Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce Laptop/Notebook aveti?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Clevo M860TU - T9400 cu 8800GTX.

Putea sa fie un ecran mai luminos.
    Se ia vopseaua.
    Nu e rock solid (desigur majoritatea nu sunt).

Pe de altă parte, are o răcire bună (nici în cea mai călduroasă vară nu s-a închis), în general țin foarte mult, bateria s-a uzat doar 20%, ceea ce după vreo 3-4 ani este extrem de puțin. Mă ține cam 1-2 ore, depinde ce fac.

Comentariu

Ca sa va tina bateria cat mai mult cand utilizati laptop-up de acasa ideal e sa o faceti cu bateria scoasa.

Comentariu

În mod normal n-ar trebui să fie așa, dar și producătorii sunt porci și fac tot posibilul ca bateria să se ducă cât mai repede.

Comentariu

Postat în original de PWR Vezi post
          Ca sa va tina bateria cat mai mult cand utilizati laptop-up de acasa ideal e sa o faceti cu bateria scoasa.
          \

Nu conteaza.Bateria are lifetimer.Cand a trecut timpul oricum nu mai tine incarcarea.Deci degeaba.

Comentariu

Asus eeepc 701 surf, celeron 1ghz, 512ram, 4gb ssd, 64mb intel mobile...e perfect ca mobilitate, pentru surfing, filmele se vad bine, sunet ca lumea, merg si jocurile cam pana in 2003, deci mie imi convine..doar ca l-am tinut constant la incarcat cu bateria pe el si acu nu mai tine deloc fara incarcator si dupa 3 ani nu mai merg anumite taste, inclusiv cea de luminozitate deci am ecranu intunecat la maxim...si a meritat fiecare banut, e perfect pentru stat acasa in pat pe net, filme si muzica, da nu mai e portabil din cauza bateriei si a ecranului
            sigpic

Comentariu

Postat în original de cangri Vezi post
              \

Nu conteaza.Bateria are lifetimer.Cand a trecut timpul oricum nu mai tine incarcarea.Deci degeaba.
              Am intalnit multe cazuri care au laptop si l-au folosit doar acasa cu bateria in el(si legat pe priza) si acum numai tine deloc pe baterie...de ce oare?...crezi ca internetul e plin degeaba de lume care zice clar cand folosesti laptop-ul si ai o priza langa tine sa ii scoti bateria, daca era cum zic ei(fabricanti) ca se deconecteaza automat bateria(daca e plina100%) cand se leaga laptop-ul la priza era bine asa...dar din pacate nu e asa...si de ce sa dai 100 euro pe o baterie noua cand e mai simplu sa o scoti.

Comentariu

Lenovo,dual core

Bateria tine 3 ore.I am de aproape un an si inca e ok

Comentariu

Cu trei ore stai mai mult decat OK...la mine dupa trei ani,am ajuns sa nu ma tina bateria nici macar 10 minute
                  Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

sigpic

Comentariu

MSI CR620, foarte multumit, il folosesc pentru internet si word.

Comentariu

Ce nu-mi place la notebook/laptop-uri e ca nu se poate schimba rata de refresh la monitor, toate vin cu monitoare care suporta maxim 60Hz si este foarte deranjant pentru ochii dupa abia cateva minute de utilizare.
                      Ca sa numai zic ca nivelul de radiatii emis este mult mai mare fata de un pc desktop si in timp poate afecta.

Comentariu

Procesare...
                      X