Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fiat Punto Coupe

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fiat Punto Coupe

    Buna seara!
    Vreau sa va fac cunostinta cu buburuza mea..un Fiat Punto Coupe,motor 1.2, din 2000,benzina,a carei posesoare sunt de aproape 6 luni,150.000 km in bord ,culoarea neagra..are aer conditionat,abs si magicul buton numit City..
    Trebuie sa recunosc ca mi-a mancat 10 ani din viata pana acum..dar in general sunt multumita de ea.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Fotografie0106.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	187,6 KB 
ID:	48676 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Fotografie0111.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	210,0 KB 
ID:	48674 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Fotografie0107.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	168,2 KB 
ID:	48675
    ....O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera. - Charles Maurice de Talleyrand Perigord

  • #2
    Hai fata in sfarsit ai reusit sa pui si tu ceva foto cu febletea ta . Bravo la tine. Sa o stapanesti sanatoasa si sa te mai plimbe inca pe atata Km.
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Ms,ms trebuie sa recunosc ca..nu datorita mie am pus pozele
      ....O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera. - Charles Maurice de Talleyrand Perigord

      Comentariu


      • #4
        Sa o stapanesti sanatoasa si cat mai multi km fara probleme.
        Noroc cu butonul ala magic de City...parca e facut special pentru tine.
        Si sa pui capacele la roti ca arata mult mai bine.

        Comentariu


        • #5
          @PWR , ea e fetita mica mah , nu poate sa puna singura capacele . Are nevoie de ceva asistenta . Te oferi ?
          Daca nu stiai, la Fiat , capacele se prind pe janta cu prezoanele de la roti . Nu sunt ca cele clasice prin "capsare" direct pe janta . Ce teapa isi iau hotii amatori .
          sigpic

          Comentariu


          • #6
            Sa o stapanesti sanatoasa si km fara incidente.
            Ce ulei folosesti la masinuta?
            Te intreb deoarece conduc un Fiat Punto 1,2 din 99 si vreau sa ii incep o revigorare la partea mecanica ( pompa apa , placheti , ulei+filtre, rulmenti fata ) .

            Comentariu


            • #7
              Multumesc!
              Chiar ieri am schimbat uleiul si filtrele mobil 1 super 2000 daca nu ma insel..

              Florin..tu fiind cumnatelul meu preferat o sa ma ajuti tu sa le pun..presupun,nu?
              PWR..Sa stii ca pt mine e facut butonul ala.
              ....O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera. - Charles Maurice de Talleyrand Perigord

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de SAILOR MAN Vezi post
                @PWR , ea e fetita mica mah , nu poate sa puna singura capacele . Are nevoie de ceva asistenta . Te oferi ?
                Daca nu stiai, la Fiat , capacele se prind pe janta cu prezoanele de la roti . Nu sunt ca cele clasice prin "capsare" direct pe janta . Ce teapa isi iau hotii amatori .
                Ce sa zic...ma sacrific, daca in 6 luni nu s-a gasit cineva sa o ajute.
                PS. Noroc cu tine ca mai avem si noi o fata pe forum.

                Comentariu


                • #9
                  Bine ai venit pe forum, draguta masina, s-o stapanesti sanatosa
                  Normal uleiul de motor recomandat de Fiat este Selenia,iar referitor la roti...ar merge de minune niste jante aliaj
                  Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

                  sigpic

                  Comentariu


                  • #10
                    Bine ai venit pe forum, te asteptam si la intalniri si te rezolvam si cu roatele

                    Postat în original de Luizika Vezi post
                    Chiar ieri am schimbat uleiul si filtrele mobil 1 super 2000 daca nu ma insel..
                    Mobil seria super nu e mobil 1, e un ulei bun, dar fara pretentii prea exagerate, un ulei care stie ce face, dar nu exceleaza, peste castrol magnatec in orice caz.

                    Si selenia e un ulei bun, mai ales digitech stie el ce zice ... asta baga si alfa.
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #11
                      Multumesc,multumesc!bine v-am gasit o sa tin minte iar data viitoare o sa iau selenia..eh..mobil 1..mobil super..m-am pierdut in detalii cred ca lichidul de frana era mobil 1.. PWR@Chiar asa mare sacrificiu ar fi..?oricum nu mi-as permite sa te deranjez cat despre jante..da,intr-adevar..ar arata super,dar momentan ma limitez la problemele mecanice..mai am de schimbat destule la ea..incerc sa nu cedez psihic
                      ....O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera. - Charles Maurice de Talleyrand Perigord

                      Comentariu


                      • #12
                        Il iei pe florin de manuta si veniti la garaj sigur te ia groaza
                        sigpic

                        Comentariu


                        • #13
                          Ce bine suna partea cu groaza
                          ....O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera. - Charles Maurice de Talleyrand Perigord

                          Comentariu


                          • #14
                            Bine ai venit printre noi Luizika . Arata bine masinuta, se vede ca e ingrijita.
                            https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Luizika Vezi post


                              Florin..tu fiind cumnatelul meu preferat o sa ma ajuti tu sa le pun..presupun,nu?
                              LYZ , zilele astea , mai exact pana pe data de 12 Aprilie , sunt liber , asa ca daca ai ceva de facut pe la masina ..... esti invitata pe la mine .
                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X