Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nebunie sau prostie?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nebunie sau prostie?

Ce parere aveti de masinile de genu A6 rs versiunea avant sau Q7 V12, cu motoare mult prea mari si prea puternice pentru tipul de masini pe care le reprezinta gen masina de familie/vehicul off-road...Produse ale luptei pentru suprematie pe toate domeniile in lumea auto sau jucarii bune pentru oameni mari? Sau complet inutile, poate...
    sigpic

Nu stiu daca e nebunie sau prostie...ei incearca practic sa acopere o plaja cat mai mare din piata...de exemplu sunt uni care au familie si daca tatal e mai "pilot" cere si el cea mai puternica motorizare, de exemplu dupa ce duce copilul la scoala cu masina...poate vrea sa treaca pe modul Sport la masina si s-a de-a o tura de circuit cu masina(pe un circuit amenajat la iesirea din oras sa zicem).d

Comentariu

da sigur au nevoie de cat mai multa putere cand isi lasa copii la scoala... cat despre circuit daca iti permiti sa dai atatia bani pe o masina ca aia eu zic ca ai putea sa ai o masina de "circuit"...
      sigpic

Comentariu

Parerea mea, strict personala: Vrei o masina cu care sa poti pleca la munte, sa fie off-road pentru iarna, sa ai si putere si stabilitate in curbe atunci cand te grabesti undeva? De ce sa nu iei un All-road sau q7 etc?
        Yahoo: danxtazy
        Cars: Opel Astra F 1.6SZ & BMW 316i Compact.

Comentariu

Daca vrei lux si putere, le gasesti si la M5 E60 si altele, nu numai la cele enumerate mai sus. Unele familii prefera si genul asta de masini.
          I don`t drive fast, I just fly low!
          DDK Photography
          sigpic

Comentariu

Postat în original de xtazy Vezi post
            Parerea mea, strict personala: Vrei o masina cu care sa poti pleca la munte, sa fie off-road pentru iarna, sa ai si putere si stabilitate in curbe atunci cand te grabesti undeva? De ce sa nu iei un All-road sau q7 etc?
            Daaaaa Q7-le e excelent pt offroad. Se pis4 pe toate.

sa revenim: Multe se reazlizeaza si "pentru ca se poate", acum daca are priza la public(cumparare ma refer) bine, daca nu, lumea tot e impresionata.
            sigpic

Comentariu

Q7 e varza in offroad, un batran ARO il face praf.De fapt offroad-ul nu e terenul predilect pt Q7, cum nu e nici pt X5.Daca vrei offroader adevarat, cea mai buna alegere e Mercedes G Class.
              P.S.M5 e o masina deosebita, am mers cu cel V10, dar as prefera E63AMG
              Mazda RX-8, +250CP,K&N intake, Brembo brakes, Catless midpipe, Fujitsubo exhaust, 9500rpmm...

Comentariu

Postat în original de andrei.andrei Vezi post
                Daaaaa Q7-le e excelent pt offroad. Se pis4 pe toate.

sa revenim: Multe se reazlizeaza si "pentru ca se poate", acum daca are priza la public(cumparare ma refer) bine, daca nu, lumea tot e impresionata.
                Andrei chiar daca scrii cat de cat codificat pastreaza limita decentei pls.
                sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

Comentariu

Nici Q7,nici X5 nu sunt masini dedicate pt offroad...nici macar G-class...sunt cam fragile pe teren accidentat.
                  La capitolul offroad Range Rover, Land Rover fac legea...fac de ani de zile masinii in scopul asta.

Comentariu

Parca era un mic reportaj facut de catre cei de la Top Gear . Testau pe teren accidentat un X5 ; X3 ; Ford Cuga si nu mai stiu ce . X5 a miscat el ceva dar ffff greu. X3 mort din nastere , Fordul s-a comportat surprinzator de bine . Nu mai stiu celelalte .
                    Intradevar Range Rover e titular in clasa asta , dar eu il adaug si pe Mitsubishi, care e un concurent destul de puternic .
                    sigpic

Comentariu

Sunt de acord cu PWR-ul dar sa nu uitam si de Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Jeep Wrangler, Nissan Pathfinder, Navara. Astea masini de teren restul fite.
                      https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Postat în original de Geo Vezi post
                        Ce parere aveti de masinile de genu A6 rs versiunea avant sau Q7 V12, cu motoare mult prea mari si prea puternice pentru tipul de masini pe care le reprezinta gen masina de familie/vehicul off-road...Produse ale luptei pentru suprematie pe toate domeniile in lumea auto sau jucarii bune pentru oameni mari? Sau complet inutile, poate...
                        Mereu am spus ca genul asta de masini sunt ridicol de puternice. Oricum pe pista sunt niste caramizi. Sa-ti duci copiii la scoala cu 500-600 de cai? Pentru ce? E doar acel segment de clientela care prefera sa dea o caruta de bani pe niste masini care arata anost in comparatie cu ce sunt capabile...dar nu atat de capabile pe cat ar vrea sa fie.
                        Miturile in care credem au tendinta de a deveni realitate

Comentariu

Sunt limuzine și sunt puternice din principiu. Este acceptabil. Oricum pe lângă un Bentley, RS6 este balerină.

Comentariu

Masinile gen RS6 avant sunt foarte tari, (M5 pentru mine ) mie imi place ideea asta, de a avea mult spatiu/confort si in acelasi timp 500 de cai.
                            Pe de alta parte, nu imi place Q7 v12 tdi .. ideea de v12 diesel... pus pe un camion urat ca Q7
                            PIETON CU PERMIS.

BMW E34 -2.5tds M51D25OL- w/ 17' M5 wheels (SOLD)

Comentariu

Procesare...
                            X