Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

mercedes S klass nou vs mercedes S klass 1998

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • mercedes S klass nou vs mercedes S klass 1998

    Am avut ocazia sa merg cu amandoua pe locul din spate,nu deschid acest post pt a face referire la motor,putere sau care e mai tare,vorbesc strict de calitate si COMFORT,e incredibil ce comfort am avut in S klass-ul vechi,in cel nou la gropi ba scartaie ceva,ba e prea rigid,e frumos...e foarte frumos cel nou,dar nu e aceeasi calitate,chiar vorbeam cu taximetristii...vorba aia nu se mai fabrica masini ca pe vremuri,eu unul am ramas placut surprins cum te poate cara un S klass mai vechi,comfortul e net fata de cel nou,de ce?nu stiu,dar as opta oricand pt cel vechi

  • #2
    Eu sunt uimit de cum reusesc sa aiba asa confort obtinut cu anvelope cu talon mic...sa zic 50, recunosc ca nu am vazut niciodata amortizoarele unui S-Klass sa vad cat de groase sunt dar probabil sunt duble sau triple in diametru fata de niste amortizoare de la o clasa medie sau low-budget.

    Comentariu


    • #3
      amortizoarele de la s sunt la fel ca la noi mcpherson inversate insa au sistem hidraulic care pompeaza sau scoate ulei dupa caz.

      si talonul nu e de 50, ci de 25/35 (care reprezinta % din latime, care este 235
      sigpic

      Comentariu

      Procesare...
      X