Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Opel Kadett GSI Edition Cabrio

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Opel Kadett GSI Edition Cabrio

    O masina care este pe gustul meu, pacat ca trebuie sa o vand. Este din '92, are 169000 km, ABS, geamuri electrice, decapotare electrica, prelata noua, motor C20NE si fuge nu gluma; o am de ceva vreme, i-am schimbat conductele de la radiatorul de racire a uleiului, revopsit bara fata pe care am crapat-o in urma unui contact cu un morman de gheata iar in rest doar benzina si drum.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,8 KB 
ID:	47054 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	6.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	76,4 KB 
ID:	47051 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1070863.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	261,1 KB 
ID:	47048 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1070864.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	248,3 KB 
ID:	47045 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	5.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	83,0 KB 
ID:	47052 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,4 KB 
ID:	47049 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,8 KB 
ID:	47046 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1070862.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	267,1 KB 
ID:	47053 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	3.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	87,5 KB 
ID:	47050 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1070861.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	208,9 KB 
ID:	47047

  • #2
    Se prezinta bine masina fiind de 20 de ani aproape.
    Ce motor are si cati CP?

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de costybanica Vezi post
      O masina care este pe gustul meu, pacat ca trebuie sa o vand. Este din '92, are 169000 km, ABS, geamuri electrice, decapotare electrica, prelata noua, motor C20NE si fuge nu gluma; o am de ceva vreme, i-am schimbat conductele de la radiatorul de racire a uleiului, revopsit bara fata pe care am crapat-o in urma unui contact cu un morman de gheata iar in rest doar benzina si drum.
      te rog sa nu te superi ,dar o sa-mi spun parerea ...eu unei astfel de masini nu i-as da mai mult de 60km\h...nu arata bine deloc, iar eu cred ca, km reali ai masinutzei sunt mult mai multi....imi cer scz pt com rautacios !

      Comentariu


      • #4
        Motorul este C20NE, 2.0 benzina, are 116 cp si este GSI; masina este editie speciala, cine este curios poate intra pe wikipedia sa se convinga;
        Adina sa stii ca nu m-am suparat ca nu suntem la gradinita sa ne certam pe biscuiti dar nu poti spune de o masina pe care ai vazut-o in trei poze ca arata intr-un anume fel pana nu o vezi pe viu, exceptand faptul ca nu-ti place tie modelul asta fiind alt lucru; la kilometri e posibil sa ai dreptate pentru ca si nemtii mai fac magarii dar in legatura cu performantele nu pot decat sa te invit la Braila sa facem un drive test si apoi mai vorbim; la varsta ei inca mai merge 200+ (km/h), bineinteles cu un consum pe masura.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Adina Vezi post
          te rog sa nu te superi ,dar o sa-mi spun parerea ...eu unei astfel de masini nu i-as da mai mult de 60km\h...nu arata bine deloc, iar eu cred ca, km reali ai masinutzei sunt mult mai multi....imi cer scz pt com rautacios !
          o masina ca asta nu face multi km, un cabrio se foloseste doar in sezonul cald iar in afara asta este a2a masina asa ca e foarte probabil sa aiba km reali
          partea cu 60 km/h ma face sa rad,nu cred ca stii ce vb. un kadett nu are cel mai bun sasiu sau cel mai echilibrat,dar masinilea astea au facut senzatie,mai ales varianta gsi fie c20ne fei c20xe,am avut un gsi c20xe. fa un calcul 116cai pe 950 de kg. aveam pretentii de la tine mai ales ca esti din Craiova,un oras in care cursele de masini au vechime mare. De ce putea merge dani PMD cu un amarat de oltcit de aprox 95 de cai cu 180 la ora si un opel nu poate?
          sigpic
          Opel Astra F PH 24 FLA

          Comentariu


          • #6
            Felicitari pt. masina. Arata excelent si la varsta ei ... jos palaria. Eu am avut ocazia sa conduc un Kadet in tineretea mea , dar era un cosmar de masina , si nu prea am amintiri placute . Rulmentul de presiune facea un zgomot infernal , si ramaneam fara frane cand imi era lumea mai draga. De multe ori am fost la un pas de a canta la harpa pe norisori.
            Sa nu generalizam , orice masina trebuie intretinuta , altfel ... cade si ajungi sa te chinui cu ea. Ce ai tu , mai ales vara , sau cand e soare si frumos afara , sigur atrage privirile. Pacat ca trebuie sa o vinzi, poate gasesti o fata frumoasa sa o cumpere ,i s-ar potrivi de minune.
            sigpic

            Comentariu


            • #7
              Da, ai dreptate, ai punctat acolo unde trebuie, orice masina chiar si astea mai noi se duc de rapa daca nu sunt ingrijite; lumea fuge cand aude de motor de 2.0 benzina, consuma mult, taxe mari, alea alea; de consumat consuma cat un logan cand e condusa normal, ca sa fac o comparatie cu o masina raspandita, iar in rest ce o da inapoi este anul de fabricatie; eu nu as vinde masina dar pentru ce am nevoie acum nu ma prea ajuta, ce sa mai spun ca nu mai am loc nici cu ala mic cu carut, cu scaun cu toate alea.

              Comentariu


              • #8
                La faza cu copilul si ce implica el , carucior si poate iaarna caldura in masina ... stiu cum e. Inainte am avut un Oltcit , arata bine si mergea excelent , nu-mi cerea nimic masina aia , dar pentru faptul ca era in 2 usi , spatiu restrans , nu mai raspundea nevoilor familiei.
                Spor la vanzare .
                sigpic

                Comentariu


                • #9
                  Frumoasa masina...sa o conduci sanatos

                  Comentariu


                  • #10
                    Mmmm ce culoare frumoasa, bombonica . Arata foarte bine, e tare ingrijita
                    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Multumesc, o ingrijesc si eu cat pot de bine; masina e ca si femeia: daca nu ii acorzi atentie te lasa cand ti-e lumea mai draga asa ca mai bine esti preventiv si o tii din scurt.

                      Comentariu


                      • #12
                        Asadar : 1. Iti doresc multi km fara incidente cu masinuta ta ( chiar sa iti iasa banutii doriti de tine pe ea)
                        2. In legatura cu comentariu lui Adina , fiecare are gusturile sale , acum sa nu fim rautaciosi , gusturile nu se discuta.
                        3. Un GSI de la Opel ramane totusi o masina foarte rara si puternica , cum spunea si proprietarul inca mai are viata si cu asemenea masini nu poti circula in orice anotimp.
                        4. Da , la Craiova exista si vor exista curse auto si chiar si cu astfel de modele foarte varstnice dar totusi cu puterea si tineretea anilor 90.
                        P.S.: Imi cer scuze pentru off topic .

                        Comentariu


                        • #13
                          Masina a ajuns la un nene de vreo 50+ de ani care i-si dorea decapotabila de multa vreme dar acum a prins momentul si sper ca va avea grija de ea cel putin 50% cat am avut eu.

                          Comentariu


                          • #14
                            E bine ca a ajuns pe maini bune, in mod sigur o sa aiba grija de ea.

                            Comentariu


                            • #15
                              Daca masina s-a vandut se poate inchide acest thred?

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X