Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

distributie tdi

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • distributie tdi

    am si eu o intrebare legat de distributie

    a mea ii cod motor AJM dar nu cred ca conteaza asta..

    chestia ii ca as vrea sa schimb distributia si vad preturi de fel si fel cu diferente enorme(inteleg ca nu poate fi pretul la fel dar hai o diferenta de 60-70 lei la o asa mare valoare...dar nu de 2-300 lei..)

    vad chituri la 500 lei + pompa de apa separat si spune ca ii complet si vad la 1100 lei

    ce contine exact un kit...?!si ce trebuie schimbat ca vad pachetul este +\- cu amortizor vibratii iar aici parca diferenta de pret

  • #2
    nimeni nimic?

    Comentariu


    • #3
      Este foarte corect ce gasesti tu..sunt diferente mari de preturi intre diferiti producatori, chiar foarte mari..gen daycao/skf fata de conti/gates..kitul contine cureaua si intinzatorul, si amortizoru ala de care zici tu..
      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ajm.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	86,6 KB 
ID:	41082

      nu mai cauta atat...cauti kit distributie de la contitech si o sa ai tot ce ti trebuie in el..iei pompa de apa separat, de la hepu, sa zicem.. si vezi la fata locului daca e nevoie si de rola de ghidare..iei ieftin, iti garantez suta la suta ca o sa ai probleme..nu mai face comparatii de preturi, ia ceva bun...un pret bun e 700 kitu de la conti, pompa de apa undeva la 200..deci 900 sa zicem..pe skf e 650 cu tot cu pompa..deci, trage concluziile, nu te vrajeste nimeni
      sigpic

      Comentariu


      • #4
        da inteleg....insa ii vorba de aceas producator...dar ulterior am vazut ca ii + sau - amortizorul de vibratii
        care este vreo 300 lei
        si evident ca nu ii aceas ca dau 500 pe set...cu pompa sau 800 fara amortizor dar cu pompa...

        trebuie neaparat schimbat amortizorul de virbratii?am inteles ceva de genul ca la fiecare 3 schimburi ar trebui...zic ce am auzit

        Comentariu


        • #5
          Se verifica si se schimba de fiecare data cand este necesar...
          sigpic

          Comentariu

          Procesare...
          X