Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

E cineva din Zarnesti?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• E cineva din Zarnesti?

Salut!
    M-am mutat recent in Zarnesti, nevasta-mea e de aici, am convins-o sa dea de carnet - aveti ceva recomandari de instructori auto?

Salutare, eu mi-s din focsani, dar am vazut ca nu ti-a raspuns nimeni, asa ca am dat un search pe google, uite ce am gasit: instructori autorizati, http://www.trafic-rutier.ro/wp-conte...-conducere.pdf vezi pagina 43 ce-i drept, lista este din 2010, dar poate n-au iesit toti la pensie pune-o sa citeasca legislatia in avans si sa faca teste, sunte site-uri unde gaseste aceleasi teste care se dau si la lasa, de exemplu DRPCIV - Chestionare auto 2014 fi-meu pe asta a exersat. si inca un pont - sa dea examenul pe masina cu care a facut scoala, ca si-asa femeile sunt emotive

Comentariu

Salut.
      Ai făcut un lucru bun!
      Examenul de teorie pentru permisul de conducere nu este greu, dacă înveți eficient.
      Aș vrea să îi recomand acest site de teste auto categoria B unde poate face chestionare auto exact ca și la examenul de teorie.
      Spune-i te rog, înainte să se apuce de rezolvat chestionare, să învețe indicatoarele și marcajele rutiere (cele esențiale).
      De asemenea, să citească din când în când, codul rutier simplificat, pentru că se actualizează în fiecare an.
      Dacă ai întrebări sau nelămuriri, trimite-mi un mesaj în PM.

Baftă!

Comentariu

Procesare...
      X