Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lotus Evora S pentru Politia Romana

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lotus Evora S pentru Politia Romana

    Politia Romana, din Italia si Marea Britanie au primit cate un Lotus Evora S din partea producatorului Lotus pentru prinderea celor care gonesc cu viteza pe sosele.
    Ca si performante ar fi asa:
    -Viteza maxima 280Km/h;
    -0-100Km/h in 4.8sec;
    -350CP;


  • #2
    La cat de tarani sunt politistii nostri nu sunt in stare sa alerge cu pasaturile dar cu asa masina.
    sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

    Comentariu


    • #3
      Dar ce cauta politistii nostri in Anglia si Italia?
      Si incerc sa inteleg aceasta conceptie, imi pun folii cat se poate de inchise, tobe care sa urle cat mai rau, dau peste pietoni pe trecere si niciodata nu respect limita de viteza, cat de tarani si nesimtiti sunt politistii ca imi dau amenda.

      Comentariu


      • #4
        @Ridller, nu ai inteles
        Fabrica Lotus a oferit care un Lotus Evora S politiei romane,valabil sa il foloseasca aici in Romania, cred ca au facut asta mai mult pentru marketing sa-si promoveze noul model.

        Comentariu


        • #5
          Masina este superrr, dar drumurile din pacate o sa o strice ..., pacat de masina , nu merita pt politie , dar ce sa facem , asta este din pacate .

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de speed Vezi post
            La cat de tarani sunt politistii nostri nu sunt in stare sa alerge cu pasaturile dar cu asa masina.
            Aici nu este America să te scoată poliția în decor prin manevre specifice. Nu cred că există nici un caz de acest gen în România. În general se bazează pe filtre. Este și periculos să urmărești un suspect cu viteză mare. Ăla va risca tot mai mult dacă poliția este foarte aproape de el. Și nici polițiștii nu stau mai bine, nu a făcut nici unul dintre ei o școală de piloți și conduc la întâmplare.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de PWR Vezi post
              @Ridller, nu ai inteles
              Fabrica Lotus a oferit care un Lotus Evora S politiei romane,valabil sa il foloseasca aici in Romania, cred ca au facut asta mai mult pentru marketing sa-si promoveze noul model.
              Am inteles foarte bine, dar din exprimarea ta se intelege ce am spus eu mai sus. era ironic postul meu!

              Comentariu


              • #8
                Haha, sigur o sa o faca praf.
                I don`t drive fast, I just fly low!
                DDK Photography
                sigpic

                Comentariu


                • #9
                  Daca nu gresesc ,,ai nostri'' au si un EVO 10 achizitionat anul trecut,nu s-a mai auzit nimic de el

                  Comentariu


                  • #10
                    Pe ala si l-a insusit sefu`..banuiesc.
                    I don`t drive fast, I just fly low!
                    DDK Photography
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #11
                      Si comunicatul oficial.

                      Pentru a promova si mai mult masinile Lotus, brandul britanic lansat in prima parte a acestui an pe piata locala, Forza Rossa a oferi spre utilizare timp de doi ani un automobil sport Lotus Evora S de 350 CP Inspectoratului General al Politiei Romane (IGPR).

                      "Nu am gandit acest lucru numai ca o strategie de marketing, daca ne gandim ca aceasta masina costa 76.000 de euro, de acesti bani puteam cumpara foarte multa publicitate. Noi ne dorim ca prezenta ei pe strada sa sperie si sa fie de folos politiei", a spus Bazac. Potrivit oficialilor Forza Rossa, este posibil ca in urmatorul an un al doilea Lotus sa intre in garajul politiei.

                      Forza Rossa este din acest an si reprezentant al marcii Lotus pentru Romania, Serbia, Muntenegru si Republica Moldova, planurile companiei incluzand inaugurarea a cate un showroom al marcii in toate aceste tari dar si unul pentru modele Ferrari second-hand in Republica Moldova.

                      Acesta este cel de-al treilea parteneriat incheiat de un importator cu Politia Rutiera dupa M Car Trading, care a oferit un Mitsubishi Lancer Evolution de 295 CP pentru Sectia Politia Autostrazi, Porsche Romania care a dat spre testare un Seat leon Cupra de 240 CP si Toyota Romania care a oferit doua Toyota Avensis.

                      Masina va intra in primul echipaj de elita al Politiei Rutiere pentru supravegherea celor mai aglomerate artere cu risc sporit. Romania este a treia tara din lume in care se realizeaza un parteneriat oficial intre Lotus Cars si Politia Rutiera dupa Marea Britanie si Italia.

                      Lotus Evora S este una din cele mai rapide automobile de strada disponibile in acest moment, fiind echipata cu un motor de 350 CP care ii permite sa accelereze de la 0 la 100 km/h in 4,8 secunde si sa atinga o viteaza maxima de 280 km/h.

                      ‪Lotus Evora S de Politie‬‏ - YouTube

                      Comentariu


                      • #12
                        Sa-mi trag palme.. ce masina smechera au fraierii.
                        I don`t drive fast, I just fly low!
                        DDK Photography
                        sigpic

                        Comentariu


                        • #13
                          În prezent, pe lângă acest Lotus, Poliția se mai poate lăuda cu un BMW 335i Coupe și un BMW 330xd. De-a lungul timpului, Poliția Română a mai avut în dotare mașini foartea rapide și puternice ca Mitsubishi Lancer Evo și Seat Leon Cupra.

                          Comentariu


                          • #14
                            BMW-urile alea nu sunt marcate.

                            Comentariu


                            • #15
                              Am vazut la Brasov un E90 de Politie si acum cateva luni si prin Craiova.
                              I don`t drive fast, I just fly low!
                              DDK Photography
                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X