Anunț

Adună

Regulament sectiune Fotografie

1. Folositi functia de Modifica Post cand aveti o noua poza...fara sa faceti o gramada de posturi unul dupa altul...doar cu o singura sau doua fotografii.

2. Dupa ce adunati un minim de 10 fotografii puteti sa faceti o noua postare.

3. Pozele se ataseaza folosind serviciul de hosting al site-ului http://www.postimage.org/ iar codul care se copiaza in post trebuie sa fie de genu Thumbnail for Forums sau link cu un grup de poze.
Vezi mai mult
Vezi mai puțin

Ce aparate foto aveti?

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

c6t9 de la ce e poza aia?, pare echipamentul unei echipe de paparazzi.

Comentariu

Sper ca in ianuarie sa cumpar un Pentax K-5, poate dau astia drumul la importuri.
      sigpic .

Comentariu

Ai ales și obiectivele?

Postat în original de PWR Vezi post
        c6t9 de la ce e poza aia?, pare echipamentul unei echipe de paparazzi.
        N-am idee, l-am primit și eu. Sunt numai scule deosebite acolo.

Comentariu

Se pare ca firma americana Kodak cu o traditie de peste 130 de ani in domeniu...intra in faliment, deci e posibil sa dispara.

Comentariu

Așa se pare. Nu s-au adaptat la piața de acum.

Comentariu

Postat în original de Basti77 Vezi post
              Sper ca in ianuarie sa cumpar un Pentax K-5, poate dau astia drumul la importuri.
              De azi sunt posesorul unui Pentax K-5 echipat pentru inceput cu obiectivul de kit 18-55, cu grip si inca un acc. suplimentar.

Asa am gasit pachetul sa-l cumpar, nu prea ma incanta obiectivul de kit dar pentru ca a cantarit numai 200 ron in plus la pachet l-am cumparat, mai ales ca este WR si pot sta linistit in ploaie sa fac poze

Ormatorul obiectiv va fi un Tamron AF SP 28-75mm f/2.8 Di XR LD Aspherical IF urmat apoi, dar mai spre vara si de Tamron AF SP 70-200mm F/2.8 Di LD(IF) MACRO .
              sigpic .

Comentariu

Compara produse[]=12829&prods[]=19502&prods[]=20327&prods[]=18142&x=55&y=8
                Canon Powershot SX210 IS Negru - 14 MPx, 14x Zoom optic, LCD 3.0"
                Olympus SP-610UZ Classic Black
                Fuji Finepix S3200 - negru
                Nikon Coolpix L120 Negru
                Ce parere aveti?

Care ar fi mai bun sa-l cumpar???

Va multumesc anticipat.

Comentariu

Panasonic DMC-LZ8 :]
                  [R] Clio 2 Autentique [Odyssee]
                  sigpic

Comentariu

Detin un Sony DSC-S700 multumit de aparat pana acuma, pe viitor alt ceva cu mai multa claritate
                    Fiat passion
                    Fiat Punto Mk*2

Comentariu

@Dj_kyd poate deschizi un topic si ne arati cateva poze facute cu acest aparat Sony DSC-S700.

Comentariu

Daca o sa va uitati la thread'ul unde am masina toate pozele sunt facute cu acel aparat
                        Fiat passion
                        Fiat Punto Mk*2

Comentariu

Eu detin un Canon PowerShot A810, sunt multumit de el dar mai vreau sa achizitionez un Nikon Coolpix L820. Am o pasiune pentru filmari si fotografiat si de asta vreau ceva si mai bun, sa nu inteleaga nimeni ca nu e bun Canon-ul sau altceva, dar vreau un zoom mai mare.

Comentariu

Procesare...
                          X