Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Megane 1.5 dci ''RS''

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Megane 1.5 dci ''RS''

Salut la toata lumea , imi postez si eu masina pe acest forum.RYN-UL cand l-am luat era stok!!! Si pe deasupra avea si o musca moarta in far si scotea fum in draci, dupa ce am rezolvat problema cu EGR am inceput lucrul KIT RS ORIG plastic fata spate faruri orig xenon care ulterior au fost si ele modif cu lupa de bixenon, soft TCM admise directa nu apare in poze, proiectoare xenon, colantata alb mat si capota colantata carbon interdesign. Frane sport ebc discuri placute striate fata spate, inetrior alb rosu smd schimbat (inainte era portocaliu obosit) , evacuare sport. Boxe schimbate +subwofer hifonics si statie. Manometre digitale etc......

Revin cu mai multe poze!!
    Ultima editare de PWR; 01.Mar.2011, 18:52.
    Spalati masinile. Arata mult mai bine curate!

Arata fain masina, sa o stapanesti sanatos,ai bagat ceva banuti in ea.
    PS.E bun softul asta de la tcm turbo? cu consumul cum stai?

Comentariu

Ar arata frumos cu stickerele de pe Megane R26r
      sigpic

Comentariu

Cam asa ceva vroiam sa fac eu cu megane-ul pe care l-am avut. Din fericire (in cazul meu) am schimbat masina inainte sa ma apuc de treaba. Spor la treaba cu modificarile. Cred/sper ca nu te opresti aici. Spune-ne si cati cai are masina de fabrica. Este 1.5 105?
        Chiptuning si Remapari DIMSPORT
        sigpic

Comentariu

De fabrica a avut 85 cp acum cred ca are 115 cred. Ii pun sapt asta sper stikerele de r26r deja e comandate . Mai tre sa dau scrisu de pe o parte m-a rupt la unghii. Nu stiu ce sa fac cu rotile le-as lasa negu lucios dar ma tenteaza si un rosu inchis sa le fac.

Ms in oras cam 8 ia in afara nu sare de 6 mers mai sportiv. Softul nu il laud m-am dat cu un sedan facut la dim sport si sunt egal si m-am dat de 3 ori ...... Toata lumea se astepta sa-l fac mai ales ca sedanul e mult mai greu decat al meu.
          Ultima editare de PWR; 01.Mar.2011, 18:51.

Comentariu

Ce zici...incercam ceva cand trec prin constanta? Poate o sa-ti placa ce stim noi sa facem. Sa nu ma inteleaga nimeni gresit, nu incerc sa insinuez nimic, doar prieteneste sa facem o proba si poate ii place omului mai mult. Nu pierzi nimic din ce ai acum...
            sigpic

Comentariu

Nu cred ca mai ai ce sa-i faci in afara de scos mufa de la egr.

Comentariu

Never be so shure... fiecare firma are modul ei de a modifica anumite softuri. O modificare se simte mai bine pe o masina de la unii, alta modificare de la altii. Nu toti schimba aceeasi parametrii. Poate o sa mearga mai prost sau poate o sa mearga mai bine. Nu pierzi nimic.
                sigpic

Comentariu

Eu m am indragostit cand am vazut r26r alb cu jante rosii...deci go ahead
                  sigpic

Comentariu

Postat în original de iulianr26 Vezi post
                    Nu stiu ce sa fac cu rotile le-as lasa negu lucios dar ma tenteaza si un rosu inchis sa le fac.
                    De ce nu le lasi negre , si doar buza o faci rosie . Din poze nu pare a fi cu arcuri sport , sau ma insel?
                    sigpic

Comentariu

Sper sa-i fac poze profi curand

Deocamdata negre au ramas buza rosie sa fumat deja . Vreau sa le fac rosu inchis cand am bani le fac electrostatic. Nu am arcuri sport nu am gasit la un pret decent .

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	194_88_148_40.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,4 KB 
ID:	36453 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	194_88_148_41.jpg 
Mărime:	104,1 KB 
ID:	36454 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Imagine0113.jpg 
Mărime:	105,6 KB 
ID:	36455
                      Ultima editare de PWR; 01.Mar.2011, 18:52.

Comentariu

Cat pot costa niste arcuri Eibach sau H&R...banuiesc ca un 200 euro nu este chiar asa un pret exagerat...avand in vedere ca nu le schimbi zilnic, te tin si o viata.
                        Plus ca schimba si comportamentul masinii,va fi mult mai stabila...fiind mai joasa...doar singurul dezavantaj e ca nu o sa mai urci pe borduri inalte.

Comentariu

Da arata mai bine joasa, tre flansele amortizor caseta de directie bate un pic si alea si se adauga ... Sa ma reglez si eu cu banii si mai vedem .

Comentariu

Postat în original de iulianr26
                            Vreau sa le fac rosu inchis cand am bani le fac electrostatic.
                            Ai gasit unde sa le faci asa? De curiozitate cat ti-au cerut de janta ? Si ai idee care-i procedura, cum vor face treaba?
                            sigpic

Comentariu

Am gasit le fac static si ma costa toate aprox 500 ron. La elspa srz.ro

Comentariu

Procesare...
                              X