Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Creste limita de viteza la 50 la 70 km/h in 88 de localitati!!!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Creste limita de viteza la 50 la 70 km/h in 88 de localitati!!!

In sfarsit.

In 88 de localitati foarte circulate creste limita de viteza de la 50 km/h la 60 sau 70 km/h, majoritatea de pe DN1, DN17 si cateva pe DN7. Ar mai trebui ceva pe DN2, DN6 si DN7 si am avea un trafic ceva mai fluent in conditiile astea...

regim_de_viteza_majorat.pdf

Later edit:

Mai exact, tronsoanele mari de care s-au ocupat sunt:

- DN1 Bucuresti - Brasov si toate drumurile care ies din Brasov

- DN2 - cateva sate

- DN17 in zona Bistrita

- drumurile de acces spre mare - DN22C si DN3

- cele care erau deja pe DN7 din judetul Arad pe Lipova - Arad + Vinga

- DN6 Craiova - Filiasi

- Route 66 in judetul Gorj (ca in Hunedoara nici sa vrei nu poti trece de 50 pe unele portiuni care n-au fost inca refacute)

...in rest cateva puncte unde era nevoie.

Detalii pe site-ul Politiei Romane

Parerea mea? La mai mare (multe)!

S-ar mai putea rezolva urmatoarele, din ce-mi vin acum in minte:

- DN 7 - Lipova - Pitesti INTEGRAL (in afara de doua limitari de 40-50 pe la Apoldu de Sus)

- DN1 - Talmaciu - Brasov INTEGRAL

- DN 6 - INTEGRAL

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	draft_zone_viteza_crescuta_small.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	101,4 KB 
ID:	46471

Ce zici, facem un thread nou denumit stiri rutiere sau ceva de genul asta? si sa o includem si p-asta?
    Chiptuning si Remapari DIMSPORT
    sigpic

Comentariu

Da , buna idee Leone , chestia e ca trebuie cineva care sa se ocupe de treaba asta . Si ma gandesc la cineva care sa stie unde sa caute informatia pe net, ziare sau mai stiu eu ce surse sigure , si sa le transfere aici. Dar , cine??
      Zilele astea ar fi fost excelente niste informatii despre , drumurile blocate , s.a.m.d.
      sigpic

Comentariu

Sunt atatea zone nde s-ar putea pune 70, sau maacar 60/h. Sper si eu in ceasul cel din urma sa aibe berbecii astia mai multa initiativa si simt de raspundere, si sa treaca la modificari.

Comentariu

Si de acuma incolo vor fi si mai multe accidente , degeaba spun ei ca au pus pasarele , ca au luat masuri de siguranta, omul tot pe unde vrea el trece

Si in plus tu cand mergi cu 70 , vine altu mai reisar care nu suporta sa stea in spatele tau si se duce glont..
          Ultima editare de Loganu; 31.Jan.2011, 13:26.

Comentariu

Intotdeauna smecherii o sa fie, nu conteaza limita de viteza...le-au marit acolo unde se blocau mult, ca e metoda cea mai ieftina..aia cu sa avem drumuri bune nu merge ca costa bani
            sigpic

Comentariu

Nu e nici o noutate limita asta de viteza, cel putin in localitatile care le stiu eu limita de 70 este de minim un an de zile si aici ma refer la cele din jud Constanta si alea de pe DN1.

Comentariu

Corect, campina sinaia predeal si localitatile de pe dn1 spre brasov au 70 km/h de mult.

Sa majoreze in orase de la 50 la 60 sau 70, dar nu le convine, ca nu mai pot lua banii de la noi ... vorba aia ... ii foame.
                Oricum, nici asa nu e bine pentru noi ceilalti participanti la traficul urban, si pietoni, fiind multe masini vechi, respectiv masini in regim taxi, care nu stiu ce e ala itp, rar, sau etc ... si lipsa becurilor de frana, a discurilor, placutelor si alte elemente esentiale precum cauciucuri lipsesc cu desavarsire.
                Ultima editare de DeLuXe; 31.Jan.2011, 15:05.
                sigpic

Comentariu

Confirm si eu. Localitatile respective de pe DN1, le parcurg de mult la limitele alea...(cica).
                  Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                  sigpic

Comentariu

Ce ma enerveaza e ca nu fac si in Lazu si Agigea limita aia de 70, cel putin in Lazu se poate face frumos o pasarela pietonala si sa lase limita de afara de oras, sau macar 70 ca in localitatile mai sus amintite. Partea buna e ca pun radar acolo foarte rar, partea nasoala e ca atunci cand pun iau permise

Comentariu

Da , in Lazu ar trebui sa fie 70 km/h , daca nu chiar mai mult . Oricum e ca o lege nescrisa , sa circuli pe acolo cu ceva viteza, te indeamna soseaua.
                      sigpic

Comentariu

Procesare...
                      X