Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor !!! oscileaza motorul la relanti bmw e46 318i

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ajutor !!! oscileaza motorul la relanti bmw e46 318i

    salut,
    am un bmw E46 318i marea mea problema sta in felul urmator :
    la relanti imi oscileaza motorul intre 600 si 1000 masina tremura iar clima scoate aer cu intreruperi
    in bord nu mi se aprinde decat becul la emisii ( am gaura in toba )
    schimbat recent ( 1 saptamana ) ulei filtru ulei filtru aer
    nu sunt in romania si in 10 zile urmeaza sa merg cu masina la drum sa fie o problema asta incat sa ma lase pana in ro?
    nu am schimbat filtrul la benzina iar benzina folosesc e10

    o sa merg in ro cu ea la service dar pana acolo am de strabatut ceva km !!!

    astept un raspuns concret mersi mult !!!
    BMW E46 318i

  • #2
    in rest masina merge super bine
    BMW E46 318i

    Comentariu


    • #3
      Puneo pe un tester poate fi debitmetru, sonda lambda sau un simplu furtunas de vacum..mai probabil primele 2 variante, sa fi sigur puneo pe un tester

      Comentariu


      • #4
        E cam periculos sa mergi la un drum asa lung cu problema asta.

        Comentariu


        • #5
          ok mersi o sa incerc sa merg cu ea la un service .
          azi de dimineatza nu mai facea motorul asa se comporta normal
          ideea este ca la drum merge gantza numai ca la relanti facea acele oscilatii
          se poate sa fie si la un furtun ceva pt ca unde se imbina acele furtunase este ceva de plastic si asta este putin crapat dar ieri am dat cu putina banda pe el , ma gandesc ca de asta nu a mai facut asa de dimineatza .
          BMW E46 318i

          Comentariu


          • #6
            mersi bro
            BMW E46 318i

            Comentariu


            • #7
              Am mutat subiectul in aceasta sectiune .
              Ai rezolvat problema sa inchidem acest subiect ?

              Comentariu


              • #8
                daaaa era un furtun sectionat si senzorul de la axa cu came acum nu se mai aude motorul nu mai trepideaza e ok
                mai este o problema dar nu au stiut exact ce este doar ca este ceva la alimentare ( masina se prezinta bine doar ca este martorul motor aprins si uneori in vitaza a 4 a nu trage cu pedala la blana ) ms!!!
                BMW E46 318i

                Comentariu


                • #9
                  ma bate gandul sa o dau sa mai pun dif. si sa iau un e90 sau sa bag bani in ea dar nu stiu ce sa fac... imi place de mor masina numai ca nu prea ma incanta motorul ori sunt obisnuit pe motor mare ( mercedes c320 automata) dar nu imi place la depasiri ii dau inferioara dar degeaba in viteza a 4 a ma lasa balta iar cu schimbatul de motor nu stiu cum e aici dar cand am timp sa merg la service cu problema o sa intreb cum sta treaba zilele astea o sa postez si poze cu masina
                  BMW E46 318i

                  Comentariu


                  • #10
                    app zi mi si mie daca stii ce marime ce tip de jante dau bine pe e46 17'' ,18'' sau19'' ?
                    ms mult!!!
                    BMW E46 318i

                    Comentariu


                    • #11
                      am gasit unele cu buza de la bbs 17'' dar parca nu dau bine pe masina vreau ceva care sa ma multumeasca sa nu ma gandesc dupa ce le iau sa le schimb
                      BMW E46 318i

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X