Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vacante , calatorii ...impresii, poze.

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #31
    E plecat in voiaj acuma, da iti zic eu ca e ofiter mecanic.

    Comentariu


    • #32
      Azi fusei la Austerlitz..foarte frumos castelul, situat intr-un sat la 20km de Brno, unde stau eu.
      Un tur mic al castelului cuprinde 20 de incaperi si dureaza o ora si costa undeva la 8-9 euro pentru doua persoane si mai e un tur de 1 ora si 30 de minute, dar nu stiu pretul.
      Cateva poze din exterior:

      I don`t drive fast, I just fly low!
      DDK Photography
      sigpic

      Comentariu


      • #33
        O alta mini-excursie la Lysice.
        Cca 90 de kilometri pana acolo, dar parcursi in aproximativ o ora pe autostrada.
        Satul e destul de ok, au si piscina super misto..
        In castel ne-a zis ghida mie, surorii mele si cumnatului ca nu avem voie sa poza/filmam inauntru. Cehii smecheri faceau poze pe ascuns is chiar de fata cu ea..si eu roman hot si inventiv asteptam sa plece turul bagam poze la greu .
        O alta "nemultumire": ne-au dat cate-un portofoliu in engleza cu discursul ghidului, dar problema e ca pe foi era scris cam o jumatate de pagina si aia vorbea cu cehii mult mai mult..si te cam saturai sa te uiti la ei cum rad si cum intreaba fiecare, tu neintelegand nimic, dar puteai sa-i dai in **** ta cand voiai =)).

        http://postimage.org/gallery/990aie6bs/
        I don`t drive fast, I just fly low!
        DDK Photography
        sigpic

        Comentariu


        • #34
          Mai bagati si voi niste poze din vacante/plimbari.

          Comentariu


          • #35
            Revin in 2 saptamani , si am sa mai pun eu ceva poze .
            sigpic

            Comentariu


            • #36
              Asteptam.

              Comentariu


              • #37
                Buna , iubesc Romania pentru ca am vazut locuri frumoase , iubesc fiecare colt pe care l-am vizitat ,, sunt locuri atat de frumoase dar noi nu suntem capabili sa apreciem ce avem.
                Am fost aproape peste tot, nu am vizitat partea de vest a tarii ,,mi-as dori sa ajung si acolo sunt convinsa ca voi fi la fel de incantata de tot ce voi vedea.
                Imi place marea dar ador muntele mai ales vara,,,am fost pe tot lantul carpatic aflat pe teritoriul tarii noastre, e mirific, dupa mine totul e la superlativ, nu as pleca in afara tarii pana nu termin de vizitat tot ce se poate,,si voi reusi pentru ca imi doresc asta.
                In urma cu 3 ani am fost in partea de nord, Satu Mare, Maramures( aici am vizitat Borsa, insa nu va recomand cimitirul vesel,,e mai trist decat va puteti inchipui, nu sinistru ci doar trist) in Borsa la Cascada Cailor , e intradevar cea mai inalta din RO,,iar povestea pe care o puteti citi de pe placuta aflata acolo e interesanta, peisaj mirific vazut din telescaun, sa mergeti daca nu ati fost.

                Comentariu


                • #38
                  Te-ai plimbat ceva prin tara.

                  Comentariu


                  • #39
                    Da m-am plimbat ,,iti recomand si tie sa mergi in Delta daca nu ai ajuns, pe bratul Chilia intr-o comuna numita Pardina,,sunt locuri bune de pescuit iar daca vii singur poate gasesti si fete frumoase pe acolo,,depinde de starea ta de spirit. Pupici

                    Comentariu


                    • #40
                      Nu am mers niciodata pe bratul Chilia, cu atat mai putin prin Pardina, am vazut ceva poze pe net....e super fain pe acolo, mi-ar place sa ajung pe acolo macar pentru o partida de pescuit de dimineata pana seara asa.

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X