Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ASTRA F GSI TURBO - by GNT

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #31
    Turbina are in specificatii 480 cp. o s-o imping la maxim ,dar cat o sa fie safety pentru ea. oricum pistoanele o sa le comand pentru 650 cp ca am in vedere pe viitor una si mai mare. o sa vedem cum se comporta cu asta.
    bafta
    <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
    <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
    <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

    I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

    Comentariu


    • #32
      Daca tot vrei sa faci treaba, treci pe stand alone, lasa softurile eds&company.
      iar pentru o putere de peste 400 de cai, cap greu. o sa crape altele si altele instant.
      Oricum, sa nu te arunci la o turbina mai mare de gt28, ca este perfecta, asta o aveam si eu in cap daca continuam cu let-ul. multa bafta.

      Comentariu


      • #33
        Ce se mai aude cu proiectul?

        Comentariu


        • #34
          salut! incet si sigur. s-au achizitionat inernele forjate, am ramas la JE Pistons. maine pleaca blocul si chiuloasa la verificat. intercooler-ul e pe drum si ieri s-a comandat si turbina. intre timp masina aprimit si interior de piele cu scaune cu incalzire. trebuiesc comandate alte injectoare si pompa de benzina ca astea nu pot mai mult de 350cp. sper sa fie gata pana la urmatoarea cursa de la Tulcea.
          bafta
          <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
          <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
          <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

          I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

          Comentariu


          • #35
            Intercoolerul este normal sau ceva cu racire?

            Comentariu


            • #36
              e normal. sper sambata sa inceapa rodaju
              <<< daewoo cielo 2005 - 1.5 sohc >>>
              <<< volkswagen passat 2009 2.0 tdi >>>
              <<< opel astra f gsi 1993 - 2.0 LET >>>

              I HAVE KNOWN THE SEA TOO LONG TO HAVE ANY RESPECT FOR ITS DECENCY

              Comentariu


              • #37
                ceva performante?

                Comentariu

                Procesare...
                X