Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vw passat 1.8t 20v

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Vw passat 1.8t 20v

Buna,Ma numesc Coman Dragos,si am hotarat sa va prezint si eu passatul meu!!!
    la baza este un vw passat 1.8t de 150 cp
    Dotari are scaune fata sport incalzite climatronic geamuri electrice si ce sa spun cam atat..nush ce optiuni as putea sa mai adaug ca are volanul schibmatorul imbracat in piele si frana de mana,sunt cam nesemnificative...intr-un cuv e highline!! Mai jos am adaugat site poze cu masina!!! asa de inceput.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	my fata.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,3 KB 
ID:	46645 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	desktop.jpg 
Mărime:	119,6 KB 
ID:	46641 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMAGE_048.jpg 
Mărime:	90,8 KB 
ID:	46643 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	descărcare.jpg 
Mărime:	92,1 KB 
ID:	46644 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMAGE_033.jpg 
Mărime:	76,9 KB 
ID:	46642

Bine ai venit dragos.
    Frumos passat-ul, cat ai dat pe ledurile de la faruri ca sunt super?
    PS.Intercooler-ul e schimbat cu altul mai mare?

Comentariu

dupa cum observati masina la exterior are banodurile scoase,capota prelungita,faruri si stopuri cu led,faruri dayline,folie pe geamuri spate si pe luneta si o vopsea mata pe capota plafon si haion,semnalzatoare si 'cauciucul' de jos de la usa !!!!
      La interior schimbat doar culaorea bordului e lumina alba si mai are suplimentar ceas de boost in filmul care il voi pune veti vedea cum accelereaza pana la 120 pe o vreme redce si cu cauciucuri f tocite(se vede in film ca stau mult la 60 pana schimb)

http://www.youtube.com/watch?v=zVrc6mFmpqw

AM uitat sa precizez masina este din 1998!!! acum sa va aduc la cunostinta si modificarile aduse la motor;
      masina are o turbina schimbata un ko3S
      intercooler in fata mai mare
      evacuare cap coada fara catalizator fara nmik
      discuri pe fata atee de asemena si placutele
      Arcuri sport
      bov hks initial functioneaza perfect si se si aude in clipul de dinainte
      soft facut in germania(tin sa spun ca softul este de milioane si merita banii investiti)
      P.s datorita softului si umblatului la wastegate masina merge cu bovul atmosferic!!!
      maisna are 230000km merge imepcabil!!!!
      iar caii... unedcva la 220 zic eu fara fisa dyno datorita masinilor pe care le-am batut
      Ultima editare de PWR; 31.Jan.2011, 01:01.

Comentariu

si au trecut ceva luni am reusit sa inmatriculez msina si am primit si primul pupic in fund de la o femeie care a utit sa franeze si s-a oprit in mine....rezultatul nerviii!!!!!!
        dupa o vreme am bagat masina la reparatii capitale sa spun asa bara sapte din nou scos bandou astupat revopsit haion astupat stema din noua schimbate stopuri o alegere proasta am facut imi palc mai mult initialelel si voi cumpara la loc la fel va prezint pozele...
        Ps si o bara de fata schibmata custom made...
        si cam asa arata in momentul de fata masina !!!!!
        Fișiere atașate

Comentariu

Postat în original de PWR Vezi post
          Bine ai venit dragos.
          Frumos passat-ul, cat ai dat pe ledurile de la faruri ca sunt super?
          PS.Intercooler-ul e schimbat cu altul mai mare?
          salut ...da este schimbat cu altul mai mare!!!
          si ledurile asa sunt farurile sunt undeva la 200 euro gasesti pe net.
          Ultima editare de PWR; 31.Jan.2011, 00:59.

