Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cele mai frecvente defectiuni auto

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cele mai frecvente defectiuni auto

    Aici puteti posta defectiunile aparute de-a lungul timpului la masinile voastre, sa facem o sinteza sa vedem ce se strica mai des si la ce marci
    1. Marca si modelul
    2. Defectiunea
    3. Costul pieselor si reparatiei si timpul de service.
    sigpic

  • #2
    1.Dacia Logan
    2.Beculetele din spatele butoanelor de climatizare 2.Bec faza scurta
    3.Cost..numai stiu...se inlocuiesc imediat 3.inca neinlocuit

    Comentariu


    • #3
      Treci pe leduri ca sunt mai bune.
      sigpic

      Comentariu


      • #4
        Oare? ledurile sunt cele mai bune?....intreb si eu....
        .....aham......restul e logan!!!!!

        Comentariu


        • #5
          Cand a zis ca sunt mai bune "ledurile" probabil s-a referit la durata de viata care e mult mai mare fata de un bec.

          Comentariu


          • #6
            Da, dar trecerea pe "leduri serioase" cu pe "chiciuri" de targ!!
            Foarte important...va spun din experienta!
            .....aham......restul e logan!!!!!

            Comentariu


            • #7
              Stai linistit ca nu i recomandam prostii...tin clar mai mult ledurile si ai si o lumina mai puternica...da facute de cineva priceput.
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Foarte important...."de cineva priceput"....asta era ideea.
                .....aham......restul e logan!!!!!

                Comentariu


                • #9
                  Eu am un Logan 1.5 dci, acum o luna incepuse sa se auda o "bataie, tacanit" la motor, era vorba de un injector care incepea sa se infunde... am fost si le-am curatat pe toate, bineinteles pe garantie la service, daca nu as fi avuto in garantie m-ar fi costat 200 lei... mi se pare foarte ieftin as face asta din 2 in 2 ani... (inca o lovitura benzinarelor , Am mai schimbat pe garantie: lampa numar spate (ardea becurile pt. ca nu stateau fixe), 1bec de la comutatorul aerului: rece-cald... Si totusi sunt multumit ca dupa 70mii km, deci 2 ani de drumuri de Romanica si cu pacura din peco... se tine tare

                  Comentariu


                  • #10
                    Probleme cu injectoarele in 70 000km....motorina mizerabila,banuiesc ca masina nu prea stie cum arata un peco, da fii sincer cataline.

                    Comentariu


                    • #11
                      Recunosc... masina asta nu are mai mult de 5.000 km facuti cu motorina din peco... Pana si inginerul service dacia a spus ca motorina romaniei este de vina (mai putin conteaza de unde o iau eu sau altul, ideea este ca tot din peco provine)...

                      Comentariu


                      • #12
                        DACIA LOGAN.
                        1-inlocuit sezut la scaun sofer (garantie)acum o sa il schimb iaras pentru ca s-a crapat iaras putin.
                        2-becutile la consola centrala (s-au ars pe rand)
                        3-balama la capota (garantie)
                        4-revopsire capota + plafon (garantie,defect fabrica)
                        5-inlocuit bucsi la bara stabilizatoare (garantie,nu erau bine pozitionate de fabrica,la 2000km a fost interventia)
                        6-garnitura la baia de ulei (garantie)
                        7-cablu deschidere capota (garantie)
                        7-garnitura termostat (garantie,avea o pierdere )
                        8-deflectoarele de sub spoilerul spate (garantie,parca asa se numesc)
                        9-electromotor (garantie)
                        10-contact + set iale (garantie)
                        Cam asta imi aduc aminte. Sunt spaima la Dacia.Ori e garantie ori numai e.La mine cum se aude un scartz sum hop service garantie.
                        Masina e personala are 74000km si e ca noua,nu se aude nimic.
                        sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                        Comentariu


                        • #13
                          Frate , dar stiu ca ai avut ceva bube ! Noroc cu garantia , ca altfel .... cred ca vindeai masina de mult.
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            Da dar sunt genul care cer ceva perfectiune,e masina mea personala si o vreau impecabila pe cat posibil,mai au sa ma suporte 1 an

                            Acum trebuie sa ajung sa schimb iaras tapiteria la scaunul de la sofer .
                            sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                            Comentariu


                            • #15
                              am un bmw 525 tds si nu mai pleaca de pe loc il bag in viteze fara sa calc ambreaju
                              ce are?

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X