Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lista celor mai sanctionati soferi din Romania

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Lista celor mai sanctionati soferi din Romania

Un șofer profesionist, un medic stomatolog și un șomer din Constanța domină topul amenzilor date de Poliția Rutieră anul trecut. Dintre cei aproape trei milioane de șoferi amendați în 2010, zece se detașează prin numeroasele sancțiuni primite.

Șoferul "profesionist" de pe primul loc a strâns anul trecut peste 70 de amenzi. În medie, în fiecare săptămână a fost sancționat de agenți.
    "Ori e inconștient, ori îi lipsește pregătirea, crede un polițist rutier cu experiență. În astfel de cazuri, societățile de asigurări ar trebui să reacționeze pe măsură. De la 1 ianuarie a intrat în vigoare "bonus malus". Societățile de asigurări vor ține cont de abaterile la codul rutier. Un astfel de șofer este o problemă, un pericol public, iar firmele de asigurări pot fi puse în situația de a plăti daune considerabile".

Lista celor mai sancționați șoferi din România, potrivit datelor deținute de Direcția Poliției Rutiere:

1.
    N.M., 39 ani, din județul Constanța, de profesie șofer, 71 abateri (cele mai multe pentru oprire neregulamentară - 51)
    2. D.B., 39 ani, din județul Constanța, de profesie medic stomatolog, 20 abateri (cele mai multe pentru oprire neregulamentară - 16)
    3. R.M., 22 ani, din județul Constanța, fără ocupație, 18 abateri (cele mai multe pentru oprire neregulamentară - 15)
    4. A.M., 22 ani, din județul Constanța, fără ocupație, 17 abateri (cele mai multe pentru oprire neregulamentară - 10)
    5. O.P., 67 ani, din județul Argeș, de profesie șofer, 16 abateri (cele mai multe pentru nepurtarea centurii de siguranță - 5)
    6. C.C., 42 ani, din județul Satu Mare, fără ocupație, 15 abateri (cele mai multe pentru nepurtarea centurii de siguranță - 7)
    7. I.E., 35 ani, din județul Brăila, de profesie inginer, 15 abateri (cele mai multe pentru încălcarea regimului legal de viteză - 9)
    8. P.V., 45 ani, din județul Maramureș, fără ocupație, 15 abateri (cele mai multe pentru încălcarea regimului legal de viteză - 10)
    9. M.C., 43 ani, din județul Bihor, de profesie medic veterinar, 14 abateri (cele mai multe pentru încălcarea regimului legal de viteză - 9)
    10. C.L., 26 ani, din județul Constanța, de profesie șofer, 14 abateri (cele mai multe pentru oprire neregulamentară - 12).

Din cate vad eu,Constantenii sunt cam o braznici !

Comentariu

Nu va mai ofticati atata, daca nu puteti sa ne ajungeti
      sigpic

Comentariu

Din cate vad majoritatea sunt pentru oprire neregulamentara.. unde e 'inconstienta' de care vorbeste politistul cu experienta, nu stiu
        PIETON CU PERMIS.

BMW E34 -2.5tds M51D25OL- w/ 17' M5 wheels (SOLD)

Comentariu

politistii din constanta au ochii mari
          nu soferii sunt de vina

Comentariu

Despre bucuresteni ,chiar nimic? Cred ca a fost "corectat" un pic anuntul!

Comentariu

Postat în original de Pigoo Vezi post
              politistii din constanta au ochii mari
              nu soferii sunt de vina
              Poate sunt mai corecti fata de cei din restul tarii .

Comentariu

Acuma se dezbate ca nu e corect, ca de ce nu s bucurestenii pe primu loc, ca de ce aia ca de ce ailalalta, parca ar fi motiv de mandrie
                sigpic

Comentariu

Constanta cred ca nu are suficiente locuri de parcare,pentru asta se iau atatea amenzi.

Comentariu

din cate vad in constanta nu sunt locuri de parcare
                    ca nu cred ca parca neregulamentar daca avea unde

Comentariu

Postat în original de Adina Vezi post
                      Constanta cred ca nu are suficiente locuri de parcare,pentru asta se iau atatea amenzi.
                      Asa este, chiar eu am oprit pe Bdul.Ferdinand langa intersectia Miga...si nu am stat 15 secunde ca a si venin imediat o masina de la politia comunitara si mi-au aplicat un avertisment...si daca ma mai prind odata pe acolo....120ron amenda.
                      Aveti grija pe unde parcati...ori luati amenda ori va treziti cu o capcana pusa la roti....eu prefer sa o parchez la 300m distanta de locul unde am treaba decat sa o las cateva minute intr-un loc si sa ma trezesc cu capcana la roti.
                      Constanta chiar nu are locuri de parcare...vara cel putin e un calvar aici...din cauza turistilor care sufoca practic orasul cu masini...primarul Mazare nu face nimic...de fapt numai face nimic de cativa ani, eu cel putin nu il mai votez.

Comentariu

Sa va feriti voi de Gorj sa vedeti acolo ce ochi mari au gaborii,cum ai facut scartz cu roata hop si nino nino,hop si prema.
                        sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

Comentariu

Procesare...
                        X