Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

My Skoda Felica

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Nu m-am suparat...
    Doar ca ma simteam plictisitor...
    In fine...
    Mergem mai departe.
    Niciodata sa nu rulezi cu o viteza mai mare decat ingerul tau pazitor poate sa zboare...!!!

Comentariu

Cat iti consuma motorasul in oras si extraurban...ca e micut la 1300cc...oricum banuiesc ca in Suceava traficul nu e prea mare....comparativ cu un Bucuresti sa zicem?

Comentariu

la drum intins...cel mai putin am scos...4,8...iar la oras cel mai mult am scos 8...depinde si de cum meri...eu sunt genul un pic mai agresiv,si nah...motorul fiind micut...daca mai si tragi de el....consuma!!!
        si ca viteza maxima atinsa cu ea...170...greut dar am reusit(dupa 140 se intinde greu)
        Niciodata sa nu rulezi cu o viteza mai mare decat ingerul tau pazitor poate sa zboare...!!!

Comentariu

mai pune cateva poze ceva mai noi...de iarna..

.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG010.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	114,4 KB 
ID:	36409Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG012.jpg 
Mărime:	110,6 KB 
ID:	36410Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG011.jpg 
Mărime:	119,3 KB 
ID:	36411Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG013.jpg 
Mărime:	115,0 KB 
ID:	36412Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG014.jpg 
Mărime:	113,5 KB 
ID:	36413

Comentariu

Frumoasa masina si imi place ca esti pe un drum bun. Tot mai clean si simplu. Felicia are un potential destul de bun pentru modificari, dar e foarte subtire linia dintre bun gust si chici. Am vazut multe masini la care au scapat de sub control proiectul chiar la sfarsit. Pacat.

Uite un exemplu frumos, cum vad eu o Felicia:

Sper ca nu te deranjeaza ca mi-am permis sa pun cateva poze. Poate iti dau cateva idei.

Bafta la modificari!

Comentariu

Cea galbena s super misto. Andy daca o faci asa cum e cea galbena o sa fie o masina de vis . Spor in continuare la modificari. Sanatate
              https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

multumesc de poze...nu m-am suparat deloc...chiar sunt super pozele..dintre toate cea alba si cea galbena is cele mai meseriase...dar mai am mult de furca pana sa ajunga asa....si nu stiu daca,chiar sunt dispus sa bag atatia bani in ea...pt ca mai am si alte prioritati momentan!!!
                oricum multumesc de sfaturi...sper ca macar sa reusesc ce mi-am pus in plan...si dupa aea mai vedem...bafta si numai bine

Comentariu

Aia galbena chiar e misto, daca ajungi sa o faci ca aia...cred ca fara nicio exagerare dar o sa ai cea mai tare felicia din Suceava...poate chiar din Romania.

Comentariu

Ai o masina frumoasa, si din cate se vede are potential. cred ca ar avea nevoie cel mai mult de o suspensie sport ( macar un -40 mm ).
                    bafta.

Comentariu

Mersi...suspense sport...sincer nu stiu daca o sa primeasca....dar pana atunci am altele de rezolvat...cum ar fi kit-ul de ambreiaj,alternatorul...plus ceva pe la roti....

Comentariu

Felicitari!!!
                        Foarte multa munca si rabdare , sa nu uitam si de finante , esti de apreciat.
                        Ai rezolvat cu ambreiajul si alternatorul?
                        Ce roti vrei sa ii pui?

Comentariu

Ambreiaj-ul...am mers pe un kit LUK.
                          Alternatorul-l-am scimbat cu unul de audi de 90 amperi.
                          Iar cand am vb de roti ma refeream la partea mecanica....as vrea sa ii scimb caseta...plus niste pivoti...o bucsa....maruntisuri....deocamdata in materia de jante am doar bbs-urile pe 15...
                          Mai greu cu ...modificarile anul acesta....am de terminat licenta...plus vreo 5 nunti..si nah....cam greu...dar poate o sa reusesc sa inlocuiesc macar folia de pe geamuri...
                          Bafta!!!

Comentariu

in sfarsit am reusit sa schimb si io culoarea jantelor...am avut si ajutor pe masura
                            pe viitor sper sa ii schimb folia pe geamuri si sa ii dau un polish

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	230820111249.jpg 
Mărime:	236,6 KB 
ID:	39760Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P7110026.jpg 
Mărime:	61,8 KB 
ID:	39759Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	230820111250.jpg 
Mărime:	181,7 KB 
ID:	39758Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P7110020.jpg 
Mărime:	73,4 KB 
ID:	39757Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	240820111252.jpg 
Mărime:	227,2 KB 
ID:	39756Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	240820111253.jpg 
Mărime:	307,7 KB 
ID:	39761Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	240820111255.jpg 
Mărime:	265,0 KB 
ID:	39762

Comentariu

Ai uscat vopseaua cu feonul?
                              Oricum a iesit binisor, dar trebuia sa acoperi cu folie autoadeziva partea de anvelopa ca sa nu vopsesti si anvelopa, sau ideal era sa scoti anvelopele de pe jante.

Comentariu

da ...am dat in mai multe straturi.....si am uscat intre straturi........referitor la cauciucuri...vezi ultima poza cum a iesit,...cel ce a fost gazat trebuia sa il schimb ca era rau si nu l-am mai izolatt.....a si apropo mai mentionez ca in pozele de mai sus...sunt doar vopsite...nu si lacuite

Comentariu

Procesare...
                                X