pe ea , era sa-ti zboare eleronul ; am avut si auriul in gand dar pana la urma m-am oprit la alb, la anul poate incerc un verde din ala alien ; imi place si mie muzica dar dupa o anumita varsta ai nevoie de loc in portbagaj, inca nu am renuntat la idee de woofer, a pus frate'meu recent un renegade se aude ok, dar deocamdata dupa cum am scris am doar HU schimbat cu panasonic s, boxele fata si am taiat in placa de la portbagaj pentru cate o pereche de la ground zero

Comentariu

Procesare...
                              X