Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BMW E46 nfl

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

:-? Frumoase stop`urile . O sa`mi iau si eu dar sa vad cat de bine ma pricep sa le montez..

Sunt greu de montat ?

Comentariu

In 10 min nu ai ce face.
      Prima oara da i jos capacul din interior.cam pe la mijloc are o clema ,bagi degetul si tragi sau impingi.
      Dupa ce ai dat capacul jos o sa ai 3 suruburi,unul sus si doua in parti.la cel dinspre aripa trebuie sa tragi putin de covorul care este pe aripa.
      La cel dinspre interior ai un dop oval,o sa l vezi ca este destul de mare.pt piulite iti trebuie o cheie sau tubulara de 10.
      La cele de pe portbagaj scoti cele 4 clipsuri gri care tin tapiteria cu o surubeltina dreapta.acestea sunt prinse doar cu un pulita pe care o desfaci tot cu o cheie de 10.dupa ce scoti piulita m ai are un plastic alb care prinde stopul.stopul de pe portbagaj are si o sina care intra pe margine.ai sa observi cand le scoti(la fel le si bagi la loc.
      Nu stiu daca ai o schema pt mufele de stopuri.ale mele nu au fost noi.
      ps. vad ca tu ai facelift,trebuie sa ti iei pt facelift ca nu se potrivesc de nonfacelift.

Comentariu

Postat în original de strutu_cata Vezi post
        In 10 min nu ai ce face.
        Prima oara da i jos capacul din interior.cam pe la mijloc are o clema ,bagi degetul si tragi sau impingi.
        Dupa ce ai dat capacul jos o sa ai 3 suruburi,unul sus si doua in parti.la cel dinspre aripa trebuie sa tragi putin de covorul care este pe aripa.
        La cel dinspre interior ai un dop oval,o sa l vezi ca este destul de mare.pt piulite iti trebuie o cheie sau tubulara de 10.
        La cele de pe portbagaj scoti cele 4 clipsuri gri care tin tapiteria cu o surubeltina dreapta.acestea sunt prinse doar cu un pulita pe care o desfaci tot cu o cheie de 10.dupa ce scoti piulita m ai are un plastic alb care prinde stopul.stopul de pe portbagaj are si o sina care intra pe margine.ai sa observi cand le scoti(la fel le si bagi la loc.
        Nu stiu daca ai o schema pt mufele de stopuri.ale mele nu au fost noi.

Vad ca nu e foarte greu. Mersi pentru sfaturi

Postat în original de strutu_cata Vezi post
        ps. vad ca tu ai facelift,trebuie sa ti iei pt facelift ca nu se potrivesc de nonfacelift.
        Da .. asta stiam dar credeam ca nu o sa ma descurc cu montatul.. Ma gandeam ca poate sa dea erori sau ceva si deaia nu prea vroiam sa ma bag.. Dar vad ca nu are nicio treaba. Trebuie sa fac si eu comanda zilele astea.. Dar eu mi le iau noi sa vedem daca vin cu vreun manual sau ceva.. daca nu.. ma chinui sa le fac eu

Comentariu

La montat este foarte simplu .
          Trebuie sa bagi bine mufele alea de la stopuri,sunt 3 mari si una mica.
          Daca nu le bagi bine iti da eroare de bec ars in bord,le schimbi pana le gasesti pozitia buna, eu asa am facut pt ca nu am avut o schita pt mufe.
          M-am uitat pe net si am vazut si pt facelist stopuri erau 87 euro disc.nu erau noi,dar arat ca noi.

Comentariu

cata cum ti ai pus casetofonu ? e cv schimbat la sunet ?? as vrea si eu sa mi pun + niste boxe , ce se potriveste ? ca numai suport modelu asta care il am pe masina (cel stoc)!..

Comentariu

E mai bun cel stoc.. Plus ca arata si mai bine
              Mi se pare mai frumos... Si dani3ll a avut asa si l`a schimbat dupa putin timp .. ca are un aspect aiurea.. Ii da aspect de dacie 1310

Comentariu

Postat în original de Voinea Gabriel Vezi post
                cata cum ti ai pus casetofonu ? e cv schimbat la sunet ?? as vrea si eu sa mi pun + niste boxe , ce se potriveste ? ca numai suport modelu asta care il am pe masina (cel stoc)!..
                salut.de schimbat este simplu.iti trebuie o mufa adaptoare si o rama.mufa sa fie pt modelul tau de cd player.boxe nu stiu.cauta ceva aceiasi marime..iar la sunet nu stiu cum se aude cu cel original.

Comentariu

am revenit si eu , imi uitasem parola eddyboy , mie nu mi merge cd`u pe ala original.. mi au spus ca sa rupt o clema si ca trebuie schimbat cu totu' :| si eu acum am un modulator dala fm..deci gandeste te ce aiurea e )..

Comentariu

pai cumpara unul defect si schimba i piesa aia rupta.optic arata m ai bine cu ala original

Comentariu

pai da dar..nu prea am gasit pe nicaieri :| si unde am gasit mi a cerut 200 de euro..dezmembrari etc :| pai asa imi iau direct player cv..o arata el optic mai bine , dar nici sa mi gajaie nu stau

Comentariu

Noutati?
                        Poze?

Comentariu

poze
                          Fișiere atașate

Comentariu

Farurile sunt foarte frumoase.
                            Imi place ca se mentine foarte ingrijita masina .

Comentariu

Ce viteza maxima ai atins cu masina?

Comentariu

Procesare...
                              X