Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VW Passat 1.9 TDI 3B

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• VW Passat 1.9 TDI 3B

Salut, numele meu e Raul, si de ceva vreme aprox 4 luni sunt posesorul unui passat 1,9 tdi 110 cai . motorul l-am refacut din cauza ca au crapat 2 pistoane, o nefericita peripetie. Masina are interior de Audi RS4 care o sa fie putin modificat ( renunt la a 3-a tetiera din bancheta spate ).

La exterior bara fata Audi S4, faruri cu lupa , au avut angel eyes , dar le-am modificat si am pus pozitii state. initial am avut jante pe 15, apoi am trecut pe 17, oz opera, oz racing iar acum am ajuns la artec l series 9j fata spate...

La capitolul muzica, am schimbat casetofonul cu care am luat masina cu un Pioneer DEH 8500, asa ca ma indrept inspre SQ. dupa ce o sa fie exteriorul si interiorul cum vreau eu, o sa ma bag pe motor.

sper ca va place masinutza...
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	passat.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	258,7 KB 
ID:	47008Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	vw-passat-3b-01.jpg 
Mărime:	41,2 KB 
ID:	47020Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	vw-passat-3b.jpg 
Mărime:	185,4 KB 
ID:	47021Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	vw-passat.jpg 
Mărime:	174,1 KB 
ID:	47023Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 070.jpg 
Mărime:	127,0 KB 
ID:	47022Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	passat-3b.jpg 
Mărime:	175,4 KB 
ID:	47024Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	vw-passat-3bb.jpg 
Mărime:	43,5 KB 
ID:	47025Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	passat-04.jpg 
Mărime:	148,4 KB 
ID:	47026Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	interior-passat-3b.jpg 
Mărime:	39,8 KB 
ID:	47027
    Ultima editare de PWR; 03.Mar.2011, 01:29.

Bine ai venit raul.
    Dragut passatul, cati km are?
    PS. Vad ca ai scapat si o poza cu un fiat punto?

Comentariu

Pai, masina are 196.000 km aproximativ, dar nu cred ca sunt reali. Fiatul Punto e fosta mea masina, care a trecut prin mai multe stadii in timpul ce am avut-o, adik 2 ani jumate. sper ca o sa ma pot ridica cu passatul la nivelul fiatului.

Comentariu

Imi place foarte mult interiorul, ce ai pe masina arcuri sport sau suspensie?? Bafta cu ea in continuare.

Comentariu

Pe masina am o suspensie reglabila, pe spate e maxim de jos, dar o sa o mai las prin scoaterea reglajului pe inaltime si pe fata mai am inca , pentru ca permite un -120mm.

Am mai facut ceva.. dar acum sunt in nedumerire. sa pun semnalizari portocalii sau sa le fac negre?
          Fișiere atașate

Comentariu

Portocalii in niciun caz, negre sau albe.

Comentariu

Frumos Passat. Totusi daca ai facut spatele "clean" nu te-ar bate gandul sa umbli un pic si la bara fata si sa-i vopsesti si bandourile laterale la culoarea masinii?
              Out of my mind! Back in 5 minutes!

Comentariu

ba da, toate la timpul lor. bara fata nu o sa fie clean niciodata pentru ca nici bara spate nu e clean, mie imi plac bandourile . de vopsit o sa le vopsesc in culoarea masinii dar ceva mai incolo. ma gandesc la un chip , anulare de egr, anulare de catalizator si o turbina mai maricica, macar un vnt17.

am reusit sa las masina mai jos de fata si sa "reconditionez" jantele si buzele .

Comentariu

Scoate-i sigla.

Comentariu

Niciodata. am dat jos grila fara semn ca sa pun o grila cu semn asa ca , nu ma intorc de unde am ajuns. e stilul meu de a modifica o masina , nu vreau sa intru in randul celor care inteleg prin tuning : grila fara semn, arcuri sport, folii cat mai negre si toba cu 2 capete. vreau sa fie mai diferita masina, deaceea am schimbat si semnalizarile, si am pus unele portocalii ... o sa urmeze portocalii si pe aripile fata. mie imi place asa, e mai plina de culoare.

Comentariu

Cred ca nu ma iei in serios, nu? Eu de cele mai multe ori glumesc. Fiecare isi modifica "odrasla" cum vrea. Spor la modificari.

Comentariu

Mersi... . stiu ca glumesti... frumos ce faci cu mertzi, ii dai atentia care o merita .

Comentariu

Mai am o gramada de lucru la a mea. Ma bucur ca ti-a revenit topicul la viata. Multa bafta.

Comentariu

Am de-stickerit masina, deja sunt prea multe masini cu stickere si nu au nimik facut la ele... a mai ramas stickeru cu wheel-whores - varianta pe negru...

Dupa licenta sper sa termin ... interiorul.

Comentariu

Parerea mea , este sa te apuci prima data de motor , si dupa aceea de exterior,si ala conteaza foarte mult .

Comentariu

Procesare...
                              X