Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Golf vs Toyota Auris

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Golf vs Toyota Auris

    Am nevoie de `ajutor` ,vreau si eu pareri volkswagen golf sau toyota auris ce ati alege?

  • #2
    Golf , dar pune sistem de vot pe topic , asa ar fii mult mai usor sa vezi cati apreciaza Golf-ul si cati Auris-ul.
    Eu unul nu am sa schimb fiabilitatea si tehnologia germana.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de onal Vezi post
      Am nevoie de `ajutor` ,vreau si eu pareri volkswagen golf sau toyota auris ce ati alege?
      Acum depinde si ce Golf, ca daca e un Golf 3 sau Golf 4 in cazul asta mai bine mergi pe Auris, dar daca e sa alegi dintre Golf 5 sau Golf 6 in mod clar mergi pe Golf.

      Comentariu


      • #4
        Tehnologie germana dar sa nu uitam si de tehnologia japoneza. Cea mai sigura masina la ora actuala stiti care e ? Nu e nici Mercedes, nici BMW ci este o masina japoneza " HONDA ". Adevarul e ca mai mult ma da pe spate o japoneza decat o nemtoaica ( vb de masini )
        Dintre Auris si Golf ? Pai ce fel de Golf ? Daca este Golf5, iti dai seama ca este mai aratos fata de Auris
        https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

        Comentariu


        • #5
          Golf 6 si auris e vorbea de masini noi.

          Comentariu


          • #6
            Ca si design Golf VI imi place mai mult, deci as alege Golf. Si Auris e frumoasa dar VW VI este mai rotunjit, arata mai bine

            Te-ai gandit sa-ti achizitionezi o masinuta ?
            https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

            Comentariu


            • #7
              Daca si Auris e masina frumoasa.. Toyota a scot numai hidosenii de masini in ultima vreme (auris, yaris, IQ, avensis), am impresia ca sunt desenate de ingineri, nu de designeri. Imi placeau 90's, cand inca aveau masini puternice si frumoase ca design (Supra, MR2, Celica). Ca fiabilitate, e Toyota, clar va fi o masina buna. Dar urata rau, dupa parerea mea. Eu as alege Golful, categoric.

              Comentariu


              • #8
                Avand in vedere ca golf 6 nu ii cel mai reusit model al lor...si are un ret destul de ridicat cu ceva dotari
                eu as zice Toyota..in acest caz
                este o masina mai excentrica si cu calitatea motorului japonez...care se stie ce se stie
                ca si design si ca reputatie calitatea germana...

                ii cam greu dar fiind vorba de 2 masini noi...mai bine Toyota

                Comentariu


                • #9
                  Toyota 100%, golf 5 e o coaja (parerea mea)
                  sigpic

                  Comentariu


                  • #10
                    Clar golf sa nu uitam diferentza intre vw si toyota.
                    BMW E46 318i

                    Comentariu


                    • #11
                      si eu tot cu gheisa votez! indiscutabil! am una acasa (e drept, honda) si nu am ce sa reprosez. si unde pui cca inainte mia mincat zilele un a4 sline... da, si nemtoaicele dau gres ))

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X