Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Conduci diferit cand ai pasageri in masina?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Conduci diferit cand ai pasageri in masina?

Cum spune si titlul...aveti un stil diferit de condus atunci cand sunteti insotiti de pasageri decat atunci cand sunteti singuri ?

Salut ...da in general am alt stil de condus singur si alt stil cu cineva...tin la viata pasagerilor mei si nu imi place sa stea omul stresat la mine in masina.....cand sunt singur raspund doar pentru mine si normal ca sunt mai zburator....acuma vezi tu depinde e un prieten in dreapta si vrei sa arati ce bine iti merge tie masina sau o fata vrei sa o sperii putin....dar in general cu cineva in masina merg legal+ 10-20 km/h mai mult....singur....merg tare...

Comentariu

Cu familia,sunt mai atent si nu calc prea tare acceleratia,in schimb cand sunt singur,mai sar calul d,cu limita de viteza si mici ''experiente'' .

Comentariu

Da.. mai ales cand sunt cu familia.. conduc linistit si in limite legale..
        acum sa nu se inteleaga ca atunci cand sunt singur imi fac de cap.. dar mai am si eu momentele mele de nebunii... fiecare le are
        PIETON CU PERMIS.

BMW E34 -2.5tds M51D25OL- w/ 17' M5 wheels (SOLD)

Comentariu

nu merg cu familia in masina mea pentru ca lesina
          cand sunt cu alte persoane nu imi bat capul, merg ca si cand as fi singur, nu mi-e frica

Comentariu

Nimic diferit,la fel indiferent de situatie, desi mi-ar trebui un buton de sonor ptr unii pasageri!

Comentariu

Cred ca oricine isi modifica stilul de condus , cand e vorba de familie . La mine exceptand familia , si cu anumite persoane in masina conduc diferit . Oricum chiar daca sunt singur , sunt cuminte in trafic.
              sigpic

Comentariu

Binenteles, conduc altfel cand am pasageri, deoarece nu ma simt in largul meu sa ma dezlantui, riscand viata celorlalti pasageri... Oricum mi se intampla rar sa conduc nebuneste, dar am si eu momentele mele...
                Yahoo: danxtazy
                Cars: Opel Astra F 1.6SZ & BMW 316i Compact.

Comentariu

atat timp cat nu ma consider un pericol public, nu vad de ce mi-as schimba stilul de condus. da.. recunosc, sunt cam infipt, dar nu sunt inconstient .

Comentariu

De obicei conduc sportiv asa cum se conduce o Alfa Romeo,fac exceptie doar cand in masina se afla nepoata mea sau cand imi comenteaza stilul de condus sotia :mrgreen:
                    PS:La mine este un caz rar si izolat sa am pasageri in masina!
                    Ultima editare de the red passion; 28.Feb.2011, 11:58.
                    Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

sigpic

Comentariu

Pot sa zic ca conduc diferit cand am pe cineva in masina...in general conduc mai prudent.

Comentariu

Cand eram mai tanar, daca se mai suia cineva, ma dadeam mare, blana nebunii...acuma, de cand merg la consum, ca merg singur, ca merg plin , tot asa merg..si daca imi vine nebunia, intotdeauna singur
                        sigpic

Comentariu

Nu pot zice ca, conduc diferit. De ex cand plec la munte nu prea tin cont cine i in masina, cand vad curbe in fata ochilor deja mi se invartesc in cap si nu ma pot abtine sa nu ma joc. Bine daca e sa am un copil mic in masina sau o persoana invarsta da merg mai usor dar nu prea am ghinionul asta sa merg in masina cu copii mici sau cu persoane invarste.
                          Cine urca suporta consecintele, daca ai mei parinti + prietena s au obisnuit cu mine se poate invata si un strain , daca nu i convine are tren, avion, elicopter, autobuz etc sunt mijloace destule pt a ajunge intr un loc .
                          Dar de obicei conduc prudent chiar daca o mai calc pe coada si ma joc de ex pe serpentine sunt foarte concentrat nu fac pe viteazu sunt foarte atent la orice viraj dar asa in general conduc linitit. Nu-mi plac drumurile drepte stil autostrada inebunesc , ma plictisesc imi trebuiesc drumuri serpuite ca sa fiu cat mai fericit
                          https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Cand sunt cu logodnica nu prea tin cont,dar daca sunt mai multe persoane in masina da.....iar cand sunt singur ma duc mult mai repede....

Comentariu

Postat în original de Geo Vezi post
                              Cand eram mai tanar, daca se mai suia cineva, ma dadeam mare, blana nebunii...acuma, de cand merg la consum, ca merg singur, ca merg plin , tot asa merg..si daca imi vine nebunia, intotdeauna singur
                              Ce face criza asta din noi...ne-am mai potolit si noi, zona rosie din turometru acum e la 2500rpm.

Comentariu

Procesare...
                              X