Salut !!
Cum scrie si in titlu , am dat de o problema cu unul din becurile de la far .
Mai exact becul de faza lunga , ramane aprins chiar daca iau contactul si inchid toate comenzile farurilor .
Am cautat releul pentru acel far dar nu am dat decat de cateva relee in portbagajul masinii langa baterie , unde le-am inlaturat pe rand si chiar le-am lovit usor dar fara nici un efect asupra becului aprins in continu.
Am citit pe anumite saituri ca ar fi ars LCM-ul datorita supra incalzirii in timp dar nu stiu unde este localizat acel LCM si nici daca ar fi aceasta cauza.
Va rog sa imi scrieti pareri referitoare la aceasta problema.
P.S : In prezent este deconectat becul de pe faza lunga , iar celalat merge fara probleme .
Cum scrie si in titlu , am dat de o problema cu unul din becurile de la far .
Mai exact becul de faza lunga , ramane aprins chiar daca iau contactul si inchid toate comenzile farurilor .
Am cautat releul pentru acel far dar nu am dat decat de cateva relee in portbagajul masinii langa baterie , unde le-am inlaturat pe rand si chiar le-am lovit usor dar fara nici un efect asupra becului aprins in continu.
Am citit pe anumite saituri ca ar fi ars LCM-ul datorita supra incalzirii in timp dar nu stiu unde este localizat acel LCM si nici daca ar fi aceasta cauza.
Va rog sa imi scrieti pareri referitoare la aceasta problema.
P.S : In prezent este deconectat becul de pe faza lunga , iar celalat merge fara probleme .



Comentariu