Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Opel Astra G z20let vs ...

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Opel Astra G z20let vs ...

As incerca cu un Golf 5 GTI stock,ca si a mea e stock.

am vazut curse intre astra modelu mai vechi cu let pe ea si golf 5 gti stock amandoua si let a batut cu diferenta de 2-3 masini
    Subaru Impreza 2.0R Sport

Comentariu

sa fie oare de la cutia de viteze?...din cate stiu 5 GTI vine cu cutie automata....sau?nu stiu...zic si eu asa...

Comentariu

Nu, cutie manuala dar conteaza greutatea, soferul si cauciucurile ca pana la urma amandoua au 200 cp
        Subaru Impreza 2.0R Sport

Comentariu

Postat în original de z20let Vezi post
          sa fie oare de la cutia de viteze?...din cate stiu 5 GTI vine cu cutie automata....sau?nu stiu...zic si eu asa...
          Vine si cu manuala(parca 6 trepte) si cu automata DSG, cum zicea si naiman,conteaza greutatea foarte mult...chiar daca au aceeasi CP, ala cu greutate mai mica intotdeauna ar trebui sa castige.

Comentariu

mai e si varsta......da vine si cu DSG golfu....pai opel are 1350kg plus eu inca 100kg...jante pe 17"...205 pe fata 215 pe spate...golfu am vazut unul tot asa pe 17"...da nu stiu greutate

Comentariu

VW Golf 5 GTI vs. Opel Astra Bertone Turbo - YouTube

Comentariu

Golf-ul 5 GTI are cam 1300-1350Kg, deci sunt cam egale la capitolul asta, acum depinde cate KG are celalalt ocupant din golf si eventual daca are si el jante pe 17".

Comentariu

Pariez ca ti-o da GTI-ul. Am mers cu 3 bertone turbo , unul stock...unul stage 1 de la EDS(250cp) si unul stage 3 de la V max (420cp la roata) Nici una nu se putea compara cu o masina de putere aproximativ egala. Adica, cel stock o lua de la Corsa D OPC 1.6T 192cp , stage 1 o lua de la E30 2.5 24v cipuit si umblat, dar aspiratm, deci undeva la 210-220cp , iar cel stage 3 si-o lua de la Porsche Cayenne Turbo rau de tot...tinand cont de greutatea Cayenne-ului..mi se pare destul de slab.
                  sigpic
                  SLAMMED DACIA LOGAN
                  STACE|WORKS ROMANIA

Comentariu

Fac eu cu tine la prima intalnire organizata daca nu te superi ca m-am bagat in seama.

Comentariu

dell acuma daca vrei numai cu bmw-ul,are si asta niste amarati de caluti,ca bertonele e la fier vechi

Comentariu

Procesare...
                      X