Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Daewoo Cielo 1.5 DOHC - BZ 07 TMR

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Ms la fel

Poze noi
    Fișiere atașate

Comentariu

Zici ca acum e scoasa de pe portile fabricii . Super arata, o intretii nu gluma
      https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Mersi, e frumusica,si sper sa o pastrez asa in continuare

Comentariu

inca 2-3 poze cu Cielito

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF7465.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	271,0 KB 
ID:	39794 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF7490.jpg 
Mărime:	229,2 KB 
ID:	39793 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF7463.jpg 
Mărime:	228,4 KB 
ID:	39792 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF1256.jpg 
Mărime:	232,6 KB 
ID:	39795

Comentariu

Daca i-ai pune niste jante calumea si cu o suspensie ar fi fost sexy tare Nu te-ai gandit la modificarile astea ?
            https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

ba da,dar inainte de asta trebuie sa schimb asa:
              -ulei
              -kit de distributie
              -sa ii iau 4 cauciucuri de iarna
              -mp3 ca cel de pe masina e stricat,+2 difuri pe fata
              -curatat Iac, corpul la clapeta de acceleratie sau ceva de genul..bujii toate lichidele si ce o mai fi pe acolo,am un prieten care stie mai bn
              -pragul de pe dreapta are o gaura in el si din cate bag de seama e cam copt deci il schimb cu totul,cel de la sofer pare intact, am sa rog pe cineva care se pricepe mai bine sa se uite.
              -vreau acum inainte de iarna sa ii fac si un tratament antirugina
              -suspensii am nevoie de altele ca pe spate cel putin e barcuta rau
              -eu sper ca prin ianuarie februarie sa apuc sa ii iau si niste jante si cu niste suspensii semi-sport si un-4 ar trebui sa arate ok
              dar pana ajung sa fac asta vor intra multi banuti pe parte tehnica.

Aa si era sa uit,azi am probat niste jante pe 14 de la un coleg si am vazut ca pe fata discurile de frana se cer si alea a fi schimbate prin primavara ca sunt cam tocite..

nu vreau sa bag bani in chestii care arata bine si eu sa stiu ca am discurile tocite,uleiul neschimbat, sunt niste chestii importante care trebuiesc schimbate si in care vor intra banuti,dar nu se vor vedea..
              bafta!

Cam asa arata pe cric cu modelul asta de jante pe 14",atingeau si nu le-am mai pus prezoanele sa o las jos,am vrut doar sa imi fac o idee cum arata
              si spun ca sigur da mai bine un 15 ,dar nu mai mult.
              Fișiere atașate

Comentariu

Pentru ca a trecut ceva vreme si nu am mai dat pe aici revin modificarile survenite intre timp la masina..nu foarte multe oricum.
                S-au achizitionat jante bbs pe 14,s-au confectionat si inele de centrare pt ele sa fie treaba buna si prezoanele am avut noroc sa se potriveasca cele originale.
                S-a modificat plafoniera,in locul becului de 10 Watts s-au pus 6 leduri smd cu consum de max 2 Watts.
                S-a umblat un pic pe la bord si cu ajutorul unui coleg de pe forum acum am kilometrajul alb si seara se aprinde portocaliu..
                Am incercat sa modific un pic stopurile..sa le fac fumurii dar le facusem de fapt tuciurii,asa ca am dat lacul jos..si le-am facut din nou..cu o mica tenta fumurie..ceva gen cum vin unele masini din fabrica, si..cam atat
                Poze..
                Fișiere atașate

Comentariu

Frumoasa masina.
                  Se vede ca ai grija de ea , imi plac noile achizitii si daca nu te deranjeaza poti sa ne scrii cit au costat jantele?
                  Sa le rulezi sanatos si multi km fara incidente.

Comentariu

Multumesc,
                    Jantele au fost 150 euro + transport
                    I-am facut apoi si inele de centrare pe comanda ca nu am gasit in magazin pentru Cielo.. care au costat 80 ron,apoi le-am incaltat si le-am echilibrat..m-a costat si asta vreo 70 ron.

Comentariu

Frumoasa roscovana , parca o stiu de undeva ...

Comentariu

Procesare...
                      X