Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evacuare sport pe diesel!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Evacuare sport pe diesel!

Salut ! Daca imi iau un Mercedes Benz CLK 240, 270 CDI(an 2002-2004) sau Audi A4 2.0, 2.5 TDI(an 2002-2004) si ii pun o evacuare sport de 800-1000 euro, o sa scoata un sunet frumos, cum scoate pe benzina ? Astept raspunsurile voastre.

Niciodata nu o sa obtii un sunet frumos punand o evacuare sport pe un diesel. Chiar daca evacuarea costa 1000 sau 2000 euro sunetul nu va fii ca la benzina pentru ca dieselul este un paradox, nu merita investitia asta!
    Sincer, sfatul meu este ca banutii aceia sa ii investesti in altceva, lasa sunetul sportiv pe diesel deoparte
    In progress 1st 206+

Comentariu

Se imbunatateste sunetul daca schimbi evacuarea cap-coada(incepand de la galerii), in Pitesti la Pilot poti face modificarea, chiar se pricep si au preturi foarte bune.
      Mai multe detalii legat de sunetul sport pe diesel mai gasesti si aici http://www.supercars.ro/forum/tuning...rbodiesel.html

Comentariu

Pe masinile de care vorbesti, evacuarea e bine gandita, n are rost s o strici, nu obtii nimic, sunetu il sparge mult turbina, catalizatoru..o sa ai o baraitura urata si enervanta, baga banii intr-un soft ca lumea sa mearga masina bine
        sigpic

Comentariu

eu am vazut la un golf 4 diesel (probabil 1,9 tdi) evacuare sport si se auzea frumusel nu ca la benzina dar suna destul de bine

Comentariu

Daca e facuta Pro si cum trebuie se poate auzi foarte bnisor.Mai depinde si de motor.

Comentariu

Binișor e cuvântul potrivit.

Eu aș băga suma aia într-o suspensie.

Comentariu

Daca vrei sa scoti ceva sunet din diesel nu e mare lucru, scoate'i catalizatorul, intermediara si pune o finala sport. Nu trebuie sa faci evacuare de mii de euro, pt ca la diesel nu e necesar acest lucru, ii ajunge teava goala...
                Pe mine de ex m'a costat evacuarea cap coada , inafara de finala 180 de lei si suna destul de frumos, asemanator cu un benzinar. Bineinteles ideal ar fi sa ii faci si un soft...

Comentariu

Procesare...
                X