Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

inchidere /deschidere fara licarituri ale semnalizarilor!!!

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • inchidere /deschidere fara licarituri ale semnalizarilor!!!

    salut ,
    cine ma poate rezolva cu o ''problema'' cand inchid sau deschid masina din telecomanda sau cu cheia normal nu imi licare semanlizarile mentionez ca geamurile si trapa se inchid din cheie dar avariile nu licare . iar azi am observat ca nu mi se mai aprinde la tripla de vine pe porbagaj la cea din dreapta becul as desfacuto si am observat ca nu are decat un spatiu de montare a becului si nu 2 ca pe partea stanga .iar becul nu este ars sa fie vre o sigurantza arsa? si unde dau de tabloul de sigurantze ca sa pot verifica masin este un bmw e46 din 2000
    ms!
    BMW E46 318i

  • #2
    Sa nu fie contacti, adica sa dai cu spray de contact pe acolo apoi stergi cu o carpa uscata.
    Eventual mai simplu, daca ai un aparat de masura(un voltmetru/multimetru) il setezi pe 20V,scoti becul si masori daca ai tensiune acolo, daca nu ai tensiune acolo abia apoi verifici daca sa nu fie vreo siguranta arsa.

    Comentariu


    • #3
      ok multzam mult pwr maine dimineatza caut sigurantzele sa vad daca este ceva ars , apropo zi mi si mie mai multe destre contacti ca nu stiu ce sunt si unde se afla ms!

      cu wd-40 merge dat?
      BMW E46 318i

      Comentariu


      • #4
        WD-40 e pentru suruburi/prezoane intepenite, ruginite, tu cauta la un magazin de piese auto spray pentru contacte, e un spray special care se evapora si nu tine umezeala acolo.
        Deci verifici cutia cu sigurante si vezi ce e acolo, si daca nu functioneaza prin schimbarea sigurantei arse aplici metoda care am zis-o mai sus, demontezi tripla, scoti becul ars si verifici daca ai tensiune acolo cu un multimetru, poate fi si un fir intrerupt sau un contact prost si cureti cu un spray de contacte.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de PWR Vezi post
          WD-40 e pentru suruburi/prezoane intepenite, ruginite, tu cauta la un magazin de piese auto spray pentru contacte, e un spray special care se evapora si nu tine umezeala acolo.
          Deci verifici cutia cu sigurante si vezi ce e acolo, si daca nu functioneaza prin schimbarea sigurantei arse aplici metoda care am zis-o mai sus, demontezi tripla, scoti becul ars si verifici daca ai tensiune acolo cu un multimetru, poate fi si un fir intrerupt sau un contact prost si cureti cu un spray de contacte.

          multzam o sa postez rezultatu o seara buna
          BMW E46 318i

          Comentariu


          • #6
            nici o siguranta arsa dar nu mi se aprinde nici ceata pe partea stanga unde sunt 2 becuri iar in partea dreapta este decat un bec .... nu imi pot da seama care este buba
            BMW E46 318i

            Comentariu

            Procesare...
            X