Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Daewoo Cielo 1.5 DOHC - BZ 07 TMR

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Daewoo Cielo 1.5 DOHC - BZ 07 TMR

Salut baieti,aceasta este masina mea,un Cielo Executive 1.5 16 valve din 2001.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF6807.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	267,2 KB 
ID:	49554 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF6880.jpg 
Mărime:	346,3 KB 
ID:	49551 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG008.jpg 
Mărime:	238,1 KB 
ID:	49552 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF6864.jpg 
Mărime:	115,6 KB 
ID:	49553

Bine ai venit!!!
    Felicitari , se vede ca ai grija de ea.
    Cati cai putere are?
    Consumul in oras si pe exterior?
    Vad ceva frumos acolo in portbagaj , hai da-ne mai multe informatii , suntem curiosi.

Comentariu

Bine v-am gasit

Masina a fost inscrisa pe numele meu acum o saptamana ,deci nu e de mult timp la mine,tocmai pentru ca e ingrijita mi-a atras atentia
      spre suprinderea mea a consumat undeva la 6.5% la drum lung consum facut prima oara cand am venit de acasa de la Buzau spre Brasov pe Siriu
      si in oras consuma ~9-11% in functie de cum apas pedala,consumul nu e facut din plin in plin,am pus 14.5 litri cand am plecat de la bz am dat ceasul la 0 si cand am facut 200 km o parte chiar prin oras am ramas placut surprins sa vad ca acul e mai sus decat era inainte sa alimentez,mai exact era pe rosu
      motorul este 1.5 16 valve si are 90 cp.

Momentan pe partea audio
      Sunt difuzoarele stock Daewoo,un mp3 player Sony Xplod,Statie monobloc pentru subwoofer marca Magnat cu o putere de 220 W reali la 4 ohmi si 350 w in 2 ohmi,ea lucrand pe 4 ohmi in prezent pt ca atat are si subwooferul. Subwooferul este marca Crunch de 350 W rms,are membrana de aluminiu si sunt foarte multumit de cum se aude,pe viitor se va schimba playerul, difuzoarele si se va adauga sistemului si un condensator si pentru a nu mai vibra portbagajul ma gandeam sa il izolez cu Aluband sau ceva asemanator.

Comentariu

Arata bine masina desi are 10 ani, iar consumul e foarte bun...zici ca acum l-ai luat de nou din fabrica.
        Ca sa numai vibreze portbagajul izoleaza interiorul acolo cu asa ceva Standartplast Vibroplast M1 - 8 folii Accesorii instalare Insonorizare Standartplast , VibroplastM1-8folii , VibroplastM 1-8 folii

Comentariu

Ms de info!
          Tinand cont ca nu am o putere chiar foarte mare cred ca o sa izolez prima oara doar haionul vad cum se comporta asa si daca e nevoie ma extind
          Am vazut la intalnirea cu colegii din club cielo unul facut asa si spunea baiatul ca e multumit si ca chiar se cunoaste diferenta.

Comentariu

Ai de gand sa faci modificari si la motor?

Comentariu

Doar un filtru de aer sport in carcasa originala si o toba sport,sunt multumit de cei 90 de caluti
              O sa ma axez mai mult pe exterior si pe un stil clean..un badboy,o prelungire de opel astra sau vectra pe fata niste stopuri,xenoane&stuff,putin lasata si cu o suspensie semi-sport, bineinteles toate la randul lor cand vor fi si banutii necesari

Comentariu

Sa o conduci sanatos , sa intretii masina tot asa de bine si spor la modificari.

Comentariu

Arata tare bine masina. Spor la modificarile pe care ti le-ai propus!
                  https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Multumesc !

Comentariu

Masina arata bine de tot zici ca e acum scoasa ceva roti ii tragi ce latime ?

Comentariu

O sa vina si jantele pe 14 sau 15 o sa fie si et-ul as vrea sa il pastrez aproape de 40 ca sa nu imi atinga

Comentariu

Ai putea sa incepi cu niste triple cu leduri, sunt 630ron/set, apoi niste jante+anvelope 195/55/15" sau pe 14".

Comentariu

Am eu multe in cap,bani sa fie ca practic asta e problema

Si mie imi fac cu ochiul acele stopuri exact modelul asta pe negru mi se pare cel mai misto.

Comentariu

Frumoasa masina... sa te tina cel putin inca 10 ani...

Comentariu

Procesare...
                              X