Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Citroen C4 VTR Coupe

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Citroen C4 VTR Coupe

    Hai sa-mi prezint si eu masina. Un C4 alb,motorul de 1.6 HDI 110CP,fabricata in decembrie 2007.O am cam de un an si jumatate,timp in care am facut cam 40.000km cu ea,fara probleme mari.
    Sper ca in vara asta sa reusesc sa-i fac si ceva modificari si pe la sfarsitul anului sa o vand.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	179817_187214684644300_100000673099945_522795_6681437_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	50,1 KB 
ID:	48866 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF0636.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	164,5 KB 
ID:	48863 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	168424_187215521310883_100000673099945_522798_8116511_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	48,1 KB 
ID:	48864 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	180315_187214711310964_100000673099945_522796_1372748_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	56,7 KB 
ID:	48865

  • #2
    Arata foarte bine masina si motorizarea e superba, trage foarte bine masina,silentioasa desi e diesel.
    Sa-l stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme.
    PS. Poate ii faci si tu o resoftare, sa o duci in 130CP.

    Comentariu


    • #3
      Salutare si bine ai venit ! Frumoasa "torcatoarea" dar de ce o vinzi daca te apuci sa bagi banii in ea ?
      Si Vis Pacem , Parabellum !!!

      Comentariu


      • #4
        Merci baieti! Nu sunt 100% sigur ca o s-o vand,sa vedem cum se comporta dupa resoftare,filtru sport si evacuare eventual.Daca o sa-mi convina n-o s-o mai vand... Daca e sa o dau, trec pe benzina turbo,imi face demult cu ochiul T-Jetul de la Fiat si TSI-ul de la VAG

        Comentariu


        • #5
          Resoftarea unde vrei sa o faci,te-ai gandit la vreo firma anume din tara?

          Comentariu


          • #6
            Am auzit lucruri bune de TCM si de DimSport... Stiti altii mai ieftini sau mai buni?

            Comentariu


            • #7
              Daca faci la Dimsport un Stage 2 vei avea 140CP, eu zic ca e destul de bine pentru un motor de 1600cc. Chiptuning Citroen C4 1.6 HDI FAP 110CP Stage 2

              PS.Daca faci la Dimsport si specifici ca ai user pe forum aici vei beneficia de o reducere, sincer nu stiu cat e dar poate e un 10% din pretul total afisat pe site-ul lor, mai multe detalii poti obtine direct la ei aici. http://www.supercars.ro/forum/tuning...imsport-3.html

              Comentariu


              • #8
                Eu ma gandeam la Stage 1,nu vreau sa o fortez cu Stage 2,poate am probleme in timp cu ambreiajul si turbina.

                Comentariu


                • #9
                  Daca nu pleci de la fiecare semafor ca la Formula 1 nu se intampla nimic...ambreiajul se forteaza cel mai mult la plecarile in forta de pe loc, turbina banuiesc ca e cu geometrie variabila...chiar nu ai ce sa patesti.
                  In ECU sunt niste valori(limite) peste care cei de la Dimsport iti garantez ca nu trec, nu e nimeni inconstient sa iti bage peste si apoi sa se trezeasca ca ti-a cazut turbina sau cine stie ce altceva.
                  Eu am stage 2 facut la ei de la 16 000km si in prezent am 67 000km fara nicio problema.

                  Comentariu


                  • #10
                    Da,e cu geometrie variabila.Tie cu cat ti-a crescut consumul la mers agresiv? Merci de pont cu reducerea

                    Comentariu


                    • #11
                      Sincer nu stiu cu cat a crescut la mers agresiv(in oras nu am scos mai mult de 6,5....7% niciodata), oricum nu prea am mult ca si eu am tot diesel, ce este interesant e ca la mers normal...atat in oras cat si extraurban consumul ramane la fel, ba chiar uni spun ca a mai scazut putin(ma refer strict la diesel).
                      Deci dupa resoftare eu am consum de 5,5% la oras si in afara la 100km/h am 4%...la 120%..5%...si tot asa, oricum ar fi Stage 1 sau Stage 2, consumul ramane la fel la mers linistit.
                      La diesel oricum ai merge chiar si sportiv...tot vei fi multumit de consum...adica tot esti sub un benzinar la consum.

                      Comentariu


                      • #12
                        Frumoasa masina.Nr de inmatriculare mi se pare cunoscut.
                        sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu pot sa-ti spun sigur ca te-am vazut prin Tg-Jiu.

                          Comentariu


                          • #14
                            Aceeas chestie toata lumea cunoaste masina nr de inmatriculare dar pe mine ca persoana pauza .
                            sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                            Comentariu


                            • #15
                              Frumoasa masina, am un prieten care acelasi model si culoare - tot 1.6HDI - trage foarte bine masina, foarte incantat, sa o stapanesti sanatos- la cati mai multi km...

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X