Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pregatire Opel Astra F gsi 16 v de competitie

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pregatire Opel Astra F gsi 16 v de competitie

    Salut. Ma numesc Teodor Vlad si particip in Campionatul National de Viteza in Coasta.
    De 2 ani particip cu Kadett gsi 16 v iar anul acesta am trecut pe Astra F gsi 16 v.

    Motor: 2.0 16 v Sfi
    Electronica MBE Anglia( stand alone )
    Vibrochen usurat Anglia -3kg
    Evacuare Inox 4-1 , diametru 73 la prag ( kitcar)
    Filtru conic
    Axe.............

    Transmisie:

    F16
    kit ambreiaj sinterizat racing

    Suspensie:

    Bilstein B6 uniball
    Arcuri..........
    Bucsi powerflex fat, teflon punte spate

    Frane:

    Discuri ventilate, striate fata
    Discuri pline spate
    Repartitor reglabil
    Furtune aero

    Versou ranforsat, brate ranforsate, Rollbar omologat, scaun si centuri omologate, volan sparco,slickuri Matador R3 fata si R1 spate, jante Artech, furtune combustibil aero

    Urmeaza sa postez si fotografii.......

  • #2
    Bine ai venit pe aici.
    Vad ca ai modificari foarte multe aduse masinii.
    Asteptam pozele.

    Comentariu


    • #3
      salut. am in sfarsit poze cu ea. voi participa cu ea in Campionatul Regional de coasta Metabond si de asemenea vreau sa va anunt ca Gsi motorsport si Acordauto organizeaza GsiMotorsport-AcordAuto Trophy, cupa destinata masinilor Opel care se va desfasura in campionatul regional. Prima etapa dumninica 29 mai la Sf Ana. Va astept!!

      Comentariu


      • #4
        Interesanta masina, sa inteleg ca nu e street legal... cum e cu GsiMotorsport-AcordAuto Trophy, mai multe detalii se poate? participa masini de strada sau de curse?

        Comentariu


        • #5
          Salut. masina e street legal si din punct de vedere acte, e omologata ca masina de concursa si are numere permanente. cupa gsi motorsport acord auto este o cupa destinata masinilor opel de toate felurile. conditiile participarii sunt rollbar, permis de conducere si casca.

          Comentariu


          • #6
            Am inteles. Succes cu noua masina in campionat.

            Comentariu


            • #7
              salut. duminica voi participa fore lighter la teliu cnvc cu masina.

              Comentariu


              • #8
                salut. masina e in sfarsit gata: cutie scurta, suport aditional motor, suspensii reglabile duritate fata, discuri noi ferodo fata, furtune apa noi etc. diferenta intre cum a mers la teliu si cum merge acum e mare. mai ales din cauza cutiei. voi participa cu ea la Cozmni etapa de coasta regionala duminica. pt cei interesati va astept!!

                filmari de la teliu cand masina era in teste.

                YouTube - ‪Trofeul Teliu 2011 Vlad Teodor‬‏
                YouTube - ‪Trofeul Teliu 2011 START Vlad Teodor‬‏

                Comentariu


                • #9
                  Frumoasa masina.Bafta in Campionat.

                  Comentariu


                  • #10
                    salut.nu am mai fost de ceva timp pe forum. intre timp masina a mai participat in Camp. Regional de coasta unde a luat locul 2 si 1 la cozmeni si sugas.am si ceva filmari on board.din motive financiare masina va fi de vanzare.....cei interesati ma pot contacta.

                    Comentariu


                    • #11
                      Ne pare rau sa auzim asemenea veste.
                      Speram sa se rezolve problemele si sa nu trebuiasca sa o vinzi.

                      Comentariu


                      • #12
                        Ce se mai aude cu masina... a ramas sau a fost vanduta?!

                        Comentariu


                        • #13
                          Ai reusit sa o vinzi?Ai luat altceva?Sau ai ramas la ea?

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X