Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comenzi comune

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Comenzi comune

Draga mini comunitate, dupa cum bine stiti, vine primavara, sunteti de acord cu achizitionarea in comun a:

1. Aparat polish.
    2. Argila pentru decontaminare.
    3. Polish auto semi-abraziv.
    4. Polish auto de luciu.
    5. Ceara.

Mentionez ca scula propriu-zisa va costa in jur de 100-200 ron. (Ceva decent, nu profesional) si cosmeticele (luate de comun acord) vor fi achizitionate de la colegul nostru colin, mai exact de aici.

Va rog specificati in poll alegerea dumneavoastra, precum si o posibila adaugare, modificare.
    Metodele de alegere au fost facute astfel pentru a evita discutii gen eu nu vreau polish, vreau doar scula, sau eu vreau sa folosesc 3M sa fac dungi e masina si etc

Se voteaza pe principiu alegeri multiple, voturile sunt publice, si fara suparare.
    Ultima editare de DeLuXe; 13.Feb.2011, 22:09.
    sigpic

Eu sunt de acord pentru ca in principiu am nevoie de toate factorul cat de cat definitor e cat vine de fiecare..
    sigpic

Comentariu

Nu-i o valoare mare mah, mai ales ca toti vrem sa arate masina bine. Cu cat suntem mai multi, cu atat mai bine. Eu am fost de acord cu toate.
      Acum daca ne vom inghesuii cu toti sa le facem in aceiasi zi.... nu va iesi nici bine ca ne grabim, si vom buli si aparatul , asa cum s-a intamplat si cu cel actual al lui Alex.
      Ultima editare de SAILOR MAN; 13.Feb.2011, 21:40.
      sigpic

Comentariu

sunt si eu de acord cu toate produsele. Alex tu stii ca am mai discutat noi de aparat polish si eram de acord de acum mult timp deci la primavara ne punem pe treaba . Trebuie sa retusez putin aripa acolo stii tu despre ce este vb Alex. De abia astept sa o vad oglinda
        https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Eu propun asa:

Aparatul, identic cu al meu (calitate/pret ok, a facut 7 masini cap coada pana in prezent si nenumeroase zgarituri separate) 99 ron.
          Argila de decontaminare aici.
          Polish abraziv cu putere taiere mare aici 0.25l, cantitate mica, doar pentru zgarieturi serioase sau celulita de dupa vopsit.
          Polish luciu aici 1l, polish-ul utilizat cel mai des pentru luciu.
          Ceara aici

Pretul total il rog pe colin sa-l dea.

Carpe si acizi avem deja.
          In mod normal, daca am fi toti de acord, ar iesi unde la 40 ron de tartacuta.
          Ultima editare de DeLuXe; 13.Feb.2011, 22:12.
          sigpic

Comentariu

Votez si pentru cosmetice . la pool acolo nu cred ca mai pot dar mai putin conteaza .
            Membru defect al Petrolhead!

Comentariu

Am votat pentru la ambele chestii. Eu si partea de detailing doua linii paralele asa ca o sa merg pe mana voastra

Comentariu

Argila de decontaminare va propun sonus - 45 RON/80 grame ajunge pentru 4 masini.

Polish abraziv cu putere taiere mare aici 0.25l, cantitate mica, doar pentru zgarieturi serioase sau celulita de dupa vopsit. - Dap o alegere buna,
                Polish luciu aici 1l, polish-ul utilizat cel mai des pentru luciu. Dap o alegere buna.
                Ceara aici
                Dap ceara este buna, si ajunge la multe masini, este ambalata ca o ceara lichida dar se comporta pe vopsea ca una solida!

Total 192 RON si transport din partea casei
                www.colindetailing.ro produse si servicii de cosmetica auto pentru masina ta

Comentariu

Ok, deci s a stabilit ca toata lumea e de acord..ati vazut si oferta de la Colin, mai bine de atat nu se poate. Deci, lista e in felul urmator:
                  1. Geo - de toate, ca sufera vopseaua
                  2. Selda - e toate, ca sufera vopseaua
                  3. Alex - de toate, ca nu mi place fata lui
                  4. Yrman - habar n are, deci de toate
                  5. Silviu - de toate, ca asa a zis
                  6. Cicu - de toate, ca altfel iese urat
                  7. Florin - om batran stie ce vrea, de toate
                  8. Gabi - astept raspuns.
                  Sa mi spuneti daca nu e ceva bine, sa facem calculul final.
                  Ultima editare de Geo; 01.Mar.2011, 18:59.
                  sigpic

Comentariu

La mine e bine, ca daca nu iese show

Comentariu

Incepand de azi, astept banuti de la cei de pe liste.
                      Iata si scula cu ce contine ea.

In plus, mai detin si cateva seturi de carpe si bureti pentru taiat, polishat, lustuit.
                      sigpic

Comentariu

Ok, atunci hai sa "citim contoarul" ca sa stim fiecare cum ne gospodarim.
                        sigpic

Comentariu

am fost pentru si anu trecut deci pentru si anu asta...

P.S. Spuneti si locatia unde va ave loc "magia" ?
                          sigpic

Comentariu

Cum facem, punem pe la urma 50 lei ca sa avem 2 cutii de polish ? E bine cand e sa ne facem polish la masina sa avem masinile spalate de acasa si acolo doar sa le curatam de praf cu o carpa umeda iar apoi cu una uscata va iesi foarte bine. Oricum mai avem de asteptat pana sa le manjim cu polish, sper sa vina primavara asta mai repede

Comentariu

Ok, deci s a stabilit ca toata lumea e de acord..ati vazut si oferta de la Colin, mai bine de atat nu se poate. Deci, lista e in felul urmator:
                              1. Geo - de toate, ca sufera vopseaua
                              2. Selda - e toate, ca sufera vopseaua
                              3. Alex - de toate, ca nu mi place fata lui
                              4. Yrman - habar n are, deci de toate
                              5. Silviu - de toate, ca asa a zis
                              6. Cicu - de toate, ca altfel iese urat
                              7. Florin - om batran stie ce vrea, de toate
                              8. Gabi - de acord ca in fiecare an

Astept sa-mi spuneti suma la care ne oprim, 40/50. Vreau sa fie decizie unanima.
                              sigpic

Comentariu

Procesare...
                              X