Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lansare provocare

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #31
    Postat în original de DeLuXe Vezi post
    Repet, eu nu am 16v.
    Banuiesc ca iti poti da seama din forma chiulasei, si ca nu am bobine individuale.
    [ATTACH=CONFIG]831[/ATTACH]

    Sa ramanem on topic, domnul btk, de ce asa mare ardoarea asta cu ... sa ne dam? Cicu nu stie liniute, asta pot sa iti zic si eu. Il faci ... e cu premii in femei??
    am eu motivele mele pt care insist atat...nu este pe femei...e baiat aproape insurat...nu se poate
    My Photos

    Comentariu


    • #32
      @btk nu ai specificat cu ce masina te dai tu...

      Comentariu


      • #33
        Intradevar , ar fi fost normal , daca ne-ai fi spus si noua , ce masina ai. Sunt convins ca nu-i un secret asa mare , nu?
        sigpic

        Comentariu


        • #34
          Salutare BTK-ule . Mai cum ti am mai zis nu sunt cu liniutele.Si apropo cu serpentinele nu pot sa zic mama sunt super bun nu nici pe departe mai am mult de invatat .. BTK-ule dar de unde te stiu ca dupa numar nu cunosc . Zi-m si mie cine esti ca poate te cunosc, daca ma stii de multi ani inseamna ca ne cunoastem dar nu te cunosc dupa numarul asta.

          P.S. Nu cumva esti gabi din navodari ? Ca mi am amintit eu de ceva acum
          https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

          Comentariu


          • #35
            aaa...devine si mai interesant..credeam ca va cunoasteti bine atunci sa incurajam evenimentu
            sigpic

            Comentariu


            • #36
              Cu toata incurajarea tot asa va fi cum am zis mai sus . Mie imi plac altele nu liniutele. Sunt pasionat de raliuri de alte nebunii, liniutele pt raceri . Nu sunt de mine dungile si cum am mai spus nici masina nu am de asa ceva. Conteaza ca imi cunosc masina , stiu cum merge si limita ei si atata timp cat stiu eu care sunt limitele ei nu ma pasioneaza sa ma dau. Accept cand o fi sa zicem la cele legale ......

              P.S. PWR ce treaba are petrolhead cu liniutele ? . PetrolHead este o adunatura de prieteni care isi modifica masinile si pe urma le testeaza dar asta nu consta in liniute.
              Mie maine imi vine sistemnul de franare, toba sport grupa N o am ( multumiri lui Deluxe ) deci trebuie sa o testez
              Asa ca PetrolHead inseamna cu totul altceva
              Cel putin asa stiu ca inseamna PetrolHead, daca gresesc sa ma corectati
              Ultima editare de Christnacht; 11.Feb.2011, 15:40.
              https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

              Comentariu


              • #37
                Atunci daca totul e clar, sa se inchida aaici, parerea mea, n are rost sa facem off-topic degeaba..
                sigpic

                Comentariu


                • #38
                  ce rau e asta mic.... sa inchidem...

                  Comentariu


                  • #39
                    Gata cred ca stiu cine este exact. Este un prieten de al meu bun Bogdan ( cred ca tu esti hahalero )) ). Da intreadevar m ai facut in portul tomis atunci dar aveam probleme cu masina nu mai tii minte ? Dar asta e m ai facut ce mai conteaza

                    Daca este cine stiu eu baiatu are un Kia Pro Ceed. Misto masinuta, si-a facut o cu bun gust. Te asteptam in comunitatea noastra

                    p.s. Ti-ar id ul sa ti fie
                    Ultima editare de Christnacht; 11.Feb.2011, 16:25.
                    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                    Comentariu


                    • #40
                      Deci inseamna ca ar fi un 1.4 16v dohc VVTi 109 cp...hmm..interesant
                      sigpic

                      Comentariu


                      • #41
                        Interesant ca masinile sunt de putere egala, deci conteaza doar indemanarea soferilor .
                        sigpic

                        Comentariu


                        • #42
                          Si masa? Cuplul? Etajarea cutiilor? Sau alea nu sunt un factor?
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #43
                            Greutatea tot pe acolo, cuplu e undeva pe la 130 si ceva la kia, cutia clar mai bine etajata...io zic ca face logan 16v...mie imi palce mult motorasu ala
                            sigpic

                            Comentariu


                            • #44
                              Cutia e mai bine etajata la jr5 decat la kia (suzuki), nu vorbi aiurea.
                              Cuplul e pe acolo, dar eu zic ca repartizarea maselor la kia e neta, chiar si stock, misca mai bine ca 16v, parerea mea.
                              sigpic

                              Comentariu


                              • #45
                                nu stiu etajarea treptelor...ce stiu ca masina este mai grea decat loganul,avand 1300 kg,cuplu de 137 la 5000rpm si 109 cp.legat de cutie...cursa schimbatorului este mai scurta la kia pt orice treapta fata de cursa schimbatorului de logan.cristi...lasa vrajeala ca nu iti mergea bine masina atunci in port...tot nu te cred
                                My Photos

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X