Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jaguar XKR-S, cea mai puternică versiune

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Jaguar XKR-S, cea mai puternică versiune

La Salonul Auto Geneva 2011, britanicii vor aduce cel mai puternic model: Jaguar XKR-S.
    În urmă cu 3 ani, la Geneva 2008 , britanicii au mai prezentat un XR-S. Însă versiunea de acum probabil va întrece așteptările pasionaților, deoarece noul Jaguar XKR-S arată mult mai agresiv decât un XKR "obișnuit", prin prisma aspectului fiind un concurent redutabil al coupe-urilor cu patru locuri de mare performanță. Dar "are cu ce" și din punct de vedere tehnic.
    Motorul V8 cu supraalimentare are puterea crescută de la 510 CP la 550 CP , iar cuplul motor ajunge și el de la 625 Nm la 680 Nm. Ceea ce se traduce prin performanțe îmbunătățite: viteză maximă de 300 km/h (față de 250 km/h la XKR), respectiv un demaraj 0-100 km/h în doar 4,2 secunde (cu 0,6 secunde mai puțin decât XKR).
    Jaguar XKR-S beneficiază de un tratament exterior vizibil , cu spoilere modificate și detalii racing, precum deloc neglijabilul eleron din spate. Inginerii anunță modificări importante și la nivelul pachetului tehnic, dar mai multe informații vor fi disponibile cu ocazia Salonului Auto Geneva 2011.
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	jaguar-xkr-s-geneva-2011-101.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	226,4 KB 
ID:	46971Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	jaguar-xkr-s-geneva-2011-102.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	49,5 KB 
ID:	46970
    Ultima editare de PWR; 23.Feb.2011, 15:43.

Tare mi-ar place si mie o javra deasta de Jaguar , in garaj . Dar sa fie alba , cred ca i-ar sta mai bine .
    sigpic

Comentariu

E super si in albastru asa, da din poze cam pare de jucarie Poate imi ofera cineva una sa demonstreze contrariul
      sigpic

Comentariu

Tot mai bine arata astonu vantage.
        Eu m-as mira sa puna pe jaguar sau orice alta masina cu pedigree british eleroane si alte dinastea ... racing cum zici tu.
        Ultima editare de DeLuXe; 27.Feb.2011, 01:22.
        sigpic

Comentariu

frumoasa ,eu as alege un british racing green ca si culoare

Comentariu

frumoasa
            I don`t drive fast, I just fly low!
            DDK Photography
            sigpic

Comentariu

New Jaguar C-X16 Concept-Screens Exterior And Interior(By MrSuperCar2011) - YouTube Noul Jaguar

Comentariu

Procesare...
              X