Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ASTRA F GSI TURBO - by GNT

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Asteptam.

    Comentariu


    • #17
      Frumoasa masinuta.Facuta cu gust.Bafta la modificari.
      Filtrul ala ar fi fost bine daca ar fi luat aer rece de afara cumva.Vad ca ai aerisile dar ma gandesc ca din fata ar fi fost mai bine.

      Comentariu


      • #18
        salut! ce sa zic despre filtru, alta pozitie nu am cum sa-i gasasc, e singura.
        in masina s-a mai bagat ceva:
        - suspensie sport KW noua (aia dinainte era si ea sport dar praf- am cumparat-o noua dar in 20000km s-a dus)
        - regulator de presiune
        - 4 cauciucuri de vara noi
        - trapa electrica
        - oglinzi electrice si incalzite
        - geamuri electrice
        - fete de usi
        - leduri in bord
        - mp3 sony
        - statie si tub MTX
        urmeaza sa cumpar o turbina noua, ca asta am reparat-o de 3 ori pana acuma in 5 luni si tot praf e , pierde ulei si scoate fum. piesele care le baga in ea sunt de 2 lei. am cheltuit cu turbina 700 euro pana acuma si tot praf e. mai bine luam una noua naibi. asta e
        bafta
        <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
        <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
        <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

        I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

        Comentariu


        • #19
          Baga si niste poze.

          Comentariu


          • #20
            Postat în original de cangri Vezi post
            Frumoasa masinuta.Facuta cu gust.Bafta la modificari.
            Filtrul ala ar fi fost bine daca ar fi luat aer rece de afara cumva.Vad ca ai aerisile dar ma gandesc ca din fata ar fi fost mai bine.
            n-are nicio treaba... ca oricum raceste intercooler-ul.

            Comentariu


            • #21
              cateva poze, alea cu interiorul zilele urmatoare.
              Fișiere atașate
              <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
              <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
              <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

              I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

              Comentariu


              • #22
                Ce dimensiune au jantele si anvelopele?

                Comentariu


                • #23
                  205/40/17
                  <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
                  <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
                  <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

                  I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

                  Comentariu


                  • #24
                    am fost si la Tulcea pe 23. masina a mers bine dar am scos doar 14.7, cauza fiind gumele noi pe care nu am vrut sa le incalzesc . in primavara cu injectoare stock, fara regulator de presiune si cu 0.8 presiune am scos 14.2. acuma si cu presiune 1 -1.1 , cu injectoare si cu regulator am scos decat 14.7. asta e.
                    ne-am decis sa schimbam turbina cu un GT2876r, galerie, intercooler, pistoane si biele forjate si celelalte acareturi. sper sa fie gata pana in primavara urmatoare in mai. maine comand galeria.
                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1700.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	75,1 KB 
ID:	39948Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1694.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	157,6 KB 
ID:	39949Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1693.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	176,3 KB 
ID:	39950Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1702.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	136,3 KB 
ID:	39951Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1701.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	169,1 KB 
ID:	39952Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1698.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	153,2 KB 
ID:	39953Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1699.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	148,4 KB 
ID:	39954Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1692.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	153,6 KB 
ID:	39955
                    <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
                    <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
                    <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

                    I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

                    Comentariu


                    • #25
                      Adevarul ca la genul asta de evenimente fara pachetul asta nu faci mai nimic:
                      -anvelope de competitie, la fel si jante foarte usoare;
                      -injectoare cu debit marit;
                      -turbina mai mare, galerie, intercooler, pistoane si biele forjate,etc;
                      Sunt si care vin la plesneala dar aia niciodata nu vor urca pe podium, majoritatea baga foarte multi bani in masina ca sa numai zic ca sunt masini doar pentru acest tip de eveniment, in paralel pentru uzul zilnic avand alte masini mult mai "cuminti" ca sa nu zic stock.

                      Comentariu


                      • #26
                        Zise PWR

                        Comentariu


                        • #27
                          merci
                          eu mam dus doar pentru distractia personala. gumele astea pe care le am acuma sunt mult mai performante ca celelalte, dar a fost foarte frig si n-am vrut sa le uzez prea tare, ca oricum o sa iau niste slickuri de strada. vroiam doar timp personal.
                          bafta
                          <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
                          <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
                          <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

                          I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

                          Comentariu


                          • #28
                            Noutati la masina ?
                            In acest anotimp cred ca nu rulezi cu ea , hiberneaza undeva la caldura.

                            Comentariu


                            • #29
                              Se umbla cu ea putin.
                              Pai sau mai achizitionat serpisorii, alt bov valve,si urmeaza interne wiseco in aprilie . sper in iunie si turbina gt2876 + intercooler ca acum sunt in voaiaj si deabia atuncia mai vin bani pentru masina. intai prioritatile si dupa masina).
                              Sper in iunie sa fie gata inclusiv softul.
                              timp sa fie . bafta
                              <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
                              <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
                              <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

                              I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

                              Comentariu


                              • #30
                                Cu noua turbina si restul modificarilor la cati CP speri sa ajungi?

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X