Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Subaru Impreza 2.0r sport

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Singura șansă să țină putere mare este transmisie de STI. Nici aia de WRX nu e prea fiabilă.

Cred că cea mai bună soluție este un STI avariat de pe care să o iei. Poate și motorul să mai fie utilizabil. Ideal să găsești tot un motor 2.0, pentru că e mai fiabil.

Vor fi mici neajunsuri cu electronica, dar orice se poate rezolva până la urmă, dacă există voință.

Să-i pui kit turbo, care nu știu dacă există în Europa, costă cât nu face.

Ce-mi place mie la mașina asta e că pe un drum virajat, fără mulți cai, face praf mașini mult mai puternice. Dacă te axezi pe manevrabilitate, poate nu te duci cu ea la Tulcea la drag, dar pe un Cheia vei face cu mâna multora. Testat.

Ai mers cu vechiul STI? Aș fi curios cât de tare este suspensia comparativ cu scândura aia. Când am mers cu noul STI, nu-mi venea să cred, suspensia mi se părea S-classe față de vechiul model.

Comentariu

scuze ca n-am mai intrat de ceva timp dar am fost ocupat

suspensiile sunt diferite si pana la urma ma voi intoarce la amortizoare stoc si arcuri sport pentru ca noi nu avem strazi pentru asa ceva
      Subaru Impreza 2.0R Sport

Comentariu

Salut

Hai sa intru si eu pe thred-ul tau .
        Asadar:
        1. "Urata dar urata rau" ce atata munca , ce atata tuning , ce atata "uratenie "
        Hm.....privesc catre partea frontala a masinii si ma intreb , oare cite surprize "urate" mai poate aceasta masina?
        Raspunsul il dai tu cand se mai schimba ceva la acest "diavol infricosator".
        2. Uite , vad in sfarsit un proprietar care spune adevarul : suspensiile sunt diferite si pana la urma ma voi intoarce la amortizoare stoc si arcuri sport pentru ca noi nu avem strazi pentru asa ceva .
        Pentru tara noastra cu gropi , caini si alte animale chiar este pacat pentru investitiile care le-ai facut , oricum suspensiile nu cred ca se vand si dupa o perioada se vor reasambla pe masina.
        3. Subaru.......nu degeaba se spune despre ce se intampla in lumea auto: Are inima de gheata si putere necunoscuta cu un sound specific Subaru....
        In incheiere :
        Sa o stapanesti sanatos , sa ai numai bucurii , sa aveti grija unul de altul si sa nu uiti de acest forum , suntem cu ochii pe noile aventuri ale "diavolului insetat de putere".
        P.S: Scuze daca te-au deranjat unele cuvinte , de specificat , cuvintele sunt in ghilomele .

Comentariu

Nu-i nici o problema, usor usor le facem pe toate.

Aveti voi in craiova o impreza diesel neagra si a cumparat suspensie tein , poti sa-l intrebi de suspensie cum e ? daca e multumit de ea si daca o da pana la urma?

Comentariu

Cu multa placere am sa il intreb si am sa ii propun sa iti raspunda chiar el pe thred-ul tau de aici.

Comentariu

ms omu, ne mai auzim

Cine poate sa-mi aduca si mie 2 bari de torsiune fata-spate?

Gata am gasit bari fata-spate si am mai comandat si bucsa de la timonerie pentru short shifter.
              Fișiere atașate

Comentariu

Vezi ca bara pe spate o face si mai teapana, si asa te plangeai de duritate pe spate, pune pe fata, testeaza, si daca consideri pune si pe spate, nu stiu ce comportament are sasiul tau dar la mine cu teava pe spate e prea teapana.
                sigpic

Comentariu

Aha
                  Orixum prima data ajunge aia de pe fata, peste 2 luni cam asa

fa si mie rost de nr lu ala de la bucuresti cu amortizoarele ms

Am montat azi strut bar pe fata si urmeaza sa montez si bucsa de la timonerie zilele astea

Comentariu

Si care sunt primele impresii...cum ti se pare masina fata de cum era inainte?

Comentariu

e mai stabila in curbe: are directia mai exacta, mai putin contra a ce vrea el sa faca cu covrigu.
                      sigpic

Comentariu

e super ok dar momentan am de facut cateva chestii:

1. sa continui admisia (voi reveni cu poze cand e gata) => e pe jumatate gata
                        2. sa schimb bucsa la short shifter si sa bag metabon in cutie => s-a rezolvat si 2 poze
                        3. sa comand suspesia din state XYZ racing reglabila pe inaltine si duritate
                        4. sa fac impamantarea din nou la motor (ignition kit)

si sa vad in cat timp fac astea 4 si dupaia mai urmeaza
                        Fișiere atașate
                        Ultima editare de naiman; 25.Sep.2011, 19:24. Motiv: aproape

Comentariu

gata si admisia mai ramane suspensia si impamantarea

am comandat si un oil catch tank pt admisie ca asa trebuie pentru "sanatatea" motorului

azi am montat suspensia TEIN super street reglabila pe inaltime si duritate si modulele EDFC si merge destul de bine
                          Fișiere atașate

Comentariu

cateva poze cu suspensia si modulul EDFC
                            Fișiere atașate

Comentariu

Si ce poti face cu modulul EDFC?

Comentariu

reglezi duritatea amortizorului, iti poti da seama din ultima poza
                                sigpic

Comentariu

Procesare...
                                X