Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Volkswagen Bulli / Concept

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Volkswagen Bulli / Concept

    Volkswagen Bulli
    Casa din Wolfsburg a prezentat la Geneva un monovolum electric in sase locuri,bicolor,inspirat de legendarul Bulli anii '60.



    Casa din Wolfsburg a prezentat la Salonul Auto din Geneva 2011 conceptul Volkswagen Bulli,un original monovolum cu sase locuri pe doua randuri,la fel ca Fiat Multipla si Honda FR-V.Lungimea masini este de doar 3.99 metri,1.75 metri latime si 1.70 metri inaltime,cu un ampatament cu 4 cm mai mare fata de cel al masini Golf.Noul Volkswagen Bulli este cum am spus un vehicul electric,alimentat de o baterie de 40 KWh litiu -ion care furnizeaza 115 cavalli putere la un cuplu maxim de 260 nm.Acceleratia de la o la 100 km/ este de 11.5 secunde,in schimb viteza maxima este de 140 km/h.Nici o data despre autonomia automobilului.Vopseaua bicolora care se intinde pana la formarea unui "V" pe capota,este ingredientul fundamental al efectului nostalgic pe care puncteaza Bulli.Este dotat cu jante aliaj de 18 pollici ce au elemente cromate,plafonul din cristal,plafon ce garanteaza o notabila luminozitate in abitaclu pentru cei sase ocupanti.Interiorul este simplu,curat si rational in design.Consola centrala lipseste,este inlocuita de un mare ecran multimedial touchscreen care permite controlul climatizari,implantul audio si de navigatie satelitara.Nici o stire in legatura cu o eventuala productie:conceptul Volkswagen Bulli este posibil sa anticipeze lookul unui inedit monovolum propus in alternativa retro la Touran,cum se intampla cu Volkswagen Golf si Beetle.
    sursa:infomotori.com
    Galerie Foto
    Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

    sigpic

  • #2
    Nu-mi place.
    I don`t drive fast, I just fly low!
    DDK Photography
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Arata ca un porumbar mobil...
      Partea trista e ca asta e un concept, de obicei masina "finita" arata mai urat de atat...
      sigpic

      Comentariu


      • #4
        Mie imi place volkswagen da masina asta e cea mai nasoala masina pe care am vazuto vreodata.

        Comentariu


        • #5
          Mie mi se pare chiar interesanta !
          Reparatii Turbine Auto http://www.reparatii-turbosuflante.ro/

          Comentariu

          Procesare...
          X