Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+20km/h) in masina personala !

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+20km/h) in masina personala !

    Spuneti-ne viteza maxima pe care ati atins-o voi cu masina vostra, si daca s-ar putea, postati si o fotografie sau un film cu evenimentul, pentru credibilitate si pentru a evita discutiile.

  • #2
    175 km/h venind dinspre brasov vara, cu 3 persoane in masina si probabil mai urca daca mai aveam unde sa i dau...poze n am, pentru ca sincer mi se pare un lucru periculos sa faci poze in timp ce dai blana..da cu prima ocazie demonstrez
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      220 si inca se mai ducea

      Masina este o Toyota Celica din 2000 motor 1.8 16v 143 cai 1zz-fe

      Viteza maxima cu ea a fost 220km/h si inca se mai ducea dar nu mai avem unde ... Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	max.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	52,9 KB 
ID:	36310

      Comentariu


      • #4
        180 pe ceas pe midia cu un logan 1.4 remapat . Pot sa spun ca masina era ff instabila si drumu nu era foarte bun ..

        Comentariu


        • #5
          170 Golf 3 motor 1.4 multipunct 55 cai 40 kw
          si dovada
          Fișiere atașate

          Comentariu


          • #6
            170 si un pic...pe bord.. logan 1,4 stok.. nu cred ca se ducea mai tare, 2 persoane in masina , drum judetean... poze n-am ca eram prea ocupat sa tin volanu cu ambele maini, ca e cam instabila

            Comentariu


            • #7
              acul era putin peste 170

              deci -5km/h care stiu ca bordul are sigur ar fi 165 pe autostrada soarelui

              problema e ca la majoritatea bordurilor dupa 120km/h eroarea de afisare creste asa ca daca nu ai un GPS calumea sincronizat nu poti sti niciodata sigur
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Personal cel mai mult am mers cu loganul 1,5 diesel(70cp+soft) din dotare ... putin peste 180 acul...in realitate cred ca aveam 170km/h.

                Comentariu


                • #9
                  logan 1.4 165km/h pe autostrada

                  Comentariu


                  • #10
                    La 1.4 cel putin, cand ai acul la 170, cam atunci ai viteza reala data de producator, adica de 162...ce trece de 170, chiar daca ajungi la 175 pe cea pe o mare panta, nu se contorizeaza mai mult de 1-2 km maxim...abia chinuita si goala si in panta sa ajunga la 165 reali
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #11
                      Hmmm....in panta si cu vantul din spate se pune!?
                      170 hm/h pe DJ dintre Cobadin si Murfatlar, poza....doar nu eram nebun sa fac si poze la ce drum aveam in fata.

                      Comentariu


                      • #12
                        180 km pe display... nu ace ....nu stiu daca are importanta...mai mergea ....dar autostrada spre bucuresti plina de masini...

                        Mano se pune si vantul din spate si panta

                        Comentariu


                        • #13
                          Pe A2 , 180 KM/h (indicatie din bord). Era vara , cald , si nu batea vantul deloc . In masina 2 adulti +un copil si bagajele aferente . Am mers asa cca 30km pe portiunea Buc - Fundulea .
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            238 km/h poza poate fi vazuta pe topicul masinii

                            Comentariu


                            • #15
                              De obicei merg cu 160 km/h viteza de croaziera si pe alocuri (in functie de trafic si mai ales de imbecili aflati in trafic)cu o viteza in jurul la 210 km/h(viteza max.declarata oficial de fabrica este de 196 km/h,dar cu modificarea de soft urca cu vreo 10 km).
                              Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X