Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Benzina - 7 lei litrul pana la sfarsitul anului 2012

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Nu la arabi m-am referit , desi ai legatura cu ce se intampla acolo. Ma refeream la ce se intampla in Europa , greci, etc. Am aflat ca deja s-au marit preturile la pompa, am sa ies sa vad si eu minunea .
    Ce pompe sa blochezi nene? Noi astia care cica suntem soferi si consumam ceva combustibil sa ne plimbam cu masinile , suntem cea mai "mica capusa" care consuma ceva. Chiar daca sa zicem ar renunta toti posesorii de autoturisme sa alimenteze timp de... 4luni , si tot nu se va face nimic . Toata treaba de la cap se impute , acolo trebuie dat cu ciocanu.
    Ultima editare de SAILOR MAN; 26.Feb.2011, 16:19.
    sigpic

    Comentariu


    • #17
      Se apropie benzina de 6 lei/litru(cel mai scump sortiment la Petrom)...deci daca o tine in ritmul asta pana la sfarsitul anului 2011 vom lua benzina cu 7lei/litru.

      Comentariu


      • #18
        Bre e 5.99 cea mai ieftina ce mama masii, in maxim doua saptamani e 7 lei si peste, sa fim seriosi...
        sigpic

        Comentariu


        • #19
          Scuze Geo, nu stiam ca e chiar asa(eu nu am mai trecut pe la peco de foarte mult timp)...deci daca o tine tot mie frica sa nu ajungem ca chinezi...cu bicicleta, sa nu-ti mai permiti sa mergi cu masina.

          Comentariu


          • #20
            Sincer, eu as merge si pe jos sau cu bicicleta, da locatia mea curenta nu mi permite sa merg nicaieri fara masina...am ras cand se specula ca poate ajunge la 10 ron pe litru, da se pare ca e posibil daca o mai tin mult astia cu razboaie prin tari arabe..
            Eu threadu asta l am facut sa vad ce parere are lumea, n am crezut niciodata ca o sa se ajunga la asa ceva sau atat de repede..
            sigpic

            Comentariu


            • #21
              O sa vand masina o sa mi iau 6 cai frumosi o trasurica tunata frumos ( adica low and clean ) cu muzica in ea si sa vezi show vara . In loc de benzina o sa bag banii in foarte mult FAN
              https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

              Comentariu


              • #22
                Astazi s-a ieftinit benzina... cu 4 bani...

                Nu va ganditi ca marile companii petroliere se gandesc si la noi. Aceasta reducere este datorata scaderi pretului la barilul de petrol, datorita problemelor din Japonia.

                Astfel preţul de referinţă pentru un litru de benzină Premium fără plumb 95 va ajunge la 5,12 lei, pentru unul de Top Premium fără plumb la 5,50 lei, OMV Carrera 95 - 5,12 lei şi OMV Carrera 100 - 5,92 lei.

                Preţurile motorinelor rămân neschimbate: Top Euro Diesel 5 - 5,29 lei/litru, OMV Sprint Diesel - 5,31 lei/litru, Euro Diesel 5 - 5,15 lei/litru şi OMV Alpin Diesel - 5,63 lei/litru.

                Preţurile în staţii pot varia cu +/- 5% faţă de preţurile de referinţă
                sigpic

                Comentariu


                • #23
                  Prin urmare se pare ca tot benzinarele sunt la putere .
                  Oricum inebunisera cu pretul la carburanti,nu ca , acum ar fii prea ieftin litrul.
                  sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                  Comentariu


                  • #24
                    Cum i am zis si lu Alex aseara...nu conteaza cu cat a scazut, e bine pentru ca, macar atunci cand creste, revine la pretu de ieri si nu urca cu mult peste..in rest e praf in ochi
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #25
                      Odata cu inceperea razboiului din Libia pretul la carburanti o sa creasca...Libia dupa stiti este una din tarile cu cele mai mari resurse de petrol din lume.
                      Vin vremuri grele...

                      Comentariu


                      • #26
                        In sfarsit o veste buna!!!! Ai reacu de hoti! 7 lei benzina 2 lei painea dak mai si fumezi sau bei cola ajungi in sapa de lemn!
                        Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie

                        Comentariu


                        • #27
                          Prostii suntem noi ca nu avem "cojones" sa iesim peste iei , sa ii dam peste cap si sa le punem catran pe coada dupa care sa il arindem cu un chibrit si o pompa de benzina......Altceva nu meritam atata timp cat stam si ne vaitam ca babele din povestea "Drobul de sare" a lui Creanga
                          Si Vis Pacem , Parabellum !!!

                          Comentariu


                          • #28
                            Se termina si 2011 si se pare ca nu avem 7 lei/litru la benzina, practic cea mai ieftina fara plumb de 95 este undeva la 5,70lei/litru.
                            Dar din cate am inteles peste 1 saptamana adica din 1 ianuarie 2012 se vor mari putin preturile din cauza diferentei de curs valutar, cel mai mult se va scumpi motorina, probabil o sa ajunga la 5,80lei/litru cel mai ieftin sortiment de 95.

                            Comentariu


                            • #29
                              La noi de cel putin 1 luna este 5,39,benzina de 95,astazi am alimentat cu acest pret,la Petrom.La Rompetrol este 5,43 efix-ul.Cred ca se face 5,5-5,6lei/litru in nici un caz 7lei.

                              Comentariu


                              • #30
                                In zona mea, Baicoi - Ploiesti benzina de 95 se invarte in jurul valorii de 5.46lei/l ( Baicoi ) si 5.39 ( Ploiesti ) pret raportat la Petrom
                                In progress 1st 206+

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X