Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Renault Dauphine Gordini

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Ieri am reusit sa imi urc motorul... cam greu dar de unul singur.....
    YouTube - renault gordini

    Comentariu


    • #17
      Felicitari esti si mecanic.
      Cum e acum cu motorul nou? ai mers cu masina?

      Comentariu


      • #18
        Pai..sincer nu am mers inca cu ea.ieri doar l-am pus si atat.l-am pornit intradevar.dar pana sa ajung sa merg cu el mai am ceva de munca.ii pun electroventilator cu termocupla la radiator pt ca motorul original are pompa de apa in spatele motorului iar pe acesta o are normal ca la dacie in fata motorului.e putin cam complicat dar se rezolva.
        Motorul pe care l-am schimbat tot de 1.1 era.deci diferenta nu o sa fie intre ele.exista diferenta intre motorul original de 845 si cel de 1.1 de acum.se infige altfel,intr-o depasire te poti baza mai mult pe ea..

        Comentariu


        • #19


          Comentariu


          • #20
            Super tare, o senzatie deosebita pe sosea
            In progress 1st 206+

            Comentariu


            • #21
              Absolut senzațională, sper să nu o vinzi niciodată sau măcar să ajungă tot la un pasionat.

              Comentariu


              • #22
                Foarte frumoasa masinuta , tinand cont cum arata la inceput ....... O masinuta destul de rara pe strazile din romania :X

                Comentariu


                • #23
                  Cine imi poate spune de unde gasesc piese de renault gordinii 68.in special stopuri spate.ms

                  Comentariu


                  • #24
                    Nu stiu daca ti-am raspuns pe privat aici sau pe alt forum...gasesti pe ebay..dar costa...eu am un set dar nu stiu ce sa fac....

                    Comentariu


                    • #25
                      Ce imi place la masina asta este ca tot ce s-a lucrat la ea s-a facut manual fara service-uri si alte minunatii !

                      numai bine !

                      Comentariu


                      • #26
                        ImageShack Album - 22 images
                        weekend-ul trecu,la bran

                        Comentariu


                        • #27
                          Frumos.
                          Sincere felicitari pentru intrunire si pentru intretinerea unui astfel de model.
                          Trebuie multa rabdare , finante cit si o groaza de munca grijulie deoarece nu este o masina foarte des intalnita pe strazile Romaniei.

                          Comentariu


                          • #28
                            sal

                            Postat în original de topy Vezi post
                            Nu stiu daca ti-am raspuns pe privat aici sau pe alt forum...gasesti pe ebay..dar costa...eu am un set dar nu stiu ce sa fac....
                            Daca te hotarasti sa le vinzi sa ma anunti.

                            Comentariu


                            • #29
                              Ce-mi place masina. Acum ceva ani era sa iau si eu una dar nu m-am putut intelege cu proprietarul

                              Comentariu


                              • #30
                                @topy- Noutati?
                                V-ati mai intalnit prin tara intre timp?

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X