Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ai investi bani intr-o masina veche?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• ad150rn
    a răspuns
    As investi intr-un audi 80 , am avut un '80 116cai gti dar ziceai ca are 150 ..

Lasă un comentariu:

• catalin_voichita
    a răspuns
    Cat timp am bani da cand nu or sa mai fie ma dau pe bicicleta si o sa incep sa bag banii in bicila mea ( nu trebuiesc multi dar o sa incep cu coarne dealea mari sha cu spatar ciucurei la coarne din lantz cu bilutze iar coarnele sa fie din fier forjat cromat si asa mai beparte este un proiect de al meu chestia este ca am gasit cadrul dorit de aici toate vin de la sine ))))) pe asta o fac paralel cu masina iar dupa terminare o sa apara si un motor dar inca nu sunt hotarat ce va fi cred ca un honda cbr 600 !!!

Lasă un comentariu:

• Bobo Chill
    a răspuns
    Am investit si voi investi oricand intr-o masina veche pentru ca...masinile de astazi nu mai sunt ce au fost.

Lasă un comentariu:

• THUNDER77
    a răspuns
    @Alex Eu nu generalizez niciodata , cand am spus ce am spus am vizat exact acea categorie care "fac firma de ras" nu am facut referire la pasionatii marcii , de aceea i-am si pus in ghilimele .

Lasă un comentariu:

• Alex
    a răspuns
    Thunder, nu e chiar asa .. sa stii ca cei care se dau "bmw, sau alte marci straine "lovers" si au cuvinte urate de spus despre alte masini, cum ar fi dacia 1300.. nu sunt adevaratii fani ai marcii respective. Din pacate, multi cocalari au pus mana pe astfel de masini, dar eu cred ca nu trebuie sa generalizam.
    Mie personal imi plac foarte mult masinile mai vechi si sunt cateva dacii 1300 restaurate foarte frumos la noi in tara.

Revenind la topic, da, as investi banii intr-o masina mai veche.. si asta pentru ca majoritatea masinilor vechi au personalitate si un design care nu il mai gasesti in ziua de azi... si aici intervine si pasiunea pentru masini.. nimic nu e mai satisfacator decat atunci cand faci tu ceva cu mana ta/banii tai la masina si iese bine.

Lasă un comentariu:

• THUNDER77
    a răspuns
    Postat în original de dan.gutu Vezi post
    Sa am bani,as investi in masini de epoca . Cu cat trece timpul peste ele cu atat le creste valoarea.Sa vedeti peste vreo 20-30 de ani ce valoare are o Dacia 1300,restaurata cum trebuie.
    Fratiuc sunt de acord cu tine dar stai sa dea "biem lovers"-ii sau cei "nascuti in straineze"de ce ai zis si sa vezi ce ne distram

Lasă un comentariu:

• dan.gutu
    a răspuns
    Sa am bani,as investi in masini de epoca . Cu cat trece timpul peste ele cu atat le creste valoarea.Sa vedeti peste vreo 20-30 de ani ce valoare are o Dacia 1300,restaurata cum trebuie.

Lasă un comentariu:

• c6t9
    a răspuns
    Depinde foaaaaaarte mult ce mașină veche este.

Dar dacă vorbim despre o mașină banală, dar doar veche care mai poate fi bibilită, poate nu merită. Nu cred că merită orice mașină efortul. Trebuie mai multe date.

Lasă un comentariu:

• THUNDER77
    a răspuns
    M-as distra cu : Dacia Sport , R 5 Alpine Turbo , R 5 GT Turbo sau un R 12 Gordini . Suficient , nu ?

Lasă un comentariu:

• Vyctor
    a răspuns
    @PWR ,,veche dar sa nu fie prea veche" ) foarte tare mi-a placut blana!!!

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    E cam aiurea topic-ul...ca oricum fara sa vrei trebuie sa investesti ceva bani intr-o masina mai veche...ori in vopsea, ori tablarie schimbata, ori spoilere, bucsi,pivoti,elemente de directei...la motor numai zic,etc.
    As investi bani intr-o masina mai veche dar sa nu fie prea veche, cam maxim 10 ani asa.

Lasă un comentariu:

• rZvBooM
    a răspuns
    Da! Asta fac si in momentul de fata

Lasă un comentariu:

• Vyctor
    a răspuns
    As baga carutze de bani intr-un Chevelle SS, Challanger, F40 sau Viper

Lasă un comentariu:

• Geo
    a răspuns
    As investi daca mi ar permite bugetul sa iau o masina clasica si sa o restaurez la adevarata ei glorie...in nici un caz sa iau o masina SH pe care sa o folosesc zi de zi sa o modific cum modific de exemplu masina pe care am luat o noua...

Lasă un comentariu:

• cangri
    a răspuns
    As investi mai mult ca sigur.
    Ce i-mi plac mai mult sunt "muscle car"`urile, dar pentru mine orice e vechi are un aer de eleganta.

Lasă un comentariu:

Procesare...
X