Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Peugeot 306 1.9 DT

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Felicitari pentru rezultatele obtinute si iti doresc sa continui cu pasiunea ta este foarte frumos ce faci!
    Mi-a placut in video-ul 2 redresarea pe care ai facut-o
    In progress 1st 206+

Comentariu

Nu am mai scris de ceva vreme pe aici. Nu s'a mai facut mare lucru la masina momentan. Am facut un upgrade la frane constand in discuri de 283mm fata de cele de 247 stock si etrieri de 307hdi, placutele momentan fiind stock, urmand sa trec din nou pe placute MOMO CORSE. In viitorul apropiat turbina va fi modificata si ceva pe la admisie, sa nu mai traga aer cald si poate si o injectie cu methanol.
      Fișiere atașate

Comentariu

Frumos ce vad acolo....m-ar interesa si pe mine sa fac acest upgrade la care ma gandesc de ceva timp dar voiam sa te intreb daca ai facut alte modificari in afara de cele mentionate mai sus!?

Comentariu

Salut! Daca te referi la modificari la frane, nu am mai facut alte modificari. Franele de 307 merg fara nici o modificare pe fuzetele de 306, dar trebuie etrierii si port etrierii de 307.

Sunt pe drum
          Fișiere atașate

Comentariu

Ultimele noutati
            Fișiere atașate

Comentariu

Teste...

Peugeot 306 1.9 DT Yellowspeed Coilover TEST - YouTube

Picz...
              Fișiere atașate

Comentariu

Imi place, te-ai hotarat sa bagi bani multi in masina.
                Cat ai dat pe suspensia reglabila? si cate au noile scaune si cat au costat?

Comentariu

Suspensia e in jur de 1000 de dolari, eu am luat'o mai ieftin pt ca ma ocup cu comercializarea produselor yellowspeed pe Romania. Scaunele le'am prins la oferta la 1000 RON de la 1700 ron... Urmeaza un turbo mai mare

Comentariu

Cum e cu noua suspensie acuma, e mai rigida,stabila....da si tu niste detalii?

Comentariu

Masina sta MULT mai bine cu noua suspensie. Pe strada nu merg cu ea reglata pe tare...e cam pe la un sfert reglata duritatea, dar se comporta foarte bine. E mult mai exacta directia datorita top mounts'urilor de aluminiu care nu mai lasa sa cedeze ca si cauciucul. Pe viraje chiar daca mai descarca interiorul am directie, fata de cealalata suspensie la care, cum rupea interiorul aderenta nu mai aveam directie, mergeam tot in fata. E super ok si la condus de zi cu zi, nu scutura tare, nu troncane.

Comentariu

Some new pics
                        Fișiere atașate

Comentariu

Procesare...
                        X