Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vw passat fara putere

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • vw passat fara putere

    salut,cine ma lamureste si pe mine?
    la un passat 01 motor avb,am schimbat filtrele dar masina nu are putere la plecarea de pe loc sau cand schimb viteza din prima in a 2 a, din a 2a in a treia si tot asa, intr-un cuvant nu are demaraj. cate odata o face pea nebuna si merge bine,dar ce poate sa fie,va multumesc

  • #2
    Ai schimbat si filtru de motorina?

    Comentariu


    • #3
      Ai curatat clapeta de acceleratie?
      Ai verificat turbina ?

      Comentariu


      • #4
        Nu stiu unde e pozitionata clapeta de acceleratie!Turbina este buna,eu am probleme pana in 1800 de turatii!Altceva ce mai poate fi?

        Da am schimbat cu 2 zile in urma si am pus si un litru de benzina la 10 litri de motorina!

        Comentariu


        • #5
          Curata clapeta de acceleratie cu wd 40 si vezi cum se prezinta cablul de acceleratie sa nu fie prea slab.
          BMW E46 318i

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de catalin_voichita Vezi post
            Curata clapeta de acceleratie cu wd 40 si vezi cum se prezinta cablul de acceleratie sa nu fie prea slab.
            nu stiu unde e pozitionata clapeta,daR stiu ca nu are cablu de acceleratie,e electronic,doar un tester ma salveaza ,cred

            Comentariu


            • #7
              vezi pe youtube ca sunt clipuri cu tot ce tine de masini scrie si tu clapeta acceleratie vw passat si o sa vezi unde este pozitionata . eu am curatzato ieri si iti spun ca s a schimbat total ersul
              dar a iesit o mizerie ......
              o cureti cu betisoare de urechi imbibate in wd 40 si cu cotonete tot asa date cu wd 40 si ai sa ramai surprins de rezultat
              daca nu mergi la un service.....
              bafta asteptam un raspuns cu rezultatul final
              BMW E46 318i

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de catalin_voichita Vezi post
                vezi pe youtube ca sunt clipuri cu tot ce tine de masini scrie si tu clapeta acceleratie vw passat si o sa vezi unde este pozitionata . eu am curatzato ieri si iti spun ca s a schimbat total ersul
                dar a iesit o mizerie ......
                o cureti cu betisoare de urechi imbibate in wd 40 si cu cotonete tot asa date cu wd 40 si ai sa ramai surprins de rezultat
                daca nu mergi la un service.....
                bafta asteptam un raspuns cu rezultatul final
                am tot cautat dar nu am gasit nimic,ai vreo pagina anume sau titlu?totusi mai incerc sa gasesc,oricum iti multumesc mult

                Comentariu


                • #9
                  Google-Ergebnis für http://i265.photobucket.com/albums/ii219/avaly21/MAF%2520VW%2520Passat/MAF_location_vw_engine_RBK.jpg

                  vezi daca iti este de folos
                  BMW E46 318i

                  Comentariu


                  • #10
                    Se prea poate sa fie acel MAF (Mass Air Flow meter) sau debitmetru de aer, e o problema des intalnita pe motoarele diesel.

                    Comentariu


                    • #11
                      Aceasi problema a venit si un prieten cu un passat ca al tau...Cand ii tragea masina normal cand nu mai avea putere...Problema la el a fost catalizatorul, s-a macinat ceramica s-a spart in bucati iar o bucatica uneori bloca evacuarea si atunci motorul pierdea putere nemaiputand sa evacueze gazele...eu zic sa o duci la un mecanic o ridici pe eleator si il rogi sa zdruncine de evacuare aproape de catalizator daca e spart atunce se va auzi zornaind alea sunt bucatile desprinse din ceramica...
                      Din pacate eu nu am descoperit asa usor treaba asta si am demontat pana si turbina dupa masina ca sa misc apoi de teava si sa aud tupanind prin ea...
                      Catalizatorul ar trebuii sa fie imediat dupa turbina, timpul si caldurile mari la care e supus catalizatorul cu timpul se deterioreaza.
                      Bafta

                      Comentariu


                      • #12
                        Multumesc frumos am curatat MAF-ul mi-ai fost de mare ajutor,acu merge bine!toate cele bune

                        Comentariu


                        • #13
                          ne bucuram ca ai rezolvat problema bafta
                          BMW E46 318i

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de catalin_voichita Vezi post
                            ne bucuram ca ai rezolvat problema bafta
                            catalin acum a inceput sa tuseasca ,adic imi da rateuri si scoate fum dar rar,face pe-a nebuna si la relanti mai face figuri,mi s-a oprit si motorul de vreo 2 ori

                            Comentariu


                            • #15
                              Vezi sa nu ai vreun furtun spart si sa traga aer fals pe undeva am patit si eu faza cu oscilatiile la relanti si mi se oprise de cateva ori la semafor.
                              BMW E46 318i

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X