Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce suspensie sport preferati?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce suspensie sport preferati?

    Care suspensie sport va incantat cel mai mult?...specificati ce suspensie aveti pe masini(KW,Koni,Monroe,Bilstein,etc).
    6
    KW
    16,67%
    1
    Bilstein
    16,67%
    1
    Koni
    0,00%
    0
    Sachs
    0,00%
    0
    V-Maxx
    0,00%
    0
    FK
    0,00%
    0
    Ta-Technix
    50,00%
    3
    Suspensie Sport de fabrica stock
    16,67%
    1
    Alt model(specifica ce anume)
    0,00%
    0

  • #2
    Acum am suspensie de fabrica stock,dar posibil ca in urmatoarele luni sa vina un Kit Pro-System by Eibach.
    Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Inca nu am reusit sa-mi achizitionez o suspensie sport insa din ce am auzit cei de la TA-TECHNIX au o suspensie reglabila foarte buna si cel mai important raportul calitate-pret fiind foarte bun!
      Sincer as introduce si Ta-Technix in poll pentru ca merita!
      In progress 1st 206+

      Comentariu


      • #4
        Arcuri Weitec + Amortizoare Monroe, arcurile scurtate cu o spira si urmeaza si amortizoarele sa primeasca acelasi tratament
        sigpic

        Comentariu


        • #5
          Arcuri Eibach + amortizoare Monroe asta am eu pe masina si sunt multumit.
          https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

          Comentariu


          • #6
            Really?

            Arcuri H&R - o spira + Amortizoare Bilstein b8 + bucsi powerflex.
            sigpic

            Comentariu


            • #7
              Deja iar ma stresezi rau de tot

              Ce really atat? Sunt multumit de aceasta combinatie, mi-ar conveni si combinatia h&r dar nu imi voi pune arcurile astea pana nu voi avea si amortizoarele sport bilstein. Arcuri h&r cu amortizoare de serie te dai cu curu pe gheata. Ori faci treaba de la cap coada ori nu mai faci. Asa ca pentru mine la ora actuala Eibach cu Monroe e cea mai buna combinatie. Nu degeaba arcurile Eibach au fost gandite sa se monteze cu amortizoarele de serie bine eu nu mai am amort serie dar nici amort sport nu am sunt Monroe pe gaz. Cand oi avea bani de bilstein b8 o sa iau si h&r ca sa nu mai zic ca bilstein se pupa iar bine cu Eibach ( telescoapele mai scurte cu 3cm arcurile la fel 3cm deci se pupa foarte bine) dar nu mai intru in amanunte ca se ia foc pe aici
              https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

              Comentariu


              • #8
                Eu am avut pe logan combinatia asta de AICI adica amortizoare sport Bilstein B8 + arcuri Eibach.
                Dupa 2 ani cat le-am avut pe masina am ajuns la concluzia ca masina e mult prea rigida si nu se merita la ce drumuri avem in tarisoara asta.
                Urmatoarea masina daca as avea posibilitati as vrea sa aiba suspensie magnetica din fabrica...si doar din apasarea unui buton sa se modifice duritatea amortizoarelor.

                Comentariu

                Procesare...
                X