Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Toyota Corolla

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Toyota Corolla

    Va prezint si eu masina mea .Este o Toyota Corolla 1,4 vvti.Modificarile aduse au fost la blocurile optice fata si spate,mai exact in fata a primit faruri de la la modelul XRS,facut numai pentru americani si spate stopuri cu led, made in Taiwan si alea aduse cu mari greutati,nu importa nimeni asa ceva.Au fos schimbate si jantele,vreo 4 modele,pana m-am hotarat la cele de acum.
    La interior am umblat doar la sound.Unitatea multimedia a fost inlocuita cu una made in China,cu navigatie,DVD,TV,usb,telefon si camera marsarier.
    A primit si alte difuzoare fata-spate + subwoofer cu amplificare de la Focal.In general sunt multumit de masina,pana la aproape 60000 nu m-a suparat nimic.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07491.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	189,7 KB 
ID:	48680 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07493.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	203,8 KB 
ID:	48678 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07518.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	126,2 KB 
ID:	48681 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07489.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	191,5 KB 
ID:	48677 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07513.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	181,2 KB 
ID:	48682 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07512.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	151,5 KB 
ID:	48679 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC07499.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	171,6 KB 
ID:	48683

  • #2
    Dane , mistoaca masina. Arata ca din showroom, dar la cat ziceai ca o speli ... e normal .
    Pe plafon , nu se vede bine , are folie , sau e din sticla ? Senzori de parcare , sunt de la mama ei , sau pusi de tine ?
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Pe plafon este folie pusa de,DCM.Senzorii sunt pusi de manuta mea,am gasit greu albi,pana la urma am aflat ca se pot vopsi fara sa dea erori

      Comentariu


      • #4
        Pai deaia te intrebam , stiam ca albi se gasesc mai greu , si din poza par aceiasi culoare cu cea a masini . Vopsiti , nu merg toti , scrie si in instructiunile lor . Oricum au venit la fix in bara . Si camera , este in suportul de numar ? Sau in ornamentul ala de sub sigla?
        sigpic

        Comentariu


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos dane, arata foarte bine masina(cred ca o ai de vreo 2 ani?).
          Imi plac farurile si stopurile...chiar au meritat sa le schimbi.
          Ce nu-mi plac...sunt jantele... mai bine luat niste OZ-uri ceva.
          Si nu-mi place nici culoarea de la bord...incearca sa ii schimbi ledurile.
          Anvelopele de dimensiune au?

          Comentariu


          • #6
            Este mult de munca la leduri si chiar este o culoare frumoasa,pe viu .Jantele astea erau pentru iarna,dar am zis ca sunt mai noi si le-am pus cu gumele de vara ,am vandut tablele si capacele, am mai pus 200 roni si le-am luat pe astea,a vrut cineva neaparat jantele de tabla si am obtinut un pret bun .Cauciucurile sunt ale masinii 205/55/16,cred ca mai merg si vara asta apoi,trecem la 17''-18'',era efortul prea mare sa fac o schimbare jante-cauciucuri.

            Comentariu


            • #7
              Nu e chiar asa mult de lucru la tabloul de bord...se schimba foarte usor si repede ledurile(probabil are leduri smd), mai greu e partea cu demontatul,scos ace,etc.

              Comentariu


              • #8
                Am analizat problema ,la tabloul de bord,consola,climatizare,butoane usi si volan trebuiesc inlocuite 68 de smd-uri ,nu cred ca merita efortul si cine stie ce mai stric pe acolo,se gasesc cam greu piese pe la dezmembrari .

                Comentariu


                • #9
                  @PWR - sa sti ca nu la toate masinile se schimba asa usor led-urile din bord . Eu am intampinat unele probleme cu bordul de la un Punto. Trebuia schimbate si niste rezistente pe acolo , ca cele actuale nu suportau decat ledurile din fabrica . In alta ordine de idei , mie chiar imi place culoarea bordului de la masina lui Dan .
                  sigpic

                  Comentariu


                  • #10
                    Acum fiecare cu gusturile lui, mie chiar imi placea alta culoare la bord...macar acele sa fie albastre...
                    Ce consum are masina in oras si extraurban?

                    Comentariu


                    • #11
                      Km fara incidente.
                      Frumoasa masina , imi place modelul acesta , este o idee foarte buna cu camera , este mai usor de parcat si eventual vezi si stalpii de mici inaltimi.
                      Corolla in ce tara este fabricata?

                      Comentariu


                      • #12
                        Masina consuma cam 5,8-6 in afara si 7-8 in oras.Camera ma ajuta foarte mult la parcare,mai ales stiu ce distanta sa las fata de cel din spate.Masina mea este fabricata in Japonia,modelele dupa 2010 sunt fabricate in Africa de Sud,dar din cate am inteles de la colegii dupa alte forumuri,nu sunt diferente la finisaje sau fiabilitate.Modelele facute pentru americani sunt altfel,au alte motorizari,sunt mai spartane la interior,nu exista clima automata pe nici o echipare si 50% dintre reperele de fabricatie, nu se potrivesc pe masinile facute pentru restul lumii,nu stiu care este secretul.

                        Comentariu


                        • #13
                          Cum as putea mari puterea motorului ? Pot sai pun turbina?

                          Comentariu


                          • #14
                            Orice motor se poate modifica,dar cu,costuri prea ridicate.

                            Comentariu


                            • #15
                              M-am jucat putin cu vechile faruri si am montat ansamblu lupa bixenon,290 roni fara ridicatorii de tensiune.Dupa cateva luni de test,vizibilitate de nota 10,foarte calitative si aspectoase.In cutie gasiti accesoriile pentru a fi inlocuit orice tip de bec,eu chiar nu gaseam pentru 9006-hb4.

                              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0193.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	168,4 KB 
ID:	41949 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0191.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	194,3 KB 
ID:	41948 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0195.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	142,4 KB 
ID:	41950 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0189.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	191,7 KB 
ID:	41951

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X