Comentariu

mai adaug masina a trecut prin nsite reparatii majore am investit 2 500 euro in ea,nu pt a marii puterea doar pt a face sa fie ok ca apoi sa maresc din nou puterea de la 220 cp vreau sa ajung la 280 ...
            bujii noi,tampaoen bov nou intercooler nou ulei placute discuri cu striatii pe fata atee...etc etc etc dupa investitia asta masian merge de doua ori mai bine de cat in clip accelelreaza mai rpd si se simte o diferenta f mare..iar dak tot am adus vb de caii din nou sa va zic si ce masini am batut

Audi a3 1.8t cu turbina k03s si soft
            Bmw 530 xd e60 castiga la start iara pe a 3 il prind
            bmw 330xd e90
            bmw 330 ci e46
            subaru impreaza wrx 214 cp din fabrica dar masina avea ceva modififcari inercooler in fata soft ,la fel pe a 3 il fac considerabil!!
            honda civic 1.6 vtec 160 cp din fabrica o masian surpinzatoare de rapida si foarte tare !!!! cu greu o fac
            skoda octavia rs
            vw golf gti
            renault megane rs

Si niste poze de la uitma etapa a anului dar prima organizata de federatia romana de drift,si gtt racing brasov!!!!

Din pacate din cauza vremii si a lipsei de aderenta si a lipsei de experientza la plecare pe asfalt rece(zapada) am termiant doar pe locul 3
            Fișiere atașate
            Ultima editare de PWR; 31.Jan.2011, 01:00.

Comentariu

Chiar vroiam sa zic ca e cam neterminata bara fata, da dup aia am citit mai des nu zic nimic de putere ca nu sunt pasionat pe segmentu asta, da imi place ca schimbat aspectul de limuzina clasica, pare mai agresiva la mai mare!
              sigpic

Comentariu

Postat în original de Geo Vezi post
                Chiar vroiam sa zic ca e cam neterminata bara fata, da dup aia am citit mai des nu zic nimic de putere ca nu sunt pasionat pe segmentu asta, da imi place ca schimbat aspectul de limuzina clasica, pare mai agresiva la mai mare!
                Mersi geo,acum al exterior ma cam opresc urmatorul segment de care ma ocup este puterea..a si jantele urmeaza sa le schimb acestea sunt PROVIZORII!!!!

Comentariu

La cate jante am vazut prin poze, nu stiu care sunt provizorii
                  Un sfat-nu mai da quote la mesajul de dinainte, se intelege cui ii raspunzi
                  sigpic

Comentariu

TAre masina....ft frumoase farurile fata...o idee...parerea mea masina daca ar fi negru MAT ar fi si mai si

Comentariu

Foarte tare masina .. intotdeauna mi-a placut modelul asta de passat.
                      Lasa exteriorul asa ca e ok, daca sunt bani, baga`i in motor ca are un potential foarte mare. Spor la treaba!
                      P.S: Impresionanta lista de masini batute
                      PIETON CU PERMIS.

BMW E34 -2.5tds M51D25OL- w/ 17' M5 wheels (SOLD)

Comentariu

Postat în original de Drabv26Nba Vezi post
                        Soft facut in germania(tin sa spun ca softul este de milioane si merita banii investiti)
                        P.s datorita softului si umblatului la wastegate masina merge cu bovul atmosferic!!!
                        maisna are 230000km merge imepcabil!!!!
                        iar caii... unedcva la 220 zic eu fara fisa dyno datorita masinilor pe care le-am batut
                        Soft facut in germania...mai exact unde anume?
                        Oricum ai scos 220cp...ceea ce e super bine.
                        Ce s-a zic...cat mai multi km fara probleme.

Comentariu

Deci:
                          1-JANTELE DOTZ SUNT PROVIZORII(nu va lauti jante dotz never)
                          2-softul este facut la digitech in germania si a fost 930 euro
                          3-nush dak negru mat dadea ok mi se pare mai klumea contratul negru cu gri mat.
                          Ultima editare de PWR; 31.Jan.2011, 02:18.

Comentariu

si acuma masina e pe margine fara numere deoarece ma oprise politita ca am vut viteza de 130 km si pe trecere si in loclitate si aveam si asigurarea expirata si itp,si sincer chair nu am stiut ca au expirat...
                            nsite poze cu masina fara numere
                            Fișiere atașate

Comentariu

Masina arata super , bad boy-ul este f. reusit , si sa sti ca jantele imi plac. Poate nu se potrivesc la masina ta , calitativ ma refer , dar sunt misto.
                              Hai poate ne uimesti si cu niste poze din interiorul masini. Numai bine.
                              sigpic

Comentariu

Procesare...
                              